לא מדויק למקרה שהוצג

כשיש ילד בן 17 הוא למעשה יכול לקבוע מי יהיה ההורה המשמורן ומכיוון שהילד השני גדול מגיל 6 הוא יצטרף לילד הגדול כאשר ככל הנראה גם הוא יישאל. אם הילד הגדול יחליט שהוא מעוניין במשמורת משותפת כי אז גדול הסיכוי שזה יקרה.

לב, מניסיון מר, הזכות לראות את ילדיו אינה מובנת מאליה, וכי

חולף זמן ארוך ויקר עד שהמערכת זזה. אני מתכוון גם למערכת המשפט וגם למערכת הרווחה. לעיתים חולפים חודשים ארוכים עד שהמפגש הראשון מגיע. מה שעצוב הוא שהאב - במצב כזה - פשוט חסר אונים. מצב זה מביא לתיסכול מצד האב מזה, ונתק מוחלט בינו לילדיו מזה. אולי בחזון אחרית הימים, תהפוך מערכת המשפט ליעילה יותר. יום נפלא

נירה,

אני חושבת שכדאי שתגידי לחבר שלך שיקרא ויפנים את מה שירון כתב פה, בהקשר של הסדרי הראייה עם הילדים, כי זה מה שקורה במציאות. כשיש בעיות המערכת לא מסוגלת לתת פתרונות בזמן הנכון ובמינון הנכון. לכן, לדעתי, לא כדאי לחבר להסתכן באיבוד הקשר עם הילדים אם יעזוב את הבית. ולטל- להסתה אין קשר רק לגיל, אני מוכנה להתערב שאם תגור עם הגרוש שלי חודש ימים, תגלה שאפילו אותך הוא מסוגל להסית.

זירוז התהליך

אם כך - האם יש דרך לזרז את תהליך הגירושין? התהליך מתנהל בבית דין לעינייני משפחה.

נירה,

לדעתי כדאי מאוד לשקול הליך של גישור, שייתן מענה לצרכים של שניהם, כך ששניהם יצאו מבסוטים. רמז : אם הצורך של אחד מהם הוא ממון, אולי צריך לשקול ויתור על כסף מצד אחד, כדי להרוויח שקט נפשי מצד שני.

האם יש פגיעה אחרת כלכלית או זכויות אחרות אם עוזבים את הבית לפני הסכם הגירושין?

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורות משותפת
בחר
בחר