29.10.06 | 23:34
מנות אחרונות אישיות פרווה
שלום אני מחפש מנות אחרונות אישיות,פרווה שיראו מדליקות, יהיו קלות להכנה ולא יקרות מדי. עם זאת עליהם להיות טעימות ומיוחדות. אשמח למנות המוגשות בכוסות אספרסו או בצייסרים של ויסקי. עדיפות לכאלו הרגישות פחות לטמפרטורה - כלומר שניתן לשמור בקירור ולא בהקפאה. המון דרישות. אני יודע, אבל מנות כאלו הינן בדיוק מה שעונה על הצורך שלי. תודה, דרור הצעות ורעיונות יתקבלו בברכה
01.11.06 | 11:02

על אף הדרישות, מצאתי כמה אופציות...

כולן לקוחות מחוברת הקינוחים של "פינת אוכל", מספריית "על השולחן". אני מצרפת כל אחת בנפרד, ושיהיה בהצלחה. יש גם ליקר שוקולד ביתי קפוא, אם תרצה את המתכון למרות הפריזר, תודיע ואוסיף גם אותו.
01.11.06 | 11:03

אשורה- קינוח אתני

אשורה- רות אוליבר חומרים ל-20 מנות 2 כוסות גריסי פנינה שטופים היטב (או חיטה מושרית לילה במים ומסוננת) 450 ג' (2 ו-1/4 כוסות) סוכר מיץ מ-1/2 לימון 1-2 כפות קורנפלור 5 טיפות מי פריחת הדרים להגשה: 1/2 כוס צימוקים בהירים 100 ג' (כוס) פיסטוקים 2 כפיות קינמון 100 ג' (כוס) אגוזי מלך 1/4 כוס סוכר 1. מבשלים גריסי פנינה (או חיטה) בסיר עם הרבה מים, עד שהם מתרככים מאוד. מסננים ומחזירים לסיר. 2. מוסיפים סוכר, מיץ לימון ו-3 כוסות מים ומביאים לרתיחה. מנמיכים את האש ומבשלים עד שהסוכר נמס. 3. מוסיפים קורנפלור מעורבב עם מעט מים קרים תוך כדי ערבוב ומביאים לרתיחה. מבשלים עוד דקה תוך כדי ערבוב לאחר הרתיחה, מוסיפים מי פריחת הדרים ומסירים מהאש. 4. יוצקים לצלחות אישיות (בתמונה בספר יש כוסות זכוכית קטנות מקושטות) ומקררים היטב. מפזרים צימוקים, פיסטוקים, אגוזים, קינמון וסוכר מעל ומגישים.
01.11.06 | 11:09

שוט של ג'לי פסים

שוט של ג'לי פסים- קרין גורן אפשר להכין עם ג'לי אינסטנט בכל מיני צבעים (למשל- דובדבן ואננס), ואפשר בעזרת ג'לי אינסטנט שקוף עם מיצי פירות טבעיים מסוננים (ואז הצבעים פחות עזים). כאן ההצעה היא דואט אשכוליות. חומרים ל-10 כוסות שוט בנפח 1/4 כוס: 2 חפיסות (85 ג') כל אחת ג'לי אינסטנט שקוף 400 מ"ל מיץ אשכולית אדומה מסונן 400 מ"ל מיץ אשכולית צהובה מסונן 1. מניחים את כוסות השוט על מגש או צלחת שטוחים לגמרי, כדי להקל על ההעברה למקרר. 2. מביאים לרתיחה מחצית ממיץ האשכולית האדומה. 3. טורפים את המיץ עם מחצית מתכולת שקית הג'לי (כ-40 ג' אבקה), ויוצקים באופן שווה בין הכוסות (בגובה רבע מהכוס). מצננים לייצוב (כ-10 דקות מספיקות, כי שכבת הג'לי דקה). 4. חוזרים על הפעולה עם מחצית מכמות המיץ הצהוב, מצננים וחוזר חלילה, לבניית 4 שכבות ג'לי לסירוגין. שומרים במקרר עד ההגשה.
01.11.06 | 11:15

מעדן טפיוקה בחלב קוקוס, אננס ופסיפלורה

מעדן טפיוקה בחלב קוקוס, אננס ופסיפלורה- לימור ארדיטי, קייטרינג "פטלינה" אפשר לגוון עם פירות נוספים (תותים, פירות יער ועוד). חומרים ל-8 מנות: 1/4 כוס טפיוקה 480 מ"ל (2 כוסות) מים 200 ג' (1 כוס) סוכר 1/2 פחית (200 מ"ל) חלב קוקוס 4 פסיפלורות 100 ג' אננס חתוך לקוביות בגודל 1 ס"מ 100 ג' מחית מנגו חלקה (מרסקים במעבד מזון) 1. מבשלים טפיוקה עם מים על אש בינונית במשך 20 דקות ומוסיפים סוכר. מערבבים היטב ומצננים. 2. מערבבים את הטפיוקה עם יתר החומרים. מחלקים למנות או מעבירים לכלי הגשה מרכזי (בתמונה יש קעריות זכוכית קטנטנות) ומקשטים במעט תוכן של פסיפלורה.
01.11.06 | 11:36

על אף הדרישות, מצאתי כמה אופציות...

כולן לקוחות מחוברת הקינוחים של "פינת אוכל", מספריית "על השולחן". אני מצרפת כל אחת בנפרד, ושיהיה בהצלחה. יש גם ליקר שוקולד ביתי קפוא, אם תרצה את המתכון למרות הפריזר, תודיע ואוסיף גם אותו.

תודה על הרעיונות

ציפי שלום, תודה על הרעיונות. רעיונות נוספים כגון מאפים אישיים שפוטים ומעניינים יתקבלו בתודה ובברכה. דרור
01.11.06 | 14:10

חשוב שהם יהיו פרווה?

04.11.06 | 10:56

מעדן טפיוקה בחלב קוקוס, אננס ופסיפלורה

מעדן טפיוקה בחלב קוקוס, אננס ופסיפלורה- לימור ארדיטי, קייטרינג "פטלינה" אפשר לגוון עם פירות נוספים (תותים, פירות יער ועוד). חומרים ל-8 מנות: 1/4 כוס טפיוקה 480 מ"ל (2 כוסות) מים 200 ג' (1 כוס) סוכר 1/2 פחית (200 מ"ל) חלב קוקוס 4 פסיפלורות 100 ג' אננס חתוך לקוביות בגודל 1 ס"מ 100 ג' מחית מנגו חלקה (מרסקים במעבד מזון) 1. מבשלים טפיוקה עם מים על אש בינונית במשך 20 דקות ומוסיפים סוכר. מערבבים היטב ומצננים. 2. מערבבים את הטפיוקה עם יתר החומרים. מחלקים למנות או מעבירים לכלי הגשה מרכזי (בתמונה יש קעריות זכוכית קטנטנות) ומקשטים במעט תוכן של פסיפלורה.

מה זה טפיוקה?

04.11.06 | 14:36

טפיוקה....

טפיוקה זה עמילן המופק מצמח מדרום אמריקה, אם אני זוכר נכון מדובר בצמח הקסוואה. דודיק
04.11.06 | 23:11

אשורה- קינוח אתני

אשורה- רות אוליבר חומרים ל-20 מנות 2 כוסות גריסי פנינה שטופים היטב (או חיטה מושרית לילה במים ומסוננת) 450 ג' (2 ו-1/4 כוסות) סוכר מיץ מ-1/2 לימון 1-2 כפות קורנפלור 5 טיפות מי פריחת הדרים להגשה: 1/2 כוס צימוקים בהירים 100 ג' (כוס) פיסטוקים 2 כפיות קינמון 100 ג' (כוס) אגוזי מלך 1/4 כוס סוכר 1. מבשלים גריסי פנינה (או חיטה) בסיר עם הרבה מים, עד שהם מתרככים מאוד. מסננים ומחזירים לסיר. 2. מוסיפים סוכר, מיץ לימון ו-3 כוסות מים ומביאים לרתיחה. מנמיכים את האש ומבשלים עד שהסוכר נמס. 3. מוסיפים קורנפלור מעורבב עם מעט מים קרים תוך כדי ערבוב ומביאים לרתיחה. מבשלים עוד דקה תוך כדי ערבוב לאחר הרתיחה, מוסיפים מי פריחת הדרים ומסירים מהאש. 4. יוצקים לצלחות אישיות (בתמונה בספר יש כוסות זכוכית קטנות מקושטות) ומקררים היטב. מפזרים צימוקים, פיסטוקים, אגוזים, קינמון וסוכר מעל ומגישים.

אשורה

אשורה זה מן מאכל לדברי מתיקה הוא נהוג בעיקר בתורכיה בסיום צום הרמדאן,יהודי תורכיה נוהגים לעשות את זה בחגים או שמגיע אורח מכובד יהודים יוצאי אוהבים את המאכל אבל לא כולם יודעים להכינו ועל כך מגיע לך ישר כוח.תנסו זה טעים.
05.11.06 | 14:56

תודה על הישר כוח,

אבל את המתכון מצאתי בחוברת קינוחים של "על השולחן", כך שלא לגמרי מגיע לי קרדיט...
10.11.06 | 14:06

טפיוקה....

טפיוקה זה עמילן המופק מצמח מדרום אמריקה, אם אני זוכר נכון מדובר בצמח הקסוואה. דודיק

תודה דודיק!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אפיה ומתוקים
בחר
בחר