אפשרויות התגוננות מול תביעת הבנק

שלום,
הבנק פתח נגדי תיק הוצאה לפועל סכום של 27000 שקל על הלוואה שלא עמדי בה כולל שכ"ט עו"ד,עוד אין החלטת רשם והם לא פעלו.
ולא קבלתי מסמכים וכתב תביעה מהוצאה לפועל.
אך אני לא מסכים לחוב למרות שאני בנחיתות משפטית משמעותית
אני טוען כי הם ניפחו לי את החוב
מה האפשרויות העומדות בפני ? מה הם האפשרויות הפופלריות במצבים אלו?
האם להכחיש שחתמתי על החוזי הלוואה? (היו כמה)
האם לטעון שאין תימוכין לעמלות הרבות שהם גבו ממני במשך השנים?
האם אין מה לעשות אלא להכנע?
אם אפשר לקבל את המידע לאפשרויות העומדות בפני כמושגים ללא הסבר על מנת לא להלאות את חברי הפורום, רק לציין את האפשרויות אני כבר יבדוק לבד את האפשרויות.
נפגשתי אם בן אדם מחברה שמציגה עצמה שאחת שיכולה להשיג הסדרים טובים מול הבנק שאמר לי שהם יכולים לצמק את החוב ל-17000 שקל אם ישלם הכול במכה אחת.
בלי לטעון את הטענות הנ"ל.
האם זה ראלי? למה שהבנק יסכים לוותר על כל כך הרבה אם נוריד הכול במכה אחת ?

www.high-business.com

לנהל עסק זה מקצוע ויש ללמוד אותו היטב, אתם מוזמנים לקרוא על:

פתיחת עסק, מימון לעסקים,ניהול עסק,פתרונות מחשוב לעסקים, תוכנות לניהול עסק,שיווק עסק ועוד

מדבריך כלל לא ברור מה המקור לפתיחת תיק הוצל"פ נגדך על ידי הבנק.

תיק הוצל"פ יכול להפתח נגדך לאחר פסק דין שניתן כבר נגדך ואז אינך יכול עוד להתגונך כנגדו אלא לכל היותר לבקש לבטלו במידה והוא ניתן בתוך 30 יום מיום שנודע לך על פסק הדין בהעדרך.

סוג נוסף של הליך שיתכן שננקט נגדך על ידי הבנק, זה תביעה על סכום קצוב. תביעה שכזו ניתנת להגשה ישירות בהוצל"פ במידה והיא נשענת על ראיות בכתב ( כגון הסכם פתיחת חשבון עליו חתמת מול הבנק וחוזי ההלוואה). במידה וננקט נגדך הליך מסוג זה באפשרותך להגיש התנגדות לביצוע תובענה בתוך 30 ימים מיום שקיבלת את האזהרה מהוצל"פ.

לגופו של עניין, אני סבור שאין טעם שתגיש התנגדות לא מקצועית נגד תביעת הבנק אם אין לך את הידע המקצועי הדרוש לכך שכן התגוננות לא מקצועית תוביל לכך שכבר בדיון הראשון שיקבע בתיק תדחה בקשתך למתן רשות להתגונן וינתן נגדך פסק דין בצירוף הוצאות משפט, ושכר טרחת עורך דין.

יצוין שלא ניתן להעלות טענות סתמיות בדבר חישובי ריבית לא נכונים של הבנק , במסגרת התגוננות מתביעת בנק ללא הגשת תחשיב אריתמטי מדוייק של מומחה / רו"ח מטעמך שיסביר כמה לפי חישובך נותרת או לא נותרת חייב לבנק.

אני כמובן גם לא ממליץ לך להכחיש שחתמת על מסמכי הלוואה שכן בסופו של יום האמת תתגלה ובית משפט יחייב אותך בהוצאות גבוהות במיוחד בגין הגנה שהתבססה על טענות עובדתיות לא נכונות, שמכונות גם הגנת בדים.

לגבי שאלתך השניה, השיקול של בנק או כל זוכה בהוצל"פ אם להגיע עם חייב להסדר לתשלום החוב בסכום נמוך מסכום החוב הפורמלי הרשום בתיק ההוצל"פ הוא הערכתו לגבי פוטציאל גביית החוב מהחייב. 

לכן התשובה לשאלה הזו שלך אם ניתן " לצמק" חוב של 27,000 ש"ח ל 17,000 ש"ח תלויה רק בהערכת מצב של הבנק או ב"כ שאתה חייב קשה גביה.

הערכה שכזו לא מתגבשת בדרך כלל בסמוך להגשת התביעה נגדך אלא רק לאחר זמן ממושך של חודשים ואף שנים, בו הבנק נוקט נגדך בהליכים מבצעיים שונים בהוצל"פ ללא הצלחה משמעותית.

ניר טולדנו, עו"ד

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

ניר, קודם כל תודה על התגובה המפורטת.
מקור פתיחת התיק בהוצאה לפועל זה עקב אי עמידה בהלוואה שלקחתי.
לגבי הטענות שלי על החוב, עיקר הטענות זה עקב גביה של עמלות ללא תימוכין בהסכמים ביני לבין הבנק ואני באמת בטוח בכך.

לגבי חישובים מקצועיים לפי מה שאתה אומר, פהה אני בבעיה,זה לא משתלפ לי לשלם לרואה חשבון מאחר והעמלות שחוייבתי לאורך השנים צברו ריבית יחד עם החוב.
החוב כבר כולל שכ"ט עו"ד ,בערך 5000 שקלים.
האם זה ראלי לטעון שהעמלות לא חוקיות מאחר והם לא כתובות בחוזה? ולכן החוב לא יכול להיות חוקי?
זה פשוט לא הגיוני שאני יחשב את זה הרי שחובת ההוכחה זה על הבנק הוא הגיש את התביעה על הסכום ואילו לסכום אין תימוכין בחוזה.

האם לא מספיק לצרף את החוזה ולטעון שאין תימוכין לסכום ?

www.high-business.com

פתיחת עסק, מימון לעסקים,ניהול עסק,פתרונות מחשוב לעסקים, תוכנות לניהול עסק,שיווק עסק ועוד

דניאל שלום

לפי מיטב הבנתי, מדבריך ההליך שמתנהל נגדך כרגע בהוצל"פ זה תביעה על סכום קצוב שהוגשה נגדך על ידי הבנק.

באפשרותך אכן להגיש התנגדות לביצוע תובענה בתוך 30 יום מיום שקיבלת את התביעה, כאשר להתנגדותך אם תוגש חובה לצרף תצהיר ואסמכתאות.

לאחר הגשת ההתנגדות יקבע דיון בתיק שמטרתו היא לבחון אם יש טעם לתת לך רשות להתגונן מפני התיבעה. שים לב, אם ההתנגדות שתגיש לא תגלה הגנה ולו לכאורה מפני תביעת הבנק ינתן נגדך פסק דין כבר בדיון הראשון בתיק או בסמוך אליו.

בפרקיטה ישנם חייבים שמגישים התנגדות בדים רק על מנת ל"משוך את הזמן" שכן כל עוד לא נקבע דיון וניתן פסק דין הבנק לא יכול לפעול נגדם בהוצל"פ .

אם אינך מכחיש את סכום ההלוואה והטענה שלך ממוקדת רק לגבי עלות העמלות הבנקאיות וחוקיות גביתן ממך עשוי בית משפט לתת לך רשות להתגונן חלקית, כלומר הוא יגיד לך שאם סכום ההלואה לא שנוי במחלוקת ינתן נגדך פסק דין על מלוא סכום זה בצירוף הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בעוד שרשות להתגונן תנתן רק לגבי עניין העמלות או לגבי חוב שבאמת שנוי במחלוקת.

כאשר סכום ההלוואה כולל העמלות עומד על כ 25,000 ש"ח אני מתאר לעצמי שסכום העמלות המצטבר אינו כזה שישתלם לך לנהל הליך משפטי מול הבנק רק בקשר אליו.

עורכי דין שמתמחים בתביעה של בנקים ( אני באופן אישי לא מתמחה בכך) יודעים להעלות "ברשתם" שלל טענות כנגד תביעת בנקים שמקנות ללקוחות שלהם לרוב רשות להתגונן מפני תביעה, כדוגמת הטענה שהבנק  התנה שרות בשרות .

לדוגמא, כאשר הבנק מתנה מתן הלוואה בפתיחת תוכנית חיסכון והפקדת הכספים שם כאשר תוכנית החיסכון תשמש לביטחון ההלוואה.

במצב דברים זה, הבנק משלם ללקוח ריבית זעומה ביחס לריבית שהוא לוקח על ההלוואה ומדובר בצעד פסול.

כמו כן, הם נוהגים לדרוש מהבנקים לקבל תדפיסים של כל המסמכים שקשורים לחשבון הבנק מיום פתיחתו על מנת לבחון את התנהלות הבנק ולצורך חוות דעת בדבר חישוב הריבית, חיוב העמלות ועוד כאשר אי המצאת מסמכים אלו יכול בנסיבות מסויימות להקנות רשות להתגונן.

אכן הדילמה שלך לא פשוטה. מצד אחד הסיכויים שלך לזכות לבדך בהתגוננות מול תביעת הבנק נמוכים בעוד שניהול הגנה עם עורך דין שמתחה בתביעות בנקים לרבות עלות חוות דעת מומחה( ככל ויהיה בה צור)  תדרוש ממך הוצאות מרובות שספק אם ישתלמו לך בסופו של דבר.

אם אין לך הגנה ממשית ואמיתית אולי מוטב שתבוא בדברים עם ב"כ הבנק ותגיע איתו להסדר פשרה.

בהצלחה,

ניר טולדנו, עו"ד

אין באמור לעיל, כדי להוות יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי, כלל, רצוי ומומלץ לקבל יעוץ משפטי פרטני ומוסמך מעורך דין בטרם תשקלו לנקוט בפעולה משפטית כלשהי.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

דניאל שלום

לפי מיטב הבנתי, מדבריך ההליך שמתנהל נגדך כרגע בהוצל"פ זה תביעה על סכום קצוב שהוגשה נגדך על ידי הבנק.

באפשרותך אכן להגיש התנגדות לביצוע תובענה בתוך 30 יום מיום שקיבלת את התביעה, כאשר להתנגדותך אם תוגש חובה לצרף תצהיר ואסמכתאות.

לאחר הגשת ההתנגדות יקבע דיון בתיק שמטרתו היא לבחון אם יש טעם לתת לך רשות להתגונן מפני התיבעה. שים לב, אם ההתנגדות שתגיש לא תגלה הגנה ולו לכאורה מפני תביעת הבנק ינתן נגדך פסק דין כבר בדיון הראשון בתיק או בסמוך אליו.

בפרקיטה ישנם חייבים שמגישים התנגדות בדים רק על מנת ל"משוך את הזמן" שכן כל עוד לא נקבע דיון וניתן פסק דין הבנק לא יכול לפעול נגדם בהוצל"פ .

אם אינך מכחיש את סכום ההלוואה והטענה שלך ממוקדת רק לגבי עלות העמלות הבנקאיות וחוקיות גביתן ממך עשוי בית משפט לתת לך רשות להתגונן חלקית, כלומר הוא יגיד לך שאם סכום ההלואה לא שנוי במחלוקת ינתן נגדך פסק דין על מלוא סכום זה בצירוף הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בעוד שרשות להתגונן תנתן רק לגבי עניין העמלות או לגבי חוב שבאמת שנוי במחלוקת.

כאשר סכום ההלוואה כולל העמלות עומד על כ 25,000 ש"ח אני מתאר לעצמי שסכום העמלות המצטבר אינו כזה שישתלם לך לנהל הליך משפטי מול הבנק רק בקשר אליו.

עורכי דין שמתמחים בתביעה של בנקים ( אני באופן אישי לא מתמחה בכך) יודעים להעלות "ברשתם" שלל טענות כנגד תביעת בנקים שמקנות ללקוחות שלהם לרוב רשות להתגונן מפני תביעה, כדוגמת הטענה שהבנק  התנה שרות בשרות .

לדוגמא, כאשר הבנק מתנה מתן הלוואה בפתיחת תוכנית חיסכון והפקדת הכספים שם כאשר תוכנית החיסכון תשמש לביטחון ההלוואה.

במצב דברים זה, הבנק משלם ללקוח ריבית זעומה ביחס לריבית שהוא לוקח על ההלוואה ומדובר בצעד פסול.

כמו כן, הם נוהגים לדרוש מהבנקים לקבל תדפיסים של כל המסמכים שקשורים לחשבון הבנק מיום פתיחתו על מנת לבחון את התנהלות הבנק ולצורך חוות דעת בדבר חישוב הריבית, חיוב העמלות ועוד כאשר אי המצאת מסמכים אלו יכול בנסיבות מסויימות להקנות רשות להתגונן.

אכן הדילמה שלך לא פשוטה. מצד אחד הסיכויים שלך לזכות לבדך בהתגוננות מול תביעת הבנק נמוכים בעוד שניהול הגנה עם עורך דין שמתחה בתביעות בנקים לרבות עלות חוות דעת מומחה( ככל ויהיה בה צור)  תדרוש ממך הוצאות מרובות שספק אם ישתלמו לך בסופו של דבר.

אם אין לך הגנה ממשית ואמיתית אולי מוטב שתבוא בדברים עם ב"כ הבנק ותגיע איתו להסדר פשרה.

בהצלחה,

ניר טולדנו, עו"ד

אין באמור לעיל, כדי להוות יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי, כלל, רצוי ומומלץ לקבל יעוץ משפטי פרטני ומוסמך מעורך דין בטרם תשקלו לנקוט בפעולה משפטית כלשהי.

שלום ניר,

קודם כל תודה רבה על התגובה המפורטת,

בסוף איימתי עליהם שאני אפרסם את העמלות חסרות התימוכין שלהם ואת העובדה שהם לא נתנו לי שירות במהלך התקופה שהחשבון שלי היה בגבייה.

הבנק הסכים לקבל את הצעתי ולשלם לו 10,000 אלף במזומן תמורת סגירת תיק ההוצאה לפועל וסימון החוב כחוב אבוד.

מה המשמעות של חוב אבוד ובכלל העסקה הזאת בין התקשורת בין הבנקים ?

ועוד דבר, האם באמת הבנקים גובים עמלות ללא תימוכין או שסתם חשבתי ?

אולי אני צריך להרגיש לא נעים שויתורו לי חח
האם אני צריך להרגיש לא נעים ? 

www.high-business.com

אתה בכלל לא צריך להרגיש לא נעים. אין כאן שאלה של מוסריות מאחר והבנק הפעיל שיקול דעת קר ועניני שעה שהוא הגיע איתך להסדר.

רק קח בחשבון שנכנסת "לרשימה השחורה"  של הבנק לעניין אשראי ויתכן כי בעתיד הבנק יסרב לפתוח לך חשבון חדש או לתת לך אשראי כלשהו בשל נסיון העבר שלו איתך.

יש לי לקוח שלפני שנים רבות סגרתי לו חובות בהוצל"פ בהסדר דומה מול הבנק אשר  מסרב לתת לו כיום כרטיס אשראי למרות שהוא מוכן להפקיד מראש בידי הבנק את סכום מסגרת האשראי של הכרטיס ולא הועילו כל נסיונותיו להפעיל קשרים ולקבל את הסכמת הבנק לכך.

ניר טולדנו, עו"ד

שלום,

למה הלקוח שלך צריך דווקא את הבנק הספציפי הזה? אין עוד בנקים במדינה?

השאלה אם נכנסתי לרשימה שחורה של הבנק, או של כל הבנקים?

יש עוד בנקים במדינת ישראל בנק אחד לא יחסר לי.

ועוד משהו שחשוב לי לקבל אליו תשובה, האם באמת הבנקים גובים עמלות ללא תימוכין או עושים דברים שיש להם מה לחשוש?

או שסתם האשמתי

האם יש ל"חוב אבוד" השלכות לגבי הדירוג שלי בבנק ישראל ? האם יש לכך השלכות כלשהם לשאר הבנקים?

אשמח לתשובות, עוד לא חתמתי על ההסכם.

www.high-business.com

אני מאוד ממליץ להגיע לעורך דין שזאת אחת מההתמחויות הראשיות שלו, אין להקל ראש בנושא. 

מצרף לך המלצה על עו"ד שאני הייתי מאוד מרוצה ממנו: 
http://www.sn-law.co.il/%D7%AA%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A7/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%9D/

בהצלחה! 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר