30.08.12 | 00:41
האם באמת נפתח לי תיק הוצאה לפועל?

שלום,
אני בן 25 ללא רכוש כלל, לקחתי הלוואות סטודנט שהסתבכה עקב כך שלא מצאתי עבודה והבנק העביר את כל התיק למשרד עורכי דין למרות שאין להם מה לעקל לי ואין לי כלל רכוש, כרגע החוב עומד על כ-25 אלף שקל.
דברתי איתם והם אמרו שהם פתחו לי תיק ואם אני לא מדבר איתה עוד חודש ומעדכן אותם מה קורה איתי אז הם יפעילו אותו.
לאחר מכן שאלתי אותה מה מספר התיק והיא אמרה שתחזור אליי ולא חזרה אליי.
האם בהכרח פתחו לי תיק בהוצאה לפועל? מה זאת אומרת יפעילו אותו?
אני לא אמור לקבל על זה הודעה ולקבל את מספר התיק?
יחד עם זאת אין לי סכסוך אם הבנק זה אך ורק אי יכולת לעמוד בהלוואה עקב אי מציאת עבודה.
במוקד הפניות של הוצאה לפועל אמרו לי שהם צריכים מספר תיק כדי לתת לי מידע אם בכלל יש לי תיק.
אז מה אני אמור לעשות?
ו...מה ההשלכות להמשך החיים על פתיחת תיק להוצאה לפועל?
מבחינת מעמד מול הבנקים, דירוג אשראי וכו'

אשמח לקבל תשובה, זאת שאלה אמיתית.

www.high-business.com

לנהל עסק זה מקצוע ויש ללמוד אותו היטב, אתם מוזמנים לקרוא על:

פתיחת עסק, מימון לעסקים,ניהול עסק,פתרונות מחשוב לעסקים, תוכנות לניהול עסק,שיווק עסק ועוד

13.09.12 | 00:04

קבל תשובה אמיתית:

לפני פתיחת תיק הוצל"פ ובהנחה וסכום חובך פחות מ-50 אלף שקל, על הזוכה (התובע - במקרה שלך זה הבנק), חייב לשלוח לך מכתב התראה לפני פתיחת תיק הוצל"פ על סכום קצוב (לפי תקנה 81 א'1 לחוק ההוצל"פ), לתשלום החוב תוך 30 יום. אם לא פעלת כאמור ולא ניסית לסדר את חובך מול הבנק, הבנק באמצעות ב"כ יפתח לך תיק הוצאה לפועל.

לאחר פתיחת תיק הוצל"פ, אתה אמור לקבל את מסמכי התביעה בצירוף אזהרה (טופס ירוק) ובו עליך לשלם את חובך בתשלום אחד או במס' תשלומים ע"פ צו תשלומים המפורט באזהרה. כמו כן, ניתנת לך האפשרות להתנגד לתביעה תוך 30 יום, אחרת הבנק באמצעות ב"כ יפעל נגדך. 

הפעולות בהן ב"כ הבנק יוכל לפעול נגדך, הינן רבות ומגוונות. אפרט לך חלק מהן: עיקולי כספים בבנקים, בחב' אשראי ובחב' ביטוח, עיקול מטלטלין, עיקול רכבים, עיקול מקרקעין, עיקול שכר, צווי הבאה (באמצעות המשטרה), הטלת הגבלות שונות (רשיון נהיגה, איסור שימוש בכרטיסי אשראי, הגבלת הוצאת וחידוש דרכון וכן, עיכוב יציאה מן הארץ). אלו חלק מהפעולות אשר חלק מהן, עולות כסף ומועמסות עליך כחייב בתיק. כמו כן, יש שכ"ט עו"ד בתיק ההוצל"פ, כך יוצא איפה שסכום חובך עלול לעלות באלפי שקלים נוספים.

העובדה שאין לך עבודה, אינו מעניינו של הבנק והבנק גם כפוף לביקורת מלמעלה והוא אינו רשאי להשאיר את ההלוואה שלך סתם כך ללא תשלום כלשהו מצידך, שהרי כן, אתה מחוייב בריבית על ההלוואה והבנק מן הסתם, פרע את ההלוואה שלך לחשבון השוטף והגיש נגדך תביעה משפטית לשם גבייתו ממך כדין ובמהירות.

אני רק רוצה לציין דבר נוסף, שהריבית שקיבלת בבנק על מינוס כלשהו, הוא שונה מאד מהריבית ברגע שתובעים אותך. הריבית בתביעה משפטית הינה הריבית המקסימלית של אותו בנק והוא עלול להגיע עד ל-18% לשנה.

לשם קבלת מס' התיק, עליך לגשת ללשכת ההוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריך, להציג בפניהם תעודת זהות ולבקש מהם את מס' התיק.

אני מציע לך, לגשת להסדר לתשלום חובך במשרד עו"ד שתבע אותך ותנסה להגיע איתם לחלוקה ופריסה של החוב שלך בתשלומים נוחים ובמינימום ריבית, כך שתוכל לעמוד בהחזר חובך לבנק.

לפרטים נוספים, תוכל לראות באתר ההוצל"פ (רשות האכיפה והגבייה) - שם יש חוברת הסבר לחייבים.

http://www.eca.gov.il

בהצלחה,

18.09.12 | 18:24

במקרים כאלה, הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות אל עו"ד הוצאה לפועל ומולו לבדוק את העניין. מדובר פה בעניין מורכב, המצריך את עזרתו של מומחה בתחום. לא מומלץ לך לנסות לבד להתמודד עם זה. כדאי לפנות, וכמה שיותר מהר, אל עו"ד מתאים שיחד איתך יבחן את האפשרויות העומדות מולך ויעזור לך לפעול נכון. בהצלחה!

30.09.12 | 14:35

על מנת לברר את מספר תיק ההוצאה לפועל שמתנהל נגדך תוכל לגשת ללשכת הוצאה לפועל בכל מקום בארץ הסמוך למקום מגוריך ולבקש תדפיס תיקים ארצי לפי מספר תעודת הזהות שלך. לאחר שתקבל את מספר התיק תוכל לצלמו ולדעת את כל הפרטים החסרים לך

בהצלחה

04.10.12 | 10:27

שלום רב,

הדרך הפשוטה ביותר לדעת אם נפתח נגדך תיק הוצל"פ היא לפנות לכל לשכת הוצל"פ ברחבי הארץ עם ת.ז ולקבל רשימת תיקים לחייב, ככל שקיימים.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

06.01.13 | 18:05

מיד עם פתיחת תיק הוצל"פ נוספות ריביות ושכ"ט או שניתן זמן סביר לתשלום על מנת לחסוך את ההוצאות המגדילות את החוב

06.01.13 | 23:18

לשאלתך, מייד עם פתיחת התיק נוסף שכ"ט עו"ד שמכונה שכ"ט א' שנוסף למעשה על ידי מחשב הוצאה לפועל על פי מהות התיק (שטרות או פסק דין או תביעה על סכום קצוב ולפי סכום התביעה) התעריף עצמו נקבע לפי התעריף המינימאלי המומלץ של לשכת עורכי הדין אך לעיתים מדובר בסכום לא מבוטל. לאחר שהחייב מקבל את האזהרה מהוצל"פ בדבר פתיחת התיק נוסף כעבור 20 ימים שכ"ט נוסף המכונה שכ"ט עו"ד ב' ובתנאי שהזוכה נקט נגדך בפעולה מבצעית , כגון עיקול רכב או עיקול צד ג'.

על סכום החוב חל מנגנון של הפרשי ריבית והצמדה על לתשלום בפועל. בתביעת בנקים הם נהוגים לדרוש חיוב על פי הריבית שנהוגה בספרי הבנק על חשבונות שבמינוס שחורגות ממסגרת האשראי - ומדובר בריבית גבוהה עוד יותר.

מסקנה: רצוי במידת האפשר להימנע מהסיטואציה הלא נעימה הזו אך אם נפתח נגדך כבר תיק מומלץ לשלם את מלוא החוב, אם יש לך אפשרות כזו, בתוך 20 הימים הראשונים מיום שנודע לך על פתיחתו על מנת למנוע גם פסיקה של שכ"ט נוסף.

ניר טולדנו, עו"ד

18.01.13 | 12:10

מצער מאד לשמוע על הקורא איתך בפרט שמדובר על כסף ללימודים.

כן, לצערי ברגע שנפתח לך תיק או לא עמדתה בתשלום לבנק אתה מחוק בבנק הזה מלקבל אי פעם אשראי.

כאחד שנותן ייעוץ עסקי אני שומע גם על מקרים של כאלה שהסתבכו עם בנק אחד ובבואם לקבל אשראי בבנק אחר התשובה שהם מקבלים היא "לא ניתן אשראי"

עוד פעם, כמי שנותן ייעוץ עסקי היום, הבנקים ובכלל כול המערכת הבנקאית שוקלת את היסטוריית האשראי שלך ובמערכות המיידע המתקדמות מסתבר כי כלל המערכות מעודכנות עם מה שקורה עם לקוח במערכת אחרת . בדיוק כמו שקורא בארצות הברית של אמריקה.

לגבי ההוצאה לפועל, או התיק שנפתח לך, כי סביר שתיק כזה אכן יפתח, גש למרכז ההוצאה לפועל במקום המגורים שלך, ובקש מהפקידים כי ינסו לאתר לך את התיק במידה ונפתח לפי תעודת זהות.

עצתי לך שאם יש באפשרותך לבוא במסע ומתן עם הבנק לחלוקת החוב לתשלומים קטנים זה עדיף לך מאשר לשלם תשלום זה דרך ההוצאה לפועל כאשר הריביות שם ענקיות ונשכניות.

דורון עמית 

דורון עמית

יועץ עסקי

www.doronamit.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר