תביעת דמי ביטוח עקב תאונת דרכים

ב 30 אוקטובר 2007 עשיתי תאונת דרכים עם קטנוע בזמן שרכב הסעות מסוג טרנזיט עשה סיבוב פרסה וחסם את דרכי. כתוצאה מכך שברתי את רגלי בחמישה מקומות ואת היד בשורש כף היד. אני מבוטח בחברת פריזמה של הראל בביטוח תאונות אישיות ושם נאמר לי שעל כל שבר אני זכאי ל 5000 ש"ח . כשהיגשתי בקשה לתביעה נישאלתי ע"י המוקדן איך עשיתי את התאונה וכשאמרתי לו שזה היה עם קטנוע הוא אמר לי שלא מגיע לי לקבל את דמי התביעה הואיל וזה היה עם רכב מנועי הנע על שני גלגלים. וכששאלתי למה הם לא ציינו את זה מההתחלה הוא ענה לי שזה כתוב בפוליסה. לדעתי יש פה רמאות גדולה והונאת הלקוחות כי אני נוהג על רכב דו גלגלי משנת 1968 ואם מישהו היה אומר לי שהסעיף הזה קיים לא הייתי עושה את הביטוח בכלל כי הוא לא אפקטיבי לגביי. מה ניתן מבחינתי לעשות על מנת לקבל את דמי הביטוח? אין אפשר להודיע לכל לקוחות החברה שבסך הכל הם מרומים ולא מודיעים להם בחתימה על חוזה הביטוח את הנקודות שרשומות באותיות קטנות? אודה לתשובתכם שבת שלום שמעון

הפרת חובת גילוי

באופן עקרוני תנאי הפוליסה מחייבים, אולם ייתכן וניתן יהיה לטעון במקרה שלך כי מדובר בהפרת חובת הגילוי של חברת הביטוח, אשר הביאה להטעייתך, שכן לו היה מובא לידיעתך פרט זה, הרי שלא היית רוכש את הביטוח. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, הן בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר