עיקול חשבון בנק

שלום רב, לחברתי הטובה חזרה המחאה שנתנה. בגין המחאה זו נפתח כנגדה תיק הוצאה לפועל בוצעו בו מספר עיקולים בבנקים. האם יש הגבלת זמן בביצוע עיקול בחשבון באם אין בחשבון כספים? (יש לה חשבון לא פעיל בבנק והיא מבקשת לסגור אותו - אך הבנק אמר כל עוד יש עיקול אין אפשרות לסגור את החשבון - העיקול קיים כמעט שנה)

תוקף עיקול מהוצל"פ הוא שלושה חודשים, אם את..

..רוצה לשלם את השיק אז הבנק מכין המחאה בנקאית שנשלחת להוצל"פ וסוגרת את החשבון (וכמובן שתיק הוצל"פ נסגר גם - לשמור העתק מהעברה) .

השאלה שלי = כמה זמן העיקול בתוקף כי...

ברצוני לבצע פעולה מסויימת בחשבון אמרו לי שכל עוד שיש עיקול בבנק אין באפשרותי לעשות כלום. אציין שאין כל כספים שנכנסים ו/או יוצאים מחשבון זה כלל.

שלושה חודשים

שאלה לעו"ד חן הנכבד

אם הבנתי נכון אחרי שחלפו להם 3 חודשים מיום ביצוע העיקול בחשבון הבנק, העיקול מבוטל ? בבנק אמרו לי שכל עוד אני לא מציגה בפניהם הודעת ביטול מבית המשפט אין באפשרותי לעשות כלום בחשבון... מה הנכון ?

יש הבדל בין סוגי עיקולים בבנקים

אם מדובר בחשבון עו"ש - אזי העיקול תקף ל-3 חדשים ושניתן לחידוש ע"י הזוכה (תובע) או באם הנך מצויה באיחוד תיקים וראש ההוצל"פ נתן צו לעקל לך את החשבון. אם מדובר בקופות גמל, תכניות חסכון וכו' - אזי מדובר לתקופה שמעל ל-3 חדשים, דהיינו עד שיבוטל העיקול ע"י הזוכה ולזה אין זמן מוגדר. כנ"ל לגבי פוליסות ביטוח, מבטחים וקרנות השתלמות.

מדובר בעיקול בחשבון עו"ש

מדובר בעיקול חשבון עובר ו(לא)שב זה חשבון שזמן רב לא פעיל והבנק גובהה ממני ריביות ותשלום עבור חוסר פעילות בחשבון , אך אין באפשרותי לסגור את החשבון בגלל עיקול שבוצע לפני כמעט שנה .. האם אני יכולה לדרוש מהבנק לסגור לי את החשבון בלי הצגת הודעת ביטול עיקול ?

התשובה שלילית

תוקף עיקול מהוצל"פ הוא שלושה חודשים, אם את..

..רוצה לשלם את השיק אז הבנק מכין המחאה בנקאית שנשלחת להוצל"פ וסוגרת את החשבון (וכמובן שתיק הוצל"פ נסגר גם - לשמור העתק מהעברה) .

שאלה דחופההההההה

יש לי חוב בעיריה שעוד כמה ימים אני מגיעה איתם להסדר בינתיים הוציאו עיקול על הרכב שלי, אתם יודעים איך הצוות עובד הם עושים פטרולים איפה כדאי להחביא את הרכב בינתיים , אף פעם לא נתקלתי בזה בסיטואציה כזו

שלום רב גיסי בן 80 יש על חשבון הפנסיה מבטחים בחברת מנורה עיקול של מינהל מקרקעי ישראל

שנמשך כבר 10 שנים והמינהל דוחה משפטים כל פעם מחדש ואני זקוק לכסף זה רוצה לדעת עד מתי אפשר 

להמשיך עם העיקול הזה אדם בין 80 מה נותר לא לחיות מתי יהנה מהכסף שלו שהוא חסך

שלום רב גיסי בן 80 יש על חשבון הפנסיה מבטחים בחברת מנורה עיקול של מינהל מקרקעי ישראל

שנמשך כבר 10 שנים והמינהל דוחה משפטים כל פעם מחדש ואני זקוק לכסף זה רוצה לדעת עד מתי אפשר 

להמשיך עם העיקול הזה אדם בין 80 מה נותר לא לחיות מתי יהנה מהכסף שלו שהוא חסך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר