ניהול עסק תוך מגורים בחו"ל

שלום רב,

המקרה שלי פחות שכיח. אני חי בספרד ומנהל עסק ישראלי.
 עוסק בקואצינג וטיפולים אלטרנטיביים,  חלק נכבד מהשירותים שלי אני מוכר דרך האינטרנט (גם חשבון הפייפל שלי אשר מזוהה שתושב אירופאי) אני מצהיר עליו כהכנסה ישראלית. חלק נוסף מהשירותים שלי משלבים פגישות בארץ ובחו"ל.

אני כרגע עוסק פטור ומתכונן להפוך לעוסק מורשה בסוף שנה. אני חי בספרד (בעל אזרחות), אבל משיקולים אישיים אני מעוניין לשמור על זכויותי בארץ ולא לפתוח עסק בספרד.

רואה החשבון שלי מקשה עליי בכך שלא עוזר לי להבין את ההוצאות המוכרות לניהול חיי בחול ותחזוקת העסק הישראלי. כלומר, אני מגיע לארץ כל שלושה חודשים למשך חודש עד 45 יום, כמו בחול אני עובד מהבית ומידי פעם נותן מפגשים אישיים. אופי ההוצאות שלי מרכיב טיסות (4 פעמים בשנה) ובתי מלון כאשר משנה מיקומים.

הרו"ח שלי טוען שאני צריך להוכיח בכל נסיעה שאני עושה זאת למטרת הכנסה/פעילות העסק ולמלא דו"ח נסיעה בי כל יום לתעד את הוצואותיי ופעילותי. זה לא נשמע לי הגיוני למלאות כל יום בשנה דו"ח, שכן אני לא חי בארץ והוא התנאי ליכולת ההכנסה שלי. (האתרים בהם אני משתמש שמאפשרים לי הכנסה, לא פתוחים לארץ ושהותי בחו"ל על בסיס אזרחותי מאפשרת לי להתנהל).

האם ניתן להגדיר את העסק שלי שמנוהל בחול, וגם להכיר בחלק מההוצאות של "עבודה מהבית" כולל העלויות נסיעות בלי מילוי דוחות יום ביומו?

האלטרנטיבה שלי היא לסגור את העסק בארץ ולפתוח חדש בספרד או מקום אחר באירופה.

אשמח לתשובה.

שלום רב,

לעניין התושבות חשיבות רבה לגבי החלטתך על מיקום העסק.

כדי שהטיסות והשהות בחול יהיו מוכרות יש להוכיח שההוצאה הינה בייצור הכנסה.

לגבי יתר ההוצאות במידה והינן קשורות ישירות לעסק הן יהיו מוכרות

בברכה

משה בן מאיר

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר