חברה או עוסק רשום

שלום,
אני עומד בפני צעד גדול,
ושוקל להקים עסק חדש .
מחזור ההכנסות השנתי הצפוי יהיה בין 120-200 אלף ש"ח .

הספקתי כבר לעיין ולקרוא כמה מאמרים בנושאים שונים הנוגעים להקמת עסק חדש, מה שאני לא מצליח להבין זה מה עדיף, להקים עוסק מורשה או חברה ?

אני לא יודע אם זה תלוי במחזור ההכנסות, אבל כן יודע שיש כמה יתרונות של הקמת חברה על הקמת עוסק מורשה כמו האפשרות לשלם 25% מס הכנסה במקום 50% (במקרים מסויימים) והימנעות מתביעות ישירות של בעל העסק .

לא מצאתי אפילו לא יתרון אחד בהקמת עוסק רשום .

אז השאלה הנשאלת, למה אנשים פותחים תיק של עוסק רשום ולא חברה ?

שלום רב,

היום כמעט ואין הבדלי מיסוי בין עצמאי לחברה בע"מ

חברה משלמת 25% מס אבל כבעל מניות שתרצה למשוך את הכסף תשלם מס כאדם פרטי + מס על משיכת דיבידנד.

ההבדלים הם בעיקר בניהול ובאחריות האישית

בהצלחה

משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

מס חברות הנו 23% (2018) ומיסוי הכנסות של עצמאיים הנו כמו של שכירים- לפי מדרגות מס.
כעת לשאלתך- על קצה המזלג, ישנן כמה סיבות-

1. מדרגות המס אצל שכירים /עצמאיים מתחילות ממדרגת מס נמוכה של 10% לאחר מכן 14%, 20% וכו...כפי שאתה מבין קיימות 3 מדרגות מס שהן נמוכות משיעור מס החברות הקבוע שעומד על 23% ולכן עצמאיים בעלי הכנסות נמוכות יעדיפו להתמסות בשיעור מס נמוך ונצל את מדרגות המס הנמוכות. זה דבר שקיים רק אצל עצמאיים. חברה לא יכולה ליהנות משיעורי מס נמוכים  המצוינים במדרגות המס, אלא רק בשיעור מס קבוע של 23%.
  2. קיימות נקודות זיכוי אישיות שמפחיתות משמעותית את המיסוי היחיד, כך שבנטו המיסוי המשוקלל יוצא נמוך ממדרגות המס שציינתי לעיל. דבר שלא קיים בחברות.
    לדוג- 2 נק זיכוי לגבר תושב ישראל ו- 2.5 נקודת זיכוי לאישה תושבת ישראל. 
    דוגמאות נוספות לנקודות זיכוי: עולה חדש, חייל, ילדים, תואר אקדמי וכו.. 
  3. קיימים פטורים אישיים ליחיד כגון פטור לעיוור ונכה. 
  4. עלויות ניהול חברה גבוהות משמעותיתצ מעלויות ניהול עוסק מורשה. לדוג קיימת עלות שכר טרחה לרואה חשבון עבור ביקורת של הדוחות הכספיים של החברה, עלות אגרת רשם וכו..

ן

תודה רבה ובברכה,

אמנון בן שושן, רו"ח

אמנון בן שושן ושות' רואי חשבון

"בית השתתפויות בנכסים"

דרך מנחם בגין 44, תל-אביב 6618360

טלפון: 03-6050606

פקס:   03-6050607    

www.bshcpa.co.il

עקבו אחרינו גם ב-FACE

עבור לעמוד
בחזרה לפורום