הלוואה לעסק – כיצד לעשות זאת בצורה נכונה

הלוואה לעסק – כיצד לנהל את העסק ולהישאר בחיים

עסקים רבים נתקלים בבעיות הקשורות לניהול תזרים המזומנים, בעיות המשליכות על ניהול העסק כולו ויכולות לחרוץ את גורלו של העסק אם לא יודעים לנהל אותו בצורה נכונה. פתרון טוב ומושכל לבעיה הוא לקחת הלוואה לעסק.

אינספור ספרים נכתבו על מנת ללמד אותנו, בעלי העסקים, על ניהול עסקים; נתנו לנו כותרות מוזרות, סלוגנים, שפה פשוטה, צבעים, גרפים ומה לא, בניסיון לגרום לנו להבין כיצד לנהל עסק בצורה נכונה, מבלי להיכשל.

בבואנו למצוא את הכשל העיקרי שקיים היום בעסקים, עלינו להניח בצד ורק לרגע, נושאים כמו רווח, תמחיר, נתח שוק וכיו"ב ולהתמקד בתזרים המזומנים. תזרים המזומנים הינו כלי פשוט שתורם לנו בשני אופנים. האחד, ניהול ההכנסות והוצאות והשני, פערי אשראי.

בבסיסו של כל עסק מצויים שני פרמטרים עיקריים – הכנסות והוצאות.

עלינו להשכיל להבין כי הטיימינג, מועד ההכנסות וההוצאות משפיע ישירות על יתרות המזומנים של העסק, מהן אנו יכולים להמשיך להניע את גלגלי השיניים של העסק.

כפועל-יוצא, אנו מבחינים, כבר בטווח הקצר, כי קיים מרווח בין ההכנסות וההוצאות וכי הפער הזה משפיע ישירות על יכולת העסק להמשיך בפעילות ונובע לרוב מאשראי שלקוחותינו מבקשים לבין האשראי אותו אנו מקבלים מהספקים שלנו.

על מנת להתמודד נכונה עם ניהול תקין של תזרים המזומנים, עלינו להגיע להערכה ממוצעת של תזרים מזומנים חזוי, לתקופה של שנה ויותר, ולנסות למדוד את הפער שעתיד להיווצר. לפער הזה ניתן להתכונן באמצעות נטילת הלוואה לעסק, מבעוד מועד, עליה יוכל העסק להישען על מנת לייצב את תזרים המזומנים ולמנוע כשלים עתידיים. כשלים אלו עלולים להשפיע על יכולתו של העסק ליטול אשראי טוב בעתיד.

הלוואות לעסקים מסוג זה נקראות הלוואות למטרת הון חוזר. אלו הלוואות אשר נועדו להקל על תזרים המזומנים הצפוף שנוצר מהפעילות השוטפת ונותנות מרווח נשימה לבעל העסק עבור פעילויות עסקיות שונות, כולל תשלום משכורות או תשלומים שוטפים אחרים, מימון יבוא, פיתוח עסקי ועוד.

אז מסתבר, בסופו של יום, שהנזיר החליט למכור את הפרארי (במטרה להכניס כסף לעסק), האבא יצא עשיר (ואין לו בעיות), מה שמשאיר (עדיין) את האבא העני בבעיות, עם אפליקציה, שאמורה לנהל לו את העסק.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על הלוואות לעסקים עבור הון חוזר? פנו אלינו עוד היום לבדיקת היתכנות ללא עלות וקביעת פגישת יעוץ - ליצירת קשר טלפוני התקשרו 08.9167070 או במייל info@aviv-ebc.co.il

 

 

 

מנהל שיווק, CEO - גל ים סטודיו

התמחויות החברה:

שיווק online | עיצוב גרפי | בניית אתרים | יצירת לידים | קידום אתרים בגוגל | ניהול והקמת קמפיינים | ניהול מוניטין

נאור - 050.6818686

www.galyam-studio.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי