09.10.16 | 13:03
כיצד לגייס הלוואה (אשראי) לעסק?

כל עסק זקוק להון לצורך הקמה, פיתוח והון חוזר. ישנם בעלי עסקים אמידים המביאים "כסף מהבית" אך לרובנו אין את ההון הדרוש ואנחנו נאלצים להיעזר במקורות מימון חיצוניים.

בכתבה זו נסקור את מקורות המימון האפשריים:

בנקים:

הבנקים מעוניינים מאוד לתת אשראי לעסקים, מזה הם מתפרנסים.
כשפונים לבנק חשוב מאוד להקפיד על מספר כללים בסיסיים:

• להכין תוכנית עסקית מסודרת - התוכנית צריכה לכלול רקע על העסק ועל הבעלים, הסבר מפורט על מטרת ההלוואה, נתוני עבר של העסק, דוחות רווח והפסד משוערים לשנים הבאות ותזרים מזומנים עתידי.

• להיפגש עם מנהל הסניף - ולא עם פקיד זוטר או עם מנהל מחלקה.

• לשדר אופטימיות ואמונה בעצמכם ובעסק.

לפני שפונים לבנק רצוי להכין שיעורי בית ולפנות למנהל הסניף המתאים, לכל מנהל סניף סמכות שונה לתת אשראי - אחד יכול לאשר מקסימום 200,000 ₪ (בסכומים גבוהים יותר נדרש לאישור ועדות) ואחר יכול 1,000,000 ₪,

מנהל סניף אחד כבר עומד ביעדים שהציב לו הבנק ולכן לא ייקח סיכונים, ואחר לא עומד ביעדים ו"לחוץ" להעניק אשראי.

זכרו: תמיד עדיף לגשת לבנק בו יש לכם או ליועץ שלכם היכרות אישית עם המנהל.

קרנות סיוע לעסקים:

בנוסף לבנקים קיימות קרנות סיוע לעסקים,

הקרן הפעילה והיעילה ביותר היא הקרן לעסקים בערבות המדינה:

הקרן מעמידה הלוואה של עד 500,000 ₪ או 8% מהמחזור האחרון של העסק, הגבוה מבניהם.

הריביות אטרקטיביות והביטחונות הנדרשים הם 25%-10% מסך ההלוואה.

לצורך קבלת ההלוואה יש להכין תוכנית עסקית מסודרת ולהיפגש עם נציג הקרן והבנק המממן, כל תהליך אורך כ־60-30 ימים.

בעיקרון, מטרת הקרן היא לעזור לעסקים והגישה שלהם היא חיובית. אם התוכנית העסקית שלכם מציגה יכולת החזר להלוואה וצורך הגיוני בהלוואה (הרחבת העסק, הון חוזר וכדומה...) ואתם לא מוגבלים במערכת הבנקאית – יש סיכוי גבוה שהבקשה שלכם תאושר.

קיימות קרנות קטנות יותר שחלקן גם שמרניות יותר:

• הקרן להלוואות ללא ריבית - הלוואות של עד 90,000 ₪. נדרשים 3-2 ערבים.

• קרן קורת- ניתן לגייס עד 750,000 ש"ח לעסקים בצפון ובדרום.

לסיכום, קיימות דרכים רבות לגיוס אשראי לעסק שלכם, חשוב להשוות בין הצעות הבנקים והקרנות למיניהם ולהבין שאם קבלתם תשובה שאינה מספקת אתכם, תמיד קיימות אפשרויות נוספות.

מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה 073-7309990 או להשאיר פרטים כאן

אודות הכותב:

חן שבתאי, בוגר תואר ראשון בחשבונאות ותואר שני (MBA) במנהל עסקים.

לחן ניסיון של 15 שנים בתחום האשראי לעסקים מתוכם, 4 שנים בבנק לאומי כראש צוות אשראי עסקי ו- 4 שנים בבנק הבינלאומי בהנהלה המרכזית.

בעל ניסיון בכתיבת מאות בקשות אשראי ותכניות עסקיות.

חבר לשכת היועצים העסקיים בישראל.

יועץ מוסמך מטעם משרד התעשייה והמסחר.

יועץ מוסמך מטעם משרד הקליטה.

חבר בועדת הכלכלה של להב - לשכת ארגוני העצמאים. 

בשנים האחרונות חן מנצל את הידע הרב שצבר במערכת הבנקאית על מנת לסייע לבעלי עסקים לגייס אשראי מהמערכת הבנקאית ומקרנות ייעודיות.  

25.12.16 | 12:03

אני בשלבים/מחשבות לגייס הלוואה לעסק

מאמר טוב וקיבלתי ממנו מידע חדש שלא ידעתי, תודה.

בעקבות המאמר החלטתי לבחון אפשרות לגייס הלוואה לעסק שלי דרך חברה, אשמח לדעת אם אתם מכירים ויכולים לתת לי מידע על החברה הבאה בקישור www.aviv-edc.co.il  אני בשלב של בדיקה מולם.

מנהל שיווק, CEO - גל ים סטודיו

התמחויות החברה:

שיווק online | עיצוב גרפי | בניית אתרים | יצירת לידים | קידום אתרים בגוגל | ניהול והקמת קמפיינים | ניהול מוניטין

נאור - 050.6818686

www.galyam-studio.co.il

13.02.17 | 15:32

שלום גל,

יש מצב שאני יכול לעזור לך לקבל הלוואה של עד 240,000 ש"ח ללא ריבית והצמדה.

במידה וזה רלוונטי לך צור עימי קשר.

אורי עזרא, רו"ח

נייד 050-6721399

נייח 03-6131490

18.06.17 | 15:24

חברים, בנוסף ללקיחת הלוואה לעסקים חשוב להכיר את הצד של ניהול כספים. על ידי ניהול כספים חודשי המנוהל על ידי רואה חשבון מקצועי תוכלו לקבל תמונה מקיפה של המצב הכספי של העסק שלכם, האם אתם צריכים שירותיים נקודתיים או ביצוע ביקורת פנימית בעסק. רואה חשבון יכול לסייע לכם בכל הנתונים הכלכליים שתתקשו לעבור אותם לבד. בהצלחה.

דקלה כהן

מנהלת אדמיניסטרטיבית

www.kt-cpa.com

רואי חשבון | רואי חשבון תל אביב 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר