10.06.13 | 09:58
החזר מס בגין תרומות

שלום, הנני שכירה וברצוני לפנות למס הכנסה להחזר מס בגין תרומות לפי סעיף 46 האם בפנייתי עליי להגיש את הקבלות על תרומות בלבד או שמא הנני נדרשת לצרף גם טפסי 106 לאותה השנה? ישנם שנים שנוכה לי מס אך ישנם שנים שכלל לא. תודה. מירב

11.06.13 | 23:43

מיכל שלום,

על מנת להגיש בקשה להחזר מס יש לצרף את כל האישורים הרלוונטים.
בשנים שלא שילמת כלל מס מומלץ להגיש ולשקול לדחות את התרומות לשנה העוקבת.

 

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה


משה בן מאיר, יועץ מס

12.06.13 | 22:49

תודה.
אשמח לקבלת הבהרה:
אם באותן השנים לא שילמתי כלל מס האם המשמעות היא שלא אקבל החזרים על התרומות באותה השנה?
במידה ונכון, מדוע מומלץ בכל זאת להגיש?
מי קובע על דחיית את התרומות לשנה העוקבת?
לכמה שנים קדימה ניתן לדחות את החזר התרומות?

26.06.13 | 18:24

בגין הקבלות מקבלים זיכוי ממס, כך שאם לא שילמת כלל מס, לא ניתן לקבל החזר מס.ניתן להעביר קבלות משנה לשנה רק אם

גובה התרומות שתרמת עולה על 30% מההכנסה החייבת שלך,ורק אז ניתן להעביר.ניתן להעביר עד 3 שנים קדימה. להלן לשון החוק:

46 (א) אדם שתרם בשנת מס פלונית סכום העולה על 380 שקלים חדשים(*) לקרן לאומית, או למוסד ציבורי כמשמעותו בסעיף 9(2) שקבע לענין זה שר האוצר באישור ועדת הכספים של הכנסת יזוכה מהמס שהוא חייב בו באותה שנה בשיעור של 35% מסכום התרומה - אם הוא יחיד, ובשיעור הקבוע בסעיף 126(א) מסכום התרומה - אם הוא חבר-בני-אדם, ובלבד שלא יינתן זיכוי בשנת מס פלונית בשל סכום כולל של תרומות העולה על 30% מההכנסה החייבת של הנישום באותה שנה, או על 4,013,000 שקלים חדשים, לפי הנמוך מביניהם (להלן - התקרה לזיכוי); סכום העולה על התקרה לזיכוי שנתרם באותה שנת מס, יזוכה מהמס בהתאם להוראות סעיף זה בשלוש שנות המס הבאות בזו אחר זו, ובלבד שלא יינתן זיכוי בכל אחת משלוש שנות המס כאמור, בשל סכום כולל של תרומות העולה על התקרה לזיכוי.

09.12.13 | 12:24

צור איתנו קשר ענחנו נעזור לך עם כל מה שכשור לתרומות

http://www.galmarket.co.il/?page_id=187

09.12.13 | 12:24

צור איתנו קשר ענחנו נעזור לך עם כל מה שכשור לתרומות

http://www.galmarket.co.il/?page_id=187

26.01.14 | 15:27

החזר מס בגין תרומות הוא רק נושא אחד מיני רבים שבגינו את יכולה לקבל החזר.

אם את כבר פונה למס הכנסה בבקשה לקבל החזר אז כמובן שעדיף להוסיף טפסי 106, במיוחד לאור העובדה שאת מצהירה שבחלק מהשנים כן שילמת למס הכנסה.

 

בהצלחה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר