20.03.10 | 08:02
הלוואה עובד
בחברה בה אני עובדת נהוג לתת הלוואות לעובדים עד 10000 ש"ח . ההחזר הוא בתשלומים כאשר אין ההלוואה נושאת ריבית. מצד שני החברה לוקחת הלוואות בבנק וכן משלמת ריבית. האם הדבר חוקי? לתשובתכם אודה אודליה
20.03.10 | 17:34

מותר לתת לעובד הלוואה

החברה דורשת הוצאות מימון על ההלוואה שלקחה ובכך מבטיחה את הישארות העובד בחברה לאחר שקיבל הטבה בברכה משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה


משה בן מאיר, יועץ מס

21.03.10 | 09:23

לא ברור לי

נכון החברה דורשת הוצאות מימון. אבל בהלוואה לעובד היא לא מקבלת החזר הוצאות מימון -הכנסה בגין ריבית.
21.03.10 | 13:11

ריבית על הלוואה לעובד

על המעסיק לחייב את העובד במס על שווי רעיוני ריבית הלוואה- סעיף 3 (ט) לפקודת מס הכנסה.
21.03.10 | 18:34

תודה על התשובה

13.10.16 | 18:55

הלוואות ממקום העבודה נפוצות ביותר ומומלץ לנצל אופציה זו אפילו לפני לקיחת הלוואה מהבנק.  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר