שאלה בלהיות שכיר + עצמאי

אני כרגע שכיר ורוצה לעבוד כעצמאי אחרי העבודה מבלי לעבור על החוק האם יש אפשרות כזאת במדינת ישראל

שכיר + עצמאי- משימה אפשרית בהחלט

אין שום בעיה בלהיות שכיר + עצמאי . לדעתי בראשית דרכו של כל עצמאי שעדיין לא בטוח לגבי יכולת ההשרדות שלו כעצמאי ואו שלא מעוניין להתפטר מעבודתו כשכיר מומלץ לשלב בין התחומים עד להתבהרות המצב ואו עד להחלטתו הכלכלית. מבחינה מיסויית אין הבדל בין עצמאי לשכיר + עצמאי (מס הכנסה + מעמ) .בדוח השנתי מצרפים את סך הכנסותיך מכל מקורותיך . גדי

עצמאי+שכיר - אפשרי, לא תמיד

התשובה היא : לא תמיד אפשר להיות שכיר וגם עצמאי אחרי הצהריים, למשל א. עובדי מדינה לא יכולים להיות עצמאים ב. חלק גדול מעובדי חברות ממשלתיות לא יכולים להיות עצמאים ג. עובדי הבנקים חברות הביטוח וכדומה - ברוב המקרים על פי החוזה ו/או החוק אינם יכולים להיות עצמאים ד. עובדים מתחומי מקצועות שונים שמחוייבים בבלעדיות מול המעביד - אינם יכולים להיות עצמאיים במידה ואינך עונה על כל אלה, אתה יכול להיות עצמאי בנוסף להיותך שכיר עלויות אחזקת עסק עצמאי תלויות בהרבה מאוד גורמים ובראש ובראשונה איזה עסק מדובר, האם אתה קונה סחורה, האם אתה מתכוון לפרסם, וכדומה תתייעץ עם אנשי כספים בעניין הכדאיות וכיצד תוכל לכתוב לי למייל elias_ac@netvision.net.il שלמה אליאס, רו"ח

אתה מערבב בין בשר וחלב

מבחינה מס הכנסה מעמ וביטוח לאומי אין עבירה על החוק ובוודאי שאין מגבלה. הבעיה שהצגת נעוצה בהסכמים ואו בחוקים הנהוגים במקומות העבודה של אותם עובדים. לדוגמא - למפקח במס הכנסה אסור לנהל תיקי עצמאים בבית - יש כאן עבירה אתית. אך אותו מפקח עדיין יכול לתת הרצאות בנושאי המס . כלומר בהנחה שהוא כן ינהל תיקי עצמאים כאלה בבית הוא יפוטר לאלתר כיוון שעבר על המגבלות שחלו עליו במקום עבודתו ולא בגלל עבירה על חוקי המס בישראל. כדאי לך להתמקד יותר בתשובותיך לפני שאתה מציע את שרותיך.

תגובה ל"רואה חשבון"

אין ספק שפתחת איתי מלחמת אגו וידע, וזאת אני למד מתגובתך... ברור שהתכוונתי שלא ניתן להיות שכיר ועצמאי בכל המקרים שדיברתי עליהם מכוח חוקים אחרים ולא מכוח חוקי המס, אבל הדברים קשורים אחד בשני, ובמקרים שציינתי אסור להיות שכיר ועצמאי ביחד ולא משנה את הלקוח מאיזה חוק מדובר זה פשוט אסור, מה לא הבנת בזה??? יש לי הרושם שכתבת זאת רק כדי להיראות ידען, אבל יצא לך בעיני בדיוק הפוך. חוקי המס מטבעם מתעסקים רק במיסים ולא בתחום דיני עבודה וכדומה, רק הדיוט בתחום הכספים לא מבין זאת, וצר לי שאינך מבין זאת לא הייתי מציע לך להתנגח עמי בידע באינטרנט, אתה רק תספוג מפח נפש לעצמך ולקוראיך אולי תזהה את שמך בסופו של עניין בברכה רו"ח שלמה אליאס לא הייתי מציע לך לפתוח עסק עצמאי, כדאי לך להיות שכיר

שלום רב,

מעדכנת בשינויים שחלו בחוק בכל הנוגע לתוכניות הפנסיה, גמל והשתלמות שנעשו דרך משרד האוצר.

1.         הוזלה משמעותית בגובה דמי הניהול בקופות הגמל וההשתלמות מ2% ל-1.015%. כלומר, ניתן לשלם פחות מאחוז דמי ניהול.

2.         חוק הפנסיה לעצמאים, עצמאי עד גיל 55 מחויב לפתוח לעצמו קרן פנסיה- אחרת הוא יהיה צפוי בקנסות מהמדינה בסוף שנה.

3.         איחוד קופות- כל מי שעבד בעברו ביותר ממקום עבודה אחד, ונפתחו עבורו קרנות פנסיה במקומות שונים, ניתן לאחד את כולן לקופה אחת מבלי פגע בזכויות.

אם לא עשית בדיקה לתיק הפנסיוני (תכניות פנסיה, גמל והשתלמות) ולתיק הביטוחי (ביטוחים פרטיים) לאחרונה ,

מומלץ מאוד לקיים אחת כזאת בעקבות השינויים שנעשו ולקבל חוות דעת מזווית ראייה שונה ואובייקטיבית.

חשוב לציין שאנו עובדים עם מרבית החברות במשק: פסגות, הראל ,מנורה ,מגדל ,כלל ,ילין לפידות ,אלטשולר שחם , אקסלנס ועוד רבים אחרים...

הפגישה הינה ללא עלות או התחייבות אלא כפגישת שירות.

לפניך מצ"ב טופס הסבר על פגישה פנסיונית לבדיקת קופות פנסיה, גמל השתלמות  ביטוח מנהלים וביטוחים פרטיים במטרה לבחון שיפור בתנאים והוזלה בעלויות.

בנוסף, אתה יותר ממוזמן להיכנס לאתר שלנו http://www.barak-fin.co.il/ ולהתרשם.

נשמח לתת לך בדיקה פנסיונית ללא עלות ולבדוק מקום לשיפור ,הוזלה וייעול בקופות ובביטוחים

בברכה, פרי פרץ ברק פיננסים.

ניתן לקבוע בין השעות 10:00-20:00

יש להצטייד בת.ז.

טלפון לבירורים  :0549166296  ,0503061734

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר