מהי סכרת בשפת העם?

שלום, אובחנתי כחולת סכרת גבולית קיבלתי רצפט לכדורים אני שונאת תרופות ולא מסוגלת לשתות כדורים לכן אנני מטופלת, במעקביי בדיקות דם - אומרים לי הסכרת גבולית וזהו . אין לי מושג מה זה סכרת , הפסקתי לאכול עוגות , סוכריות , פירות .. מן הסתם גם ירדתי במשקל בעקבות כך, אבל אני ממשיכה לשתות את השתייה החמה שלי עם 2 כפיות סוכר, הרבה פעמים אני מרגישה שהנה אני הולכת להתעלף ואז לוקחת קוביית שוקלד ואז חוזרת להרגיש טוב. אז מתוק זה טוב או לא לחוליי סכרת? האים אפשרי לטפל או לעצור הסכרת ללא תרופות? תודה

מהי סוכרת

שלום רב, זו שאלה רחבה מאד שאי אפשר להשיב עליה במספר משפטים. מאידך גיסא, זו שאלה חשובה מאד, כי מן הראוי להבין מה עושים ערכי סוכר גבוהים לגוף, איך בודקים את הנושא, איך מטפלים בסוכר ואיך נמנעים מנזקים. אחת האפשרויות היא לקרוא ספר בנושא. בברכה, ד"ר זילבר

כחולה סכרת 18 שנה,,,,,

עלי להזהירך לא להתעלם מהממצאים והתחושות,לכי להתיעץ עם רופא מומחה לסכרת אחרת תגיעי למצב שלא תוכלי לתפקד ותצטרכי להתאשפז בבית חולים

חולה גבולית מה זה?

הטיפול בסוכרת

שלום רב, סוכרת מוגדרת בתור רמת סוכר מעל לנורמה. ערכים תקינים בצום הם מתחת ל-100 מ"ג/ד"ל, ערכים עד 125 מ"ג/ד"ל מוגדרים כ"סוכר גבולי" ומ-126 מ"ג/ד"ל ומעלה (ב-2 בדיקות) זו סוכרת. הקפדה על תזונה הוא הטיפול החשוב ביותר. מעבר לכך, מומלצת מאד פעילות גופנית סדירה, ובחלק מן המקרים יש הכרח להוסיף תרופות כדי להביא את ערכי הסוכר לתחום הרצוי. היות שאין שני סוכרתיים זהים, ההחלטה משתנה מאדם לאדם. ממליץ שתהיי במעקב מסודר אצל רופא העוסק בתחום (בכל קופות החולים קיימים מכוני סוכרת ו/או רופאי סוכרת העובדים בצורה עצמאית). בברכה, ד"ר זילבר הערה: המידע הוא הסבר כללי בלבד ובשום פנים ואופן אינו מחליף פגישה אישית עם רופא.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סוכרת ואנדוקרינולוגיה
בחר
בחר