23.09.16 | 08:02
יפה גולן מציגה מקרה עצוב של ניצול שואה - הכנסו לקרא!

אחד המקרים העצובים שבהם נתקלתי היה של ניצול השואה יעקב ספיבק, אשר פנה אליי בבקשה לעזרה. סיפורו ריגש אותי וגרם לי לתחושה קשה. משפחתו של ספיבק הושמדה באושוויץ. כנפגע רדיפות הנאצים היה זכאי לקצבת נכות של עשרים וחמישה אחוז, כשמונה מאות שקל בחודש. לרוע מזלו, נפגע ספיבק בראשו ובאוזניו בפיגוע בדיזנגוף סנטר. מובן שבשל פציעתו בפיגוע הטרור היה זכאי לפיצוי גדול, אולם החוק הישראלי קובע שאזרח אינו זכאי לכפל קצבאות. ספיבק נאלץ לבחור בין קצבת נפגע רדיפות הנאצים לקצבת נפגעי טרור.

להמשך קריאה הכנסו לקריאת הספר של יפה גולן באתר

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. ע"פ יפה גולן מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת יפה גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא.

23.09.16 | 08:02

הביטוח הלאומי היה אטום למקרה החריג של ספיבק, והודיע לו כך: "מאחר שהינך מקבל תגמול על פי חוק נכי רדיפות הנאצים, הברירה בידיך לפי סעיף 17 א' לחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, לבחור בין התגמול הנ"ל לבין התגמול כנכה פעולות איבה". כשספיבק השתחרר מבית החולים, הוא חתם על ויתור על קצבת נפגעי הנאצים לטובת פיצוי חד פעמי של שבעים אלף שקל בשל הפציעה. מצבו הכלכלי הקשה הביא אותו למצב שבו נאלץ להסכים לקבל את הפיצוי בתשלום אחד ולוותר על הפנסיה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. ע"פ יפה גולן מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת יפה גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא.

23.09.16 | 08:03

"הסובבים אותי אמרו לי שלא יכול להיות שפציעה ממחבל באה על חשבון הסבל מהנאצים. אמרו לי שלא הבנתי טוב", סיפר ספיבק לעיתונאי שלמה אברמוביץ' מ"ידיעות אחרונות" שסיקר את הפרשה. "הנאצים הרגו לי את המשפחה, המחבל לקח לי את השמיעה ועכשיו החוק והביורוקרטיה פגעו לי בנשמה ולקחו ממני את שארית הכבוד". בנוסף לדבריו המצמררים של ספיבק, נודע לי שגם הורים שכולים שאמורים היו לקבל פיצוי נאלצו לוותר על הקצבה של ניצולי השואה. לא האמנתי למשמע אוזניי.

26.03.17 | 20:53

דרושים לעבודה בקלדנות/הקלדה מכל הארץ, אנחנו מחפשים עובדים שמוכנים לעבוד בהקלדה, במשך שעתיים שלוש ביום, שכר לפי תוצאות, לפניות שילחו מייל worksonkaldnot@gmail.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר