14.07.09 | 21:51

פיצויים מהאוצר לאחר פטירת הורים

האם מישהו יודע אם משרד האוצר ממשיך לשלם פיצויים לילדי הניצולים במשך זמן מסויים לאחר פטירת ההורים?
10.07.10 | 02:51

אני ואחיי ואני סבלנו מהתעללות והזנחה קשים . שני הוריי ניצוליי שואה . אף פעם לא חיבקו אותנו נישקו אותנו או אמרו לנו ולו מילה טובה

טובה אחת .אני ממש בטוחה שאני בעצמי עברתי שואה פרטית משלי .כך גם אחיי . הקשר היחידי הגופני שהיה לי אם אימי היו מכות .כ שני הוריי אלינו שפרצה השואה בפולין אימי הייתה בת 4.5 או בת 6 היא עצמה לא בטוחה במאה אחוז . ובגלל כל מה שהיא עברה נטרפה עליה דעתה. ולגדול אצלהם היה סיוט שקשה לתאר. עד היום אני חושבת שהיא קנאה בנו שהיה לנו אוכל לאכול . שלא היינו רעבים ללחם כמוה ,שלא היינו צריכים לגנוב אוכל כילדים קטנים כדי לשרוד-כמו שלה קרה.אני חושבת שאין לה שום רגשות אליי מלבד שנאה. שנאה על שום שהיא הייתה חייבת להאכיל אותי ולהעניק לי בגדים נקיים . במידה וגילינו איזשהם צרכים או רצונות חטפנו מכות כתינוקות או ילדים .משום שלה ולאבא שלי אסוא היה שיהיו שום צרכים או רצונות. אני זוכרת היטב שאחי הקטן נולד והייתי בת שבע וחצי אם הוא בכה במשך זמן רב מכל סיבה שהיא היא החטיפה לו מכות .איך בן דודי אמר לי כששאלתי אותו איך זה היה לגדול אצל שני הוריו ניצוליי השואה הוא השיב לי : " גהנום . זה היה גהנום ".אם בכיתי כשאימי הרביצה לי אז אני זוכרת את אימי אומרת לאבי שהיה יושב בשקט ונותן לה להחטיף לי כמו מטורפת אתה רואה ...הילדה יותר מידיי רגישה היא לא היתה שורדת את אושוויץ.
01.11.12 | 06:47

מצטרפת לדרישה. אימי מוכרת כניצולה וגם אבי (עליו השלום) גדלתי ללא אהבת אם וללא אהבת אב, הם ניתלו זה בזו כאילו רק הם נמצאים בעולם. גדלתי בתחושה שאין לי מקום אצלם. חוויתי בדידות ממנה ניסיתי לברוח , התחתנתי עם הגבר הראשון שפגשתי אשר התעלל בי נפשית ובבנותיי, לא מסוגלת ליצור קשר אמיתי עם גבר (אני גרושה) לא מסוגלת ליצור קשר אמיתי עם חברה , לא הייתי מסוגלת ליצור קשר עם בנותיי עד שאחת מתה מסרטן והשנייה ממחלת נפש . גדלתי על איסור מוחלט לספר את מצוקותיי גדלתי על כפייה לאוכל (כפייה שעברה לבתי, עד שחלתה באנורקסיה) אסור היה לריב בקול רם, צריך היה להלך על קצות האצבעות שלא יישמעו שלא יגלו שאני קיימת... להשתדל להיות יפה ולשתוק.

היום אני לבד , חולת פרקינסון, חולת דיכאון. וחיה בצל חרדות כאילו הייתי שם בעצמי. לא מסוגלת לקרוא או לראות סרטים הקשורים בשואה,

מבקשת מימון לפסיכולוג. לפחות את זה המדינה /גרמניה חייבים לי.

06.11.12 | 19:58

כדור שני לשואה מצטרפת לדרישה שיכירו בנו ובסבל שעברנו בבית של ניצולי השואה, אנחנו את השואה שלנו עברנו ע"י אלה שילדו אותנו ואני מאמינה שהורינו נהגו בנו כך בגלל הפחדים שקיימים בתוכם, טיפול או עזרה הורינו לא קיבלו, ראשית כי המדינה לא הייתה בשלה לכך בתחילת דרכה ושנית זו הייתה בושה לבקש עזרה כל שהיא מהמדינה ניצולים אלה הם בעלי גאווה, אך בבית החיים היו שונים בבית השד יצא מהבקבוק קשה לתאר במילים את מה שחווינו רק מי שדומה לנו יכול להבין או להאמין. גם אני חושבת  שצריך להתאחד, וכדי לקדם את עיניינו יש צורך לצרף אדם בעל כוח פוליטי, אולי כך נוכל להשיג את מבוקשינו.   

07.12.12 | 02:10

שלום  רב  אני  בן  יחיד  להורים  ניצולי  שואה    אני   ברצוני  להצטרף  לקבוצה  שתתאחד  ותקדם  את  הענין  בנושא  הדור  השני  לשואה  כתובת  המייל  שלי  awidawski0114@gmail.com      תדה  ,  אבי

10.12.12 | 12:11

בס"ד

שלום רב

שמי שושנה,הורי ז"ל היו ניצולי שוואה

וכל משפחתי,נרצחו,נשים וטף,ואף אחד עד היום

לא שאל מה קרה?ואני ואחי גדלו,במצוקה כלכלית

לא היה לנו שום תנאים,והכל הכסף,נלקח וכן הקימו את ארץ ישראל

כשהורי ז"ל היו בחיים,אף גורם לא יזם להגיע אליהם,לקבל עזרה,כל שהיא

והגרמנים לקחו הכל רכוש,ובעיקר בנפש,אין לי משפחה,וזה כואב מאוד

וחסר,וכן בחיים לא פגשתי את המשפחה,ומגיע לנו,פיצויים,ובוועדה,אין יהודי אחד

כולם גרמנים,ושאלות מאוד מכשילות,ומוזרות,קשיים מאוד

אני אישית,פניתי במכתב לזנבה,דרך עיתון המודיעה,ולא היה לי קל,נתנו לי אלף שקלים

פיצוי חד-פעמי.

שהתביישו להם,כל מי שלקח,והתחלק

אבי ז"ל פנה לעורך-דין,והחתים אותו פעמיים,ולכן לא קיבל פיצויים כלל

הכל קומבינות,חבל מאוד

ומגיע לנו,יפיצויים הולמיים

פשוט לעשות פרסום

ואני מוכנה לפעול אייתכם

ושלא יגידו,שהחוק עד לשנה מסויימת

יש תחבולות,לא חסר

ואני מאוד,כאובה,כי פשוט לקחו לי את המשפחות

אף אחד לא נשאר,רק מספר תמונות,למזכרת

ביי

שושנה

10.12.12 | 12:11

בס"ד

שלום רב

שמי שושנה,הורי ז"ל היו ניצולי שוואה

וכל משפחתי,נרצחו,נשים וטף,ואף אחד עד היום

לא שאל מה קרה?ואני ואחי גדלו,במצוקה כלכלית

לא היה לנו שום תנאים,והכל הכסף,נלקח וכן הקימו את ארץ ישראל

כשהורי ז"ל היו בחיים,אף גורם לא יזם להגיע אליהם,לקבל עזרה,כל שהיא

והגרמנים לקחו הכל רכוש,ובעיקר בנפש,אין לי משפחה,וזה כואב מאוד

וחסר,וכן בחיים לא פגשתי את המשפחה,ומגיע לנו,פיצויים,ובוועדה,אין יהודי אחד

כולם גרמנים,ושאלות מאוד מכשילות,ומוזרות,קשיים מאוד

אני אישית,פניתי במכתב לזנבה,דרך עיתון המודיעה,ולא היה לי קל,נתנו לי אלף שקלים

פיצוי חד-פעמי.

שהתביישו להם,כל מי שלקח,והתחלק

אבי ז"ל פנה לעורך-דין,והחתים אותו פעמיים,ולכן לא קיבל פיצויים כלל

הכל קומבינות,חבל מאוד

ומגיע לנו,יפיצויים הולמיים

פשוט לעשות פרסום

ואני מוכנה לפעול אייתכם

ושלא יגידו,שהחוק עד לשנה מסויימת

יש תחבולות,לא חסר

ואני מאוד,כאובה,כי פשוט לקחו לי את המשפחות

אף אחד לא נשאר,רק מספר תמונות,למזכרת

ביי

שושנה

16.02.13 | 15:59

עצוב מאוד לקרוא את התגובות והסיפורים של בני הדור השני לשואה אבל הצעקה האילמת שלכם היא לצערי רק הד עצוב בעולם שלא אוהב יהודים.אנחנו  האמת לשקר הנצרות לכן רצו להשמיד אותנו בעבר והיום זה לא שונה.

ממי אתם מצפים לעזרה.מדחינת ישראל נבנתה מדמם של ניצולי השואה והמדינה הפקירה ומפקירה את ניצולי השואה שרובם גוססים ומפקירה את הדור שני שחי אבל הלב שלו מת מזמן.אתן רוצים לתבוע ?את מי את הגרמנים.אם מדינת ישראל לא דואגת אז אתם רוצים שהגרמנים ידאגו.אולי אם תתארגנו יום אחד ותקחו פח נפט ותשרפו צמיגים מול בית ראש הממשלה יבינו במדינת ישראל עמה שאתם סרוטים.אבל לצערי אתם יושבים בפורומים משמינים וטוחנים מיים.יום טוב

07.04.13 | 18:41

כן, אני בהחלט מוכנה להצטרף לקבוצה של דור שני לניצולי שואה !!!! אבל האם אתם חושבים שזה יכול לעזור לנו? גם לי יש סיפור ילדות קשה מאוד וזה בהחלט השפיע על חיי ונכון להיום אני גרושה וחיה על כדורים פסיכיאטרים... כלפי חוץ אני מנסה להחזיק את עצמי צפה.....אבל בפנים...... יאללה בואו נתארגן !!!!! חברים אני איתכם !!!! מה שתגידו נעשה !!!! כי לפחות ננסה !!!!

07.04.13 | 18:41

כן, אני בהחלט מוכנה להצטרף לקבוצה של דור שני לניצולי שואה !!!! אבל האם אתם חושבים שזה יכול לעזור לנו? גם לי יש סיפור ילדות קשה מאוד וזה בהחלט השפיע על חיי ונכון להיום אני גרושה וחיה על כדורים פסיכיאטרים... כלפי חוץ אני מנסה להחזיק את עצמי צפה.....אבל בפנים...... יאללה בואו נתארגן !!!!! חברים אני איתכם !!!! מה שתגידו נעשה !!!! כי לפחות ננסה !!!!

08.04.13 | 09:12
אני רוצה לפתוח כאן את הנושא לדיון מאחר ונשאלתי על כך. אומר את דעתי שליףלדעתי אותם אנשים שיוכלו להוכיח פגיעה(הוריהם הניצולים לא תיפקדו,םגעו בהם אם על ידי מניעת אהבה ועם על ידי אהבה חונקת9 יש להם עילה לתבוע. צריך רק שיהיה משפטן בעל שיעור קומה שיקח זאת על עצמו כי זה בעצם לתבוע או את המדינה או את גרמניה ואני מניחה שאילו הם דברים לא פשוטים. מה זו פגיעה מוכחת?-שאותו אדם,בגלל הסבל שעבר בית הוריו הניצולים נפגע בתפקודו היומיומי,החברתי,ףהנפשי)

עצוב לדעת שיש בני דור שני לניצולי השואה המבקשים למנף חייהם  באמצעות שואת העם היהודי .

זו זילות הזכרון.

כיום הרשעות בעולם  מנסה להצדיק  שורש שנאת יהודים  בחמדנות העם היהודי

אל תספקי לתורה זו רוח גבית .

היותנו בנים לניצולי שואה אינה פותרת אותנו מלקחת אחריות על חינו ואל לנו להטיל כשלינו בשואה

זילות זילות ושוב זילות

12.04.13 | 21:07

אני פניתי ליפה גולן שפרסמה בכלי התקשורת על פיצויים לדור שני לשואה , הטיפול ערך כשנה , ואכן קיבלתי סכום נאה על עבודתה של אימי בגיטו בדברצ'ן בהוגריה לפני שנלקחה לאושוויץ .

במידה ויש לכם שאלות בקשר לפיצויים אשמח לענות לשאלותכם .

הטלפון שלי: 0779630110

טלפון נייד: 0544569705

לאה יזהר

26.05.13 | 19:05

פיצויים וקיצבה חודשית ליהודי תוניסיה שעלו לארץ אחרי שנת 1953 עקב רדיפות הנאצים , 1942-1943 . רק אלה שעלו לארץ עד 01/10/1953 מקבלים כעת ואלה שעלו אחרי תאריך זה , נדחו. כולנו סבלנו אותו סבל נורא. תאי גזים הוכנו לנו לכולם. בנס ובדקה ה90 ניצלנו וגורלנו היה אמור להיות כגורל יהודי אירופה , השמדה טוטלית , ענדנו הטלאי הצהוב , אני אז הייתי בן 13 והלימודים  בבתי הספר הופסקו , הגעתי למצוות ולא  הייתה אפשרות לקנות חליפה .המבוגרים עבדו עבודות פרך בסדנאות של הגרמנים כשחיל -האוויר של כוחות הברית מטילים פצצות על סדנאות אילו . אז למה כל ממשלות ישראל חוקקו חוק שיפליא לרעה את אלה שעלו לארץ אחרי 1953? , לא זכאים לפיצויים, לקיצבה חודשית , בית-הבראה וכל התנאים שמקבלים כיום אלה שעלו לארץ לפני 1953? ועוד היום מתפרסמים  בעיתונים כי יינתנו הטבות והגדלת הקיצבה לניצולי שואה . מגיע להם ויש כאלה שנלחמים על פת לחם ותרופות .ומה איתנו ? כלום . הפלייה משוועת .

26.05.13 | 19:05

פיצויים וקיצבה חודשית ליהודי תוניסיה שעלו לארץ אחרי שנת 1953 עקב רדיפות הנאצים , 1942-1943 . רק אלה שעלו לארץ עד 01/10/1953 מקבלים כעת ואלה שעלו אחרי תאריך זה , נדחו. כולנו סבלנו אותו סבל נורא. תאי גזים הוכנו לנו לכולם. בנס ובדקה ה90 ניצלנו וגורלנו היה אמור להיות כגורל יהודי אירופה , השמדה טוטלית , ענדנו הטלאי הצהוב , אני אז הייתי בן 13 והלימודים  בבתי הספר הופסקו , הגעתי למצוות ולא  הייתה אפשרות לקנות חליפה .המבוגרים עבדו עבודות פרך בסדנאות של הגרמנים כשחיל -האוויר של כוחות הברית מטילים פצצות על סדנאות אילו . אז למה כל ממשלות ישראל חוקקו חוק שיפליא לרעה את אלה שעלו לארץ אחרי 1953? , לא זכאים לפיצויים, לקיצבה חודשית , בית-הבראה וכל התנאים שמקבלים כיום אלה שעלו לארץ לפני 1953? ועוד היום מתפרסמים  בעיתונים כי יינתנו הטבות והגדלת הקיצבה לניצולי שואה . מגיע להם ויש כאלה שנלחמים על פת לחם ותרופות .ומה איתנו ? כלום . הפלייה משוועת .

08.10.13 | 13:38

אני בעד התארגנות כללית של דור שני ובדיקת זכויות על פי כל החוקים הקיימיםצ הן בארץ והן בגרמניה וליישמם.

אני התחלתי במשימה ואני מקווה להגיע לתוצאות ולעידכונים

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר