12.04.07 | 22:11

עוד לא הבנתם שמה שמעניין אותם כאן זה כסף. למי אכפת מצבם הנפשי? אם מישהו נקלע

למצוקה נפשית סוגרים אותו באשפוז פסיכיאטרי

פסיכיאטריה

אדון אלי הנכבד, איני מבינה מה אתה מחפש בקהילה זו, אם זוהי דעתך, לי ברור לחלוטין שמשהו לוקה בחסר, עם כל הכבוד לך
12.04.07 | 22:57

ירד ליהאסימון והבנתי למיהוא מכווןבמחפשים כסף.

15.04.07 | 00:04

במענה למה שכתבת אני חוזרת ופונה לעורך דין מבין הגולשים שייאות לקחת על עצמו ייעוץ משפטי למי שפנה כאן,בנושא הפיצויים

יעוץ משפטי ויצוג משפטי חינם

של ניצולי שואה, במשרד עו"ד גדעון פישר מגדלי עזריאלי
15.04.07 | 21:05

תודה על האינפורמציה

16.04.07 | 15:42

פיצויים לדור שני

לדעתי יונה עלינו לרכז כמה שיותר אנשים שמעויינים, אין לי ספק שאם נפרסם חזק יותר יהיו הרבה מצטרפים. מה דעתך

דור שני לניצולי שואה

כבת להורים משרידי השואה, ילדותי עברה בצל השואה. הורי אהבו אותי מאוד, אך אף פעם לא הצליחו לבטא את אהבתם במילים. אני אותו הדבר - אני אוהבת מאוד את שלושת ילדי ואת ארבע נכדותי, וכמובן, את בעלי. אך אני מרגישה אטימות. לא אומרת אף פעם" אני אוהבת אותך". אימי גדלה בכפר BORVELY בטרנסילבניה, הונגריה לשעבר. אביה היה בעל חוה והעביר כספים לקרן קיימת לישראל. אבי היה נשוי ואשתו ובנו נספו בשואה. אבי היה בטרנסניסטריה ורק בזכות הכינור שניגן בו נוצל. אימי הייתה באושביץ במחנה C. הסבים, הסבתות, הדודים והדודות שלי ניספו בשואה.יום קשה עובר עלי בימים אלה. אימי ניצלה מהשואה, אך השלימה את המעגל - נפטרה ב-2002 בערב יום השואה. לעת זיקנה סבלו הורי ממחסור כלכלי חמור- בושה וחרפה למדינה!!! הייתי רוצה להצטרף לקבוצה שנלחמת לזכויות ניצולי השואה, דור ראשון בקושי נשאר בחיים, לכן לזכויות הדור השני והשלישי, שהטראומה מלווה אותם לאורך כל הדרך אותם כל חייהם. שרה דודזון 052-4643324
16.04.07 | 19:26

שרה יקרה

אמי עלתה לארץ ב1936 ואחיה בקנדה שלחו כרטיס לאמם שנותרה בליטא,אך הגבולות נסגרו והיא נותרה ונספתה,כנראה בפונאר. אמי נפטרה כאמך ערב יום השואה ב2002(היום בדיוק עלינו לקברה) מצ"ב המייל שלי: 1356NITSAN@WALLA.COM ישנה עוד גולשת בפורום,דולי קפלן שדעתה כדעתנו. יש גם משרד עורכי דין שמטפל בבעיות הדור השני.הוצאתי מודפס אבל כנראה שבעלי היקר עשה סדר בניירות. אני אחפש ואציין זאת כן. נדמה לי שגם "דורות המשך" ציינו אתמול את שמו
16.04.07 | 21:49

דור שני לשואה

שלום רב! אני פונה לכלל הפורום, מה דעתכם להתאחד וליצור קבוצה, לפיצוי דור שני לשואה. תודה. מחכה לתגובה.

פיצוי דור שני לשואה

שלום לכולם אינני חושב שמגיע לנו [דור שני] כל פיצוי איננו יכולים לרקוד על דם ההורים אומנם אני קשיי יום אך עדיין לא חושב שמגיעובנוסף לזה לגרום לקרע חברתי כמו שהדור הקודם עבר ואני מתכוון להבדל המעמד ביין ארופיים ליוצאיי צפון אפריקה
16.04.07 | 22:01

תגובה

ראשית בנושא הפיצויים צריך לראות כמה נושאיםףלחלק מהורינו וסבינו נותר רכוש רב באירופה.אם הורינו כבר אינם בחיים אנו בהחלט הבעלים של אותו רכוש. דא עקא שממזרח אירופהלא ממש קל להוציא. הנושא השני הוא של דור שניףישנהפגיעה מאובחנת ומוגדרת של בני הדור השני.זה אותם אנשים שגדלו בבית בעייתי,הורים שלא בטאו רגש או הפריזו בדאגה. מכל מקום אנשים שפיתחו פתולוגיה עקב הגדילהבבית שכזה. מגיע להם טיפול ובמידה ומוכחת נכות נפשית,גם פיצוי. לדעתי מהגרמנים. רק שהכסף צריך לעבור ישירות לניצולים וצאצאיהם ולא לעבור את הידיים החמדניות של פקידי האוצר.
19.04.07 | 14:21

שרגא סופר היקר...

שלום לך מר סופר אני דור שני לשואה, וכ חושבת שמגיע לי פיצוי מהגרמנים ימח שמם, וזה לא על הדם של אמא שלי, או משפחתי שנספתה בשואה[משפחה גדולה], מאיפה הרעיון, סליחה, על הדם של משפחתי, ומה הקשר לעדות המזרח? את זה ממש לא הבנתי......
23.04.07 | 14:54

דור שני לניצולי שואה

כבת להורים משרידי השואה, ילדותי עברה בצל השואה. הורי אהבו אותי מאוד, אך אף פעם לא הצליחו לבטא את אהבתם במילים. אני אותו הדבר - אני אוהבת מאוד את שלושת ילדי ואת ארבע נכדותי, וכמובן, את בעלי. אך אני מרגישה אטימות. לא אומרת אף פעם" אני אוהבת אותך". אימי גדלה בכפר BORVELY בטרנסילבניה, הונגריה לשעבר. אביה היה בעל חוה והעביר כספים לקרן קיימת לישראל. אבי היה נשוי ואשתו ובנו נספו בשואה. אבי היה בטרנסניסטריה ורק בזכות הכינור שניגן בו נוצל. אימי הייתה באושביץ במחנה C. הסבים, הסבתות, הדודים והדודות שלי ניספו בשואה.יום קשה עובר עלי בימים אלה. אימי ניצלה מהשואה, אך השלימה את המעגל - נפטרה ב-2002 בערב יום השואה. לעת זיקנה סבלו הורי ממחסור כלכלי חמור- בושה וחרפה למדינה!!! הייתי רוצה להצטרף לקבוצה שנלחמת לזכויות ניצולי השואה, דור ראשון בקושי נשאר בחיים, לכן לזכויות הדור השני והשלישי, שהטראומה מלווה אותם לאורך כל הדרך אותם כל חייהם. שרה דודזון 052-4643324

דור שני לשואה

שרה שלום, שמי דולי קפלן, ואנ י בת לניצולת שואה שנפטרה לפני כ-4 שנים, אימי היתה נכה בשמיעתה, אני עברתי ייסורים קשים בילדות וחוסר אהבה ותמיכה ועוד כמה דברים מכוערים, שהם ככולם קשורים לזוועה של הנאצים ימח שמם, ובהחלט חושבת שמגיע לנו כדור שני או אפילו דור שלישי, פיצוי על הסבל שנגרם לנו בעקבות השואה, והייתי מאוד מעוניינת להתאגד יחד, ולהפגש ולהחליט מה עושים בנדון, וכדאי שזה יעשה כבר בימים אלו אז מספר הטלפןו שלי הוא : 0544664633 אחרי השעה 18.00 בערב דולי קפלן רמת גן.
23.04.07 | 15:57

פיצויים לדור השני

בתור מי שהתיתמה בגרמניה בשנת 62 מהורים ניצולי שואה-ולא קיבלה את אשר היגיע לי כחוק עד גיל 21, בגלל אפוטרופוס וקהילה יהודית במינכן שממש לא היה לה איכפת-מאוד הייתי שמחה לקבל פיצויים. הכאב לקראת יום השואה הוא קשה-מן תחושה שהייתי שם איתם-עם כל ילד וילדה-איש ואישה- במשרפה ובתאי הגזים-

אגרת לאסתר מור

שלום רב, שמי דולי קפלן, ואני מבקשת ממך ליצור איתי קשר בהקדם בטל: 0544-664633 , או 03 - 6766425, אחרי השעה 18.00 בערב תודה דולי קפלן
23.04.07 | 16:47

דור שני לשואה אסתר

שלום רב! אנא צרי קשר איתי בכתובת dalida1506@walla.com גם אני דור שני לניצולת שואה כמו רבים אחרים, ואולי יחד [כח] נוכל לעשות משהו בנושא, אני בעד, ונדמה שגם מנהל הפורום הגב' יונה ניצן, בברכה דליה קפלן 036766425 בשעות הערב, תודה

נכון גם אני בתמונה.טל' 03-6344116 ן052-5294935

23.05.07 | 02:42

פיצויים לדור שני

אני רוצה לפתוח כאן את הנושא לדיון מאחר ונשאלתי על כך. אומר את דעתי שליףלדעתי אותם אנשים שיוכלו להוכיח פגיעה(הוריהם הניצולים לא תיפקדו,םגעו בהם אם על ידי מניעת אהבה ועם על ידי אהבה חונקת9 יש להם עילה לתבוע. צריך רק שיהיה משפטן בעל שיעור קומה שיקח זאת על עצמו כי זה בעצם לתבוע או את המדינה או את גרמניה ואני מניחה שאילו הם דברים לא פשוטים. מה זו פגיעה מוכחת?-שאותו אדם,בגלל הסבל שעבר בית הוריו הניצולים נפגע בתפקודו היומיומי,החברתי,ףהנפשי)

ההורים קיבלו פיצויים

אי אפשר לבוא כעת לגרמנים עם תביעות חדשות. ההורים קיבלו פיצויים גם עבור הלימודים שלנו וגם עבור טיפולים רפואיים כולל פסיכולוגים. הפיצויים עזרו להם ולנו לבנות חיים חדשים. לבוא עכשיו לגרמנים עם דרישות חדשות,זה ממש לא לעניין.
23.05.07 | 09:23

חנה שלום

מי שרוצה לתבוע,לא בהכרח את הגרמנים הוא מי שגדל בבית של ניצולים שהיו הורים לאנתפקדים או הורים פוגעים והיו כאלו. בנוסף,יש אנשים,כמוני למשל שלמשפחתם היה רכוש בארצות הEX קונמוניסטיות. משם אי אפשר היה בזמנו להוציא כלום. אני לא יודעת עד כמה אפשר היום אבל לכן יש עורכי דין שמתמחים בנושא. הורי שניהם הלכו לעולמם ומעולם לא ראו ולו אגורה שחוקה. הם גם לא ביקשו כי בכל השנים של ה גוש הקומוניסטי לא היה ממי.לא בטוח שעכשיו. גם את השילומים נתנו מערב גרמניה של אז ואוסטריה. הגוש הקומוניסטי-נאדא אז יכול להיות שבאמת גרמניה היא לא הכתובת אבל פולין,ליטא,אוקראינה-מדינות שאמנם היו כבושות אך שיתפו פעולה בשמחה רבה עם הנאצים-כן וכן. הם לא יחזירו את המתים אך יעזרו לצאציהם.אין רע בכך. שוב,אם זה אפשרי משפטית. אם לא-אז לא
13.05.09 | 16:15

פיצויים לדור שני

אני רוצה לפתוח כאן את הנושא לדיון מאחר ונשאלתי על כך. אומר את דעתי שליףלדעתי אותם אנשים שיוכלו להוכיח פגיעה(הוריהם הניצולים לא תיפקדו,םגעו בהם אם על ידי מניעת אהבה ועם על ידי אהבה חונקת9 יש להם עילה לתבוע. צריך רק שיהיה משפטן בעל שיעור קומה שיקח זאת על עצמו כי זה בעצם לתבוע או את המדינה או את גרמניה ואני מניחה שאילו הם דברים לא פשוטים. מה זו פגיעה מוכחת?-שאותו אדם,בגלל הסבל שעבר בית הוריו הניצולים נפגע בתפקודו היומיומי,החברתי,ףהנפשי)

הדור השני לניצולי שואה

שלום רב לכם, כל אחד מאיתנו חווה או חווה, את קשיי השואה, יש כאלה שחנקו אותם מאהבה, ויש שזכו לקרירות איומה, כמוני, לא ליטוף וחלילה לא נשיקה ואיכפתיות, אימי הייתה סגורה ומסוגרת בתוך עולמה, וגם לא ביקשה את הפיצויים שמגיעים לה על פי החוק, תמיד אמרה ימח שמם וזכרם, אנו הדור השני צריכים ללכת יחדיו להגנת הזכויות שלא ניתנו להורינו, היות שכעת אנחנו סובלים נפשית כתוצאה ממה שהורינו חוו בשואה. אשמח אם מישהו יעלה זאת לדיון משמעותי ונחדיו נצא להילחם במסגרת האוצר, מהכספים שנלקחו מהורינו. תודה זהבה, goldi173@walla.com
עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר