05.03.07 | 20:28

אני יודעת,יעקב.אני הגבתי לתגובתך ההיא וכך התגלגלו הדברים. אחרי כן כבר אמרתי את דעתי שלי והסברתי אותה.אין בעייה,אנחנו לא מוכרחיםמלחשוב אותו דבר.אם לא יהיו אי אלו חיולוקי דעות וויכוחים,אנא נגיע.

24.03.07 | 16:56

דור שני לשואה

שלום רב! אני פונה לכלל הפורום, מה דעתכם להתאחד וליצור קבוצה, לפיצוי דור שני לשואה. תודה. מחכה לתגובה.

לא הכל כסף

לצערי גם אני גדלתי בבית כזה אמנם לא קיבלתי חם ואהבה מההורים .אך אני משתדלת לבנות את עצמי מחדש וחושבת שתמיכה נפשית מחברים שעברו חיים בבית כזה שווה יותר מכסף ואשמח להתארגן לקבוצה תמיכה באזור המרכז.
24.03.07 | 19:59

אלה יקרה

נכון שלא הכל כסף אבל על כל נזק שנעשה לנו אנו מבקשים פיצוי מהגורם. בגדול לולא כספי השילומים מצבה של המדינה הזו היהעוד יותר גרוע. זה לא סותר את הצורך האחר,לתמיכה. אני וחברתי לעבודה,ששתינו עברנו גם הכשרה בתחום הנחיית קבוצות כבר שוקלות רעיון כזה זמן רב. את מציינת שאת גרה באיזור המרכז. היכן? אני מפנה אותך למייל האישי שלי: 1356NITSAN@WALLA.COM שיהיה לך שבוע נפלא יונה
29.03.07 | 13:17

פיצויים לדור שני לשואה

יונה, תודה. בהחלט צריך להבליט את זה ובודאי להפיץ ברבים, בואי נחשוב איך אנו או את מפיצה ליותר אנשים שהם בוודאי דור שני ושקט של ניצולי שואה, אלו הם לדעתי אנשים שאינם מבליטים את הבעיה בגלל שרוצים לשכוח או נכון יותר להניח לזכרונות ילדות שלהם עצמם. ואלי אף להקים קבוצה שתקבל עזרה מקצועית מפסיכולוגים מתנדבים, ולו רק כדי לשחרר את המועקה שאינה משתחררת מעצמה,ובהחלט משפיעה על חייהם. מה דעתך? בברכה דולי.

עוד לא הבנתם שמה שמעניין אותם כאן זה כסף. למי אכפת מצבם הנפשי? אם מישהו נקלע

למצוקה נפשית סוגרים אותו באשפוז פסיכיאטרי
30.03.07 | 16:26

תסביר.כלומר:

מי זה שאכפת לו רק כסף? הניצולים? המדינה? אשפוז הוא לא דבר שלילי כאשר יש צורך. ואתה יכול להירגע:אברבנאל לפחות לא מחזיק אנשים דקה אחת מיותרת. בתור עובדתסוציאלית בקהילה אני עובדת מולם ורואה את ההתנהלות בכללי. לגבי ניצולי שואה דווקא יש מחלקה מיוחדת שמי שניהל אותה מנהל היום את בית החולים והוא עשה רבות חמען ניוצולי השואה שחלקם נמצאים שם מיום עלייתם ארצה. מי שראוי לסקילה הן ממשלות ישראל לדורותיהן שלא עשו די למען הניצולים.
31.03.07 | 16:30

גבירתי, מדינת ישראל לא חייבת להם דבר. עם כל הכבוד. רבים מהיהודים סבלו מרדיפות כאלה

או אחרות בידי אנטישמים או עוכרי יהודים אולם מעולם לא היתה קהילה המבקשת להוציא מהעולם ומהמדינה כל כך הרבה כסף. ידוע לך היטב כי אלמלא השואה הם לא היו עולים לארץ ישראל אלא נשארים באירופה. מדינת ישראל היתה המפלט שלהם. מי שצריך לדאוג זו המשפחה שלהם. הבעיה היא שהדאגה היחידה שלהם זה התמלוגים שהם מקבלים.
01.04.07 | 23:11

תשובה

גם חייל שנפצע בקרב מקבל תגמולים ממשרד הבטחון והורי חייל שחלילה נפלמקבלים אף הם. ניצולי השואה,גם אלו שאינם תושבי ישראל,מקבלים שילומים מגרמניה. תושבי ישראל,בתנאים מסויימים ואם לא קיבלו מהגרמנים מקבלים מהאוצר. הם מקבלים זאת לפי חוק. כיום שהם קשישים וחולים בוודאי שהם זקוקים לכסף כי קצבאות הזיקנה מבישות. הפיצוים הם על סבל ונכות נפשית וחגונית שנגרמה להם עקב השואה. באיזו ארץ חיית שהדברים האלו לא נהירים לך?
04.04.07 | 23:47

פיצוי לדור שני.....

תגובה לאדון הנכבד, ראשית, אני דור שני לשואה, ומה הידע שלך בנושא בקשה? כניראה שאין לך שום ידע ומושג בנושא הנ"ל אחרת לא היית מגיב כך, מדובר פה באנשים מאוד פגועים, ושלא מנסים לקבל כספים מהמדינה, אלא כספים, אם כבר, שהמדינה מונעת מניצולי שואה, אלה כספים שלא שייכים למדינה אלא לניצולי שואה, אז בבקשה קצת רגישות, ואטימות ניתן למנוע על ידי לימוד הנושא, ולא כלאחר יד ובכל זאת, אני מאחלת למשפחתך ולך חג שמח.
05.04.07 | 15:52

פיצויים לדור שני

אני רוצה לפתוח כאן את הנושא לדיון מאחר ונשאלתי על כך. אומר את דעתי שליףלדעתי אותם אנשים שיוכלו להוכיח פגיעה(הוריהם הניצולים לא תיפקדו,םגעו בהם אם על ידי מניעת אהבה ועם על ידי אהבה חונקת9 יש להם עילה לתבוע. צריך רק שיהיה משפטן בעל שיעור קומה שיקח זאת על עצמו כי זה בעצם לתבוע או את המדינה או את גרמניה ואני מניחה שאילו הם דברים לא פשוטים. מה זו פגיעה מוכחת?-שאותו אדם,בגלל הסבל שעבר בית הוריו הניצולים נפגע בתפקודו היומיומי,החברתי,ףהנפשי)

כדאי שתנסחי שוב את דברייך ותקלידי מחדש. זה לא ברור בכלל.

05.04.07 | 18:08

תודה על ההערה.

ה -ף באה במקום :,זו הטעות שיכולה באמת לשנו ת משמעויות. האם עכשיו ברור לך?אם לא,שאלי ואני אסביר את כוונתי ובנתיים פסח שמח וכשר
10.04.07 | 12:35

פיצויים לדור שני לשואה

יונה, תודה. בהחלט צריך להבליט את זה ובודאי להפיץ ברבים, בואי נחשוב איך אנו או את מפיצה ליותר אנשים שהם בוודאי דור שני ושקט של ניצולי שואה, אלו הם לדעתי אנשים שאינם מבליטים את הבעיה בגלל שרוצים לשכוח או נכון יותר להניח לזכרונות ילדות שלהם עצמם. ואלי אף להקים קבוצה שתקבל עזרה מקצועית מפסיכולוגים מתנדבים, ולו רק כדי לשחרר את המועקה שאינה משתחררת מעצמה,ובהחלט משפיעה על חייהם. מה דעתך? בברכה דולי.

פיצויים לדור השני

בתור מי שהתיתמה בגרמניה בשנת 62 מהורים ניצולי שואה-ולא קיבלה את אשר היגיע לי כחוק עד גיל 21, בגלל אפוטרופוס וקהילה יהודית במינכן שממש לא היה לה איכפת-מאוד הייתי שמחה לקבל פיצויים. הכאב לקראת יום השואה הוא קשה-מן תחושה שהייתי שם איתם-עם כל ילד וילדה-איש ואישה- במשרפה ובתאי הגזים-
11.04.07 | 21:06

במענה למה שכתבת אני חוזרת ופונה לעורך דין מבין הגולשים שייאות לקחת על עצמו ייעוץ משפטי למי שפנה כאן,בנושא הפיצויים

12.04.07 | 09:21

גבירתי, מדינת ישראל לא חייבת להם דבר. עם כל הכבוד. רבים מהיהודים סבלו מרדיפות כאלה

או אחרות בידי אנטישמים או עוכרי יהודים אולם מעולם לא היתה קהילה המבקשת להוציא מהעולם ומהמדינה כל כך הרבה כסף. ידוע לך היטב כי אלמלא השואה הם לא היו עולים לארץ ישראל אלא נשארים באירופה. מדינת ישראל היתה המפלט שלהם. מי שצריך לדאוג זו המשפחה שלהם. הבעיה היא שהדאגה היחידה שלהם זה התמלוגים שהם מקבלים.

כמה שאתה טועה . הדיעה שלך מתעלמת מעובדה חשובה .

מדינת ישראל קיבלה ישירות כספי פיצוי שואה בשם ניצולי השואה ועבור ניצולי השואה . לא מדובר פה בהכרת תודה או מדיניות רווחה , אלא האים המדינה שמינת עצמה כאפטרופוס מעלה בכספי נצולי השואה . יעקב
12.04.07 | 18:28

לעניות דעתי וכאב לבי,השערתך,יעקב,נכונה. אי לאותה בושה

12.04.07 | 22:08

פיצויים לדור השני

בתור מי שהתיתמה בגרמניה בשנת 62 מהורים ניצולי שואה-ולא קיבלה את אשר היגיע לי כחוק עד גיל 21, בגלל אפוטרופוס וקהילה יהודית במינכן שממש לא היה לה איכפת-מאוד הייתי שמחה לקבל פיצויים. הכאב לקראת יום השואה הוא קשה-מן תחושה שהייתי שם איתם-עם כל ילד וילדה-איש ואישה- במשרפה ובתאי הגזים-

דור שני לשואה אסתר

שלום רב! אנא צרי קשר איתי בכתובת dalida1506@walla.com גם אני דור שני לניצולת שואה כמו רבים אחרים, ואולי יחד [כח] נוכל לעשות משהו בנושא, אני בעד, ונדמה שגם מנהל הפורום הגב' יונה ניצן, בברכה דליה קפלן 036766425 בשעות הערב, תודה
עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר