פיצויים לדור שני

אני רוצה לפתוח כאן את הנושא לדיון מאחר ונשאלתי על כך. אומר את דעתי שליףלדעתי אותם אנשים שיוכלו להוכיח פגיעה(הוריהם הניצולים לא תיפקדו,םגעו בהם אם על ידי מניעת אהבה ועם על ידי אהבה חונקת9 יש להם עילה לתבוע. צריך רק שיהיה משפטן בעל שיעור קומה שיקח זאת על עצמו כי זה בעצם לתבוע או את המדינה או את גרמניה ואני מניחה שאילו הם דברים לא פשוטים. מה זו פגיעה מוכחת?-שאותו אדם,בגלל הסבל שעבר בית הוריו הניצולים נפגע בתפקודו היומיומי,החברתי,ףהנפשי)

דור שני לשואה

שלום רב! אני פונה לכלל הפורום, מה דעתכם להתאחד וליצור קבוצה, לפיצוי דור שני לשואה. תודה. מחכה לתגובה.

אני בעד.בואי נתחיל להריץ,צריך פשו ייעוץ משפטי

פיצויים לדור שני

לדעתי יונה עלינו לרכז כמה שיותר אנשים שמעויינים, אין לי ספק שאם נפרסם חזק יותר יהיו הרבה מצטרפים. מה דעתך

אני אבליט את זה יותר וגם בין המכותבים שלי במייל,שחלקם דור שני אני אפיץ

פיצויים לדור שני לשואה

יונה, תודה. בהחלט צריך להבליט את זה ובודאי להפיץ ברבים, בואי נחשוב איך אנו או את מפיצה ליותר אנשים שהם בוודאי דור שני ושקט של ניצולי שואה, אלו הם לדעתי אנשים שאינם מבליטים את הבעיה בגלל שרוצים לשכוח או נכון יותר להניח לזכרונות ילדות שלהם עצמם. ואלי אף להקים קבוצה שתקבל עזרה מקצועית מפסיכולוגים מתנדבים, ולו רק כדי לשחרר את המועקה שאינה משתחררת מעצמה,ובהחלט משפיעה על חייהם. מה דעתך? בברכה דולי.

לי מאד לא נוח עם דבריך

אין לי בעיה לדרישת פיצוים תחת עילה כפי שיונה ניצן הציגה , רכוש , רכוש שנשדד , נגזל , ונגנב תוך כדי טבח סידרתי ותעשייתי . אין סיבה שבעולם שהגזלה תשאר בידי השודדים או בידי יורשיהם ולא יוחזרו לידי הקורבנות או לידי יורשיהם . אבל היוזמה שלך מזכירה את היוזמה של הילד הצופה להעביר את הזקנה את הכביש נגד רצונה . רק שאצלך את המגמה מורכת יותר . את רוצה גם לגייס צוות פסיכולוגים שישכנע את העולם ואת הזקנה שהזקנה כן צריכה לרצות להעבור את הכביש . אז יוזמה יש , רק צריך למצוא פסיכולים וניצולי שואה ... מצטער , אבל ככה זה נשמע לי . יתכן ובאת מתוך הכוונות הכי טובות והכי טהורות אבל לי זה נראה לא טוב . ועל כן לא אצטרף . בברכה יעקב

תגובה

יעקב היקר:אנא הפרד בין 2 דברים: האחד הזכות לפיצוייים שמי שבעד יכול להצטרף ליוזמה זו.(אתה זוכר בוודאי מדיונים קודמים שלא כולם בעד,זכותם.) הדבר השני שדלידה דיברה עליו הוא להקים קבוצת תמיכה לדור שני. קבוצת תמיכה כי יש בעיות רגשיות משותפות ומנסיוני הטיפולי-אין כמו קבוצה לעזור ולתמוך. ושוב:פתוח למי שרוצה. הנושא של קבוצת תמיכה הוא נושא שרץ כבר תקופה ארוכה בראש שלי ושל חברתי בעבודה,אנחנו פשוט לא מתפנות מהיומיום הקשה שלנו. להקים קבוצה זה לא פשוט וגם אחרי כן. אנחנו כמובן צריכות גיבוי ותמיכה של הממונים עלינו. אבל באשר לי,הנושא הוא בנפשי ואני אגיע בסוף להקמת קבוצה.זכור שגם רומא לא נבנתה ביום אחד.

תגובה

יונה . הגברת כתבה מפורשות "פיצויים לדור שני לשואה" . זה לא מסתדר לי עם ההסבר שלך .

תגובה

הפיצויים הם נושא אחד. אני מדברת על דור שני,על פיצויים לדור שני. כפי שאתה יודע הנושא בעייתי. וכי למה? מבין אלו שמתנגדים לכך עקרונים חלק די תוקפניים כזכור לך. הזכות לחשוב שונה קיימת לכל אחד ולא להתקיף ואני מכוונת לאירועי עבר. הנושא של טיפול הוא נושא נוסף ושוב אני מניחה שלא כולם יסכימו על הצורך וזכותם. מה שאני כותבת הוא דעתי שלי.כל מה שאני כותבת בשמי הוא דעתי. אני מסכימה עם דלידה ב2 הנושאים. דרך אגב המחלוקת על פיצויים היא מיום שגרמניה הסכימה על השילומים. היו אנשים אז שהתנגדו ולא קיבלו. לדעת בגין וחבריו זה היה לטהר את השרץ. ברמה פילוסופית יש בכך צדק מסויים אולם ברמה המציאותית-אנה היינו באים ללא השילומים? וגם ברמה האישית. בשנות הצנע הקשות זה בכלל לא הזיק לקבל תוספת להכנסה במארקים.

נו באמת ..

1. מדוע מצדדי הפיצוים מו "מביעים את דעתם" ? האים דעתך שעצם הבעת אישית הפוכה היא תוקפנות ? 2. האים העובדה שנתקלנו במצדדי דיעה תופנים גורמת אוטומטית שדעתם אינה יכולה להיות קבילה ? 2. איך אפשר להכשיר פיצוים לדור שני על נזקים פסיכולגי על סמך פיצוים לדור ראשון . יעקב הפיצויים הם נושא אחד. אני מדברת על דור שני,על פיצויים לדור שני. כפי שאתה יודע הנושא בעייתי. וכי למה? מבין אלו שמתנגדים לכך עקרונים חלק די תוקפניים כזכור לך. הזכות לחשוב שונה קיימת לכל אחד ולא להתקיף ואני מכוונת לאירועי עבר. הנושא של טיפול הוא נושא נוסף ושוב אני מניחה שלא כולם יסכימו על הצורך וזכותם. מה שאני כותבת הוא דעתי שלי.כל מה שאני כותבת בשמי הוא דעתי. אני מסכימה עם דלידה ב2 הנושאים. דרך אגב המחלוקת על פיצויים היא מיום שגרמניה הסכימה על השילומים. היו אנשים אז שהתנגדו ולא קיבלו. לדעת בגין וחבריו זה היה לטהר את השרץ. ברמה פילוסופית יש בכך צדק מסויי

תגובה

מה שאני מנסה הוטא לנגיד מה דעתי על 2 סוגיות:פיצויים לדור שני וטיפול פסיכולוגי לדור שני. אני פשוט הזכרתי לך שהיתה כאן מישהי שהעתה נגד פיצויים והביעה דעתה בתוקפנות מרובה כלפיי. אתה אפילו נחלצת לעזרתי. זוכר על מה אני מדברת? נראה לי שלעיתים אנחנו מוצפים בכל כך הרבהאינפורמציה מכל הפורומים שאנו גולשים בהם שפורום אחד מתערבב בשני. אבל כשורה תחתונהף 2 סוגיות:פיצויים לדור שני-ראשונה טיפול פסיכולוגי לדור שני-סוגיה שנייה. אז מה דעתך על כל אחת מהסוגיות?

תגובה

ההיא שאת מדברת עליה , שהביעה את דעתה נגד הפיצויים , התנהגה בגסות וברוטליות ברמות בלתי נסבלות . מה דעתי על פיצויים ? פיצוים על רכוש שנגזל יש לקחת בכל מקום בכל זמן ובכל דור . אין שום סיבה שהגזלן או יורשיו או נורשי יורשיו יחזיקו ברכוש הגנוב . זה ברמה העקרונית . ומי שלא מובין את העקרון או לא מסכים איתו משהוא משובש בחשיבתו (לדעתי) . נזק נפשי זה פחות אמפירי. אם דור ראשון רוצה לתבוע על סעיף נפשי ולקבל טיפול פסיכולוגי זכותו המלאה . באשר לדור שני , שלישי , רביעי וחמישי והלאה , תרשי לי להיות ספקן .בעיני זה כבר מתחיל לא להריח טוב . יעקב

תגובה

עכשיו הבנתי מה לא הבנת מדברי:טיפול-לא חשבתי שהוא דווקא עילה לסדרישת פיצוים. לא לזה התכוונתי. התכוונתי שטיפול הוא חשוב ורצוי לחלק מהקבוצה הזו של דור שני. לא שייך לפיצויים,כלל וכלל לא. דעתי כמובן שיש צורך בטיפול. ב"עמך" יש קבוצות לניצולים עצמם ולמרות שבדגלם חרוטה גם המילה דור שני,אין קבוצות כידוע לי לדור שני. פיצויים-עניין של עורך דין טיפול-עניין של אנשים מתחום מקצועות הטיפול

לא מדויק

במקור הגבתי לדברי dalida1506 ולא לדבריך . לכן הטיעון שלא הבנתי את דבריך אינו לעניין .
עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר