09.08.08 | 04:33

תודה מראש

כל מה שידוע לי.זה מה שכתבתי.שם סבי מצד אבי היה יואל מצגר.יליד סדיגורה/סדגורה.באותיות לטיניות:metzger חלק אחר של המשפחה נקרא metzker בגלל המשמעות "הלא כשרה" של השם מצגר(קצב חזירים )סבי קבור בברלין בקרתי בקברו בבית הקברות היהודי הישן/עתיק בואנזה.
09.08.08 | 04:40

שמע, ירייה באפילה ממש...........

הרב יונה מצגר......... אין לי מושג מה מוצאו אבל השם......... אולי תגלה דרכו משהו שיוכל לעזור לך....... שבת שלום

כן הרעיון עלה כבר במוחי.

וכנראה שאעשה זאת ביום א' הקרוב תודה!
09.08.08 | 07:12

אני קורא ובוכה כן בגילי

אינני יודע כלום על שורשי.אני רק יודע שאבי ז''ל נולד בשנת1903בעיירה /עיר/כפר בשם סדגורה.וכשהיה בן שנה היגרו הוריו לברלין שם חי. נישא. למד עבד. עד עלייתו ארצה בשנת 1936 יחד עם אמו. ואני אינני יודע כלום על עברו משום שלט נהג לספר כלום. שאלתי היא מה זה היום ומה היה אז המקום סדגורה. כפר ? עיר? עיירה?.ומשפחת מצגר האם היו לה שם עוד אנשים. איפה היום אני מבין שחלק גדול גם נספה בשואה.אנא מי מכיר מי יודע תודתי נתונה מראש

לגידי מצגר

בוקר טוב לך גידי, ושבת שלום. שני רעיונות עלו במוחי,מקווה שיוכלו לעזור לך. 1] יונה מצגר הרב הראשי האשכנזי. 2] תוכניתו של ירון אנוש. מדי יום, חמישה ימים בשבוע, בשעה 1645 רשת ב" ברדיו, "המדור לחפוש קרובים". מאחלת לך בהצלחה ורק טוב . שושיי. נ.ב. שתף אותנו בתוצאות שנשמח בשמחתך.
09.08.08 | 11:03

תודה מראש

כל מה שידוע לי.זה מה שכתבתי.שם סבי מצד אבי היה יואל מצגר.יליד סדיגורה/סדגורה.באותיות לטיניות:metzger חלק אחר של המשפחה נקרא metzker בגלל המשמעות "הלא כשרה" של השם מצגר(קצב חזירים )סבי קבור בברלין בקרתי בקברו בבית הקברות היהודי הישן/עתיק בואנזה.

גידי,האיות שלך עזר לי

כי תחילה רשמתי ar במקום er בסוף,וזה כבר טוב. תראה,שוב שולחת לך קישור,אני פשוט "מתפרעת" על כל אפשרות,אז תסלח לי מראש.... נסה להביא פרטים נוספים על משפחתך,שמות של בני משפחה אחרים,קרובים שאתה חושב שהם בארץ,האם מישהו נשאר בברלין ? כל פרט נוסף,יכול לעזור. בקישור,בנוסף,למה שתראה,פתח את כל האופציות שישנן שם,יש מה לראות !!! Metzger Gallery
09.08.08 | 11:36

אני קורא ובוכה כן בגילי

אינני יודע כלום על שורשי.אני רק יודע שאבי ז''ל נולד בשנת1903בעיירה /עיר/כפר בשם סדגורה.וכשהיה בן שנה היגרו הוריו לברלין שם חי. נישא. למד עבד. עד עלייתו ארצה בשנת 1936 יחד עם אמו. ואני אינני יודע כלום על עברו משום שלט נהג לספר כלום. שאלתי היא מה זה היום ומה היה אז המקום סדגורה. כפר ? עיר? עיירה?.ומשפחת מצגר האם היו לה שם עוד אנשים. איפה היום אני מבין שחלק גדול גם נספה בשואה.אנא מי מכיר מי יודע תודתי נתונה מראש

שלום גידי, סדיגורא היתה עיירה. היום היא פרבר של עיר המחוז צ'רנוביץ שבאוקראינה

כ-6 קילומטר ממרכז העיר לקחתי את הנתונים מויקיפדיה. סדיגורא זה השם כמקובל בשפת יהודי המקום. ברומנית זה SADAGURA בפולנית זה SADAGORA ערב מלחמת העולם הראשונה הגיעה האוכלוסייה היהודית בסדיגורא לשיא של 5,060 נפשות, כמות שירדה בצורה חדה עם סיומה של מלחמת העולם הראשונה ויציאת האוסטרים מבוקובינה. לאחר מלחמת העולם השנייה נשארו בסדיגורא רק 5 משפחות יהודיות. בשנת 1880 גרו במקום 3888 יהודים, שהיוו 80.4% מהאוכלוסיה המקומית. בשנת 1910 גרו במקום 3410 יהודים שהיוו 74% מהאוכלוסיה. בשנת 1930 היו בסדיגורא 1459 יהודים. מר צביקה קורץ כותב כאן בהודעתו הראשית על הספר "שואת יהודי צפון בוקובינה" ולפי דבריו שכאן יש בספר גם מידע ותולדות העיירה סדגורה. בספר 616 עמודים. כמו כן יש גם ארגון עולמי של יוצאי בוקובינה, שאני משער שיוכלו לעזור לך. הטלפון שלהם: 03-5270965 אני מאמין שגם צביקה קורץ יוכל לעזור לך במידע. המייל שלו: zvikurz18@walla.com באתר יד ושם מצאתי טופס עד המזכיר יהודי בשם מצגר זוסיה או זישא מסדיגורא. ממשפחת גולדשטין מסדיגורא יש כמה דפי עד. מקווה שתצליח לאתר ולדעת.
09.08.08 | 12:04

האם יש בניכם קוראי פורום יקרים!

האם יש בינכם קוראי הפורום היקרים מי שהוא שמכיר או יודע.על משפחת מצגר.יואל מצגר.או ייטי מצגר לבית גולדשטיין אשתו.שהיו תושבי סדיגורה.או בכלל על משםחת מצגר שהיא מסדגורה דבר שיכול לסייע לי.בהבנת שורשי...

ייטי זה יהודית, ככל שידוע לי. נסה גם בשם יהודית לחפש.

17.09.08 | 14:38

ספר"שואת יהודי צפון בוקובינה מצעד המוות לטרנסניסטריה יולי-אוקטובר 1941

ספר"שואת יהודי צפון בוקובינה מצעד המוות לטרנסניסטריה יולי-אוקטובר 1941 בהוצאת ארגון העולמי של יהודי בוקובינה יצא לאור בשבועות האחרונים. שואת יהודי רומניה ובה שואת יהודי בוקובינה כמעט עלומה, ספר זה מכיל עשרות עדיות שנכתבו ע"י יוצאי בוקובינה הצפונית יש בספר גם תולדות כל עירה ועירה.העדויות הרבות בספר מתארות את סבלם הנורא של המגורשים לטרנסניסטריה במשך שבועות וחודשים: התעללויות והשפלות מצד הז`נדרמים,הביזה והאונס,כליאת השורדים בגטאות,המוות שנגרם מירי,מרעב,מקור,מאפיסת כוחות וממחלות,פחות משליש שרדו את התופת ונותרו בחיים. שמות העירות הם: אוקנה,איג`שט,איספאס, בואן,בנילה,ברהומט,דווידני,דווידשט,דורושאוץ דיחטניץ,דרצ`ינץ,הילצ`ה,הליניצה,הרצה,ואסילאו,ויז`ניץ,ויז`נקה,ורנצ`אקנה ושקאוץ,ז`אדובה,זוצ`קה,זמוסטיה,זסטבנה,טאוטן,טוראצ`ין,יאבלוניצה, יורדנשט,לוז`אן,לוקבץ,מארינצ`ן,מיהובה,מיליה,נפולוקאוץ,סדגורה,סולונץ סטאוצ`ני,סטנשטי,סטרוז`ינץ,סלטין,סרגני,פוטילה,פטראוץ,פלוסקה,צ`יודין צ`ינקאו,צ`ירוש,צ`רנהוז,צ`רנוביץ,צ`רפקאוץ,קאבשט,קדובשטי,קוסטשט קוצ`ורל-מארה,קוצמן,קושויה,קראפצ`יו ע"נ צ`רמוש,קרסנה פוטניי, רוסטוקי,רוש,שיפוט,שישקוביץ ויוז`ינץ.

קדובשט בשואה

האם מישהו יודע על בני שרידים של תושבי הכפר קדובשט (או קדובשטי או קדובובצי)שנמצא בבוקובינה הצפונית? האם מישהו מכיר דוקומנטציה על תולדות כפר זה בשואה? אודה על כל תשובה
17.09.08 | 22:46

קדובשטי

הכפר קדובשטי נמצא ליד העירה זסטבנה כ45 ק"מ מהעיר צ'רנוביץ לפני מלחמת העולם השניה חיו בכפר 25 משפחות יהודיות. היהודים בכפר התפרנסו מניהול חנויות מכולת.מחלבה ומסבאה בנוסף היו ברשותם אדמות ומשקים חקלאיים. מתוך הספר כתב אברהם קורן
28.09.08 | 19:04

כנס יוצאי בוקובינה לדורותיהם

יוצאי בוקובינה מכל העולם יתכנסו בישראל לכנס חגיגי במלון לחוף ימה של תל-אביב ליומיים של מפגשים מרגשים, הרצאות, דיונים, סיפורים, הומור, אוכל וחדשות על פעולות ההנצחה של הקהילות המפוארות של יהודי צ'רנוביץ ובוקובינה היום השלישי יוקדש לסיור מודרך בצפון ישראל לביקור במוזיאון דוברי-הגרמנית בתפן ולנטיעת יער לשיקום יערות הצפון http://www.bukowina.org.il/Reunion.html

שלום רב

רציתי לברר מתי הכנס הזה?האם גם הדור הצעיר יותר מוזמן לבוא ולשמוע?
28.09.08 | 22:07

את מתייחסת להודעה ישנה, ראי משמאלה את תאריכה.

ואולי יש להם עוד כנסים, הכנסי לאתר שרשום לך בגוף ההודעה שמעלייך.
23.11.08 | 11:31

קדובשט בשואה

האם מישהו יודע על בני שרידים של תושבי הכפר קדובשט (או קדובשטי או קדובובצי)שנמצא בבוקובינה הצפונית? האם מישהו מכיר דוקומנטציה על תולדות כפר זה בשואה? אודה על כל תשובה

סבתא שלי מקדובשט

אם זה מעניין אותך צור קשר oriwe1@gmail.com
22.05.09 | 02:59

כן הרעיון עלה כבר במוחי.

וכנראה שאעשה זאת ביום א' הקרוב תודה!

יו גידי..במקרה אני קוראת את השרשור שלך

והלב נקרע לי ואני בוכה.. רציתי להציע לך את הרב יונה מצגר אבל ראיתי שמישהי הזכירה אותו.. מקווה שתראה את ההודעה שלי.. גלי
22.05.09 | 03:02

התכוונתי לאייקון הזה..

18.04.17 | 19:27

שמי אסתר  אמי ילידת זסטבנה , אני מחפשת מידע על קורותיה בשואה, שם משפחתה היה גריף היא ואמא ניצלו .  כיום אין לי את מי לשאול אני יודעת שהיתה לה חברה בשם איבי שגרה בשדרות נורדאו בתל אביב ,אם במקרה  מישהו ממשפחתה קורא את ההודעה אשמח שיצור קשר ל0506590832

עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר