11.11.06 | 17:00
ספר"שואת יהודי צפון בוקובינה מצעד המוות לטרנסניסטריה יולי-אוקטובר 1941
ספר"שואת יהודי צפון בוקובינה מצעד המוות לטרנסניסטריה יולי-אוקטובר 1941 בהוצאת ארגון העולמי של יהודי בוקובינה יצא לאור בשבועות האחרונים. שואת יהודי רומניה ובה שואת יהודי בוקובינה כמעט עלומה, ספר זה מכיל עשרות עדיות שנכתבו ע"י יוצאי בוקובינה הצפונית יש בספר גם תולדות כל עירה ועירה.העדויות הרבות בספר מתארות את סבלם הנורא של המגורשים לטרנסניסטריה במשך שבועות וחודשים: התעללויות והשפלות מצד הז`נדרמים,הביזה והאונס,כליאת השורדים בגטאות,המוות שנגרם מירי,מרעב,מקור,מאפיסת כוחות וממחלות,פחות משליש שרדו את התופת ונותרו בחיים. שמות העירות הם: אוקנה,איג`שט,איספאס, בואן,בנילה,ברהומט,דווידני,דווידשט,דורושאוץ דיחטניץ,דרצ`ינץ,הילצ`ה,הליניצה,הרצה,ואסילאו,ויז`ניץ,ויז`נקה,ורנצ`אקנה ושקאוץ,ז`אדובה,זוצ`קה,זמוסטיה,זסטבנה,טאוטן,טוראצ`ין,יאבלוניצה, יורדנשט,לוז`אן,לוקבץ,מארינצ`ן,מיהובה,מיליה,נפולוקאוץ,סדגורה,סולונץ סטאוצ`ני,סטנשטי,סטרוז`ינץ,סלטין,סרגני,פוטילה,פטראוץ,פלוסקה,צ`יודין צ`ינקאו,צ`ירוש,צ`רנהוז,צ`רנוביץ,צ`רפקאוץ,קאבשט,קדובשטי,קוסטשט קוצ`ורל-מארה,קוצמן,קושויה,קראפצ`יו ע"נ צ`רמוש,קרסנה פוטניי, רוסטוקי,רוש,שיפוט,שישקוביץ ויוז`ינץ.
(39.5 KiB) עדיין לא הורד
11.11.06 | 23:15

,תגובה

דבריך הזכירו לי:כפי שכבר ציינתי כאן במכתב הפתיחה אני עובדת סוציאלית בתחןם הקשיש ולכן יש לי הרבה קשר עם ניצולי שואה. ניצולי שואה שמאד מוגבלים בתפקודם ומקבלים מביטוח לאומי גמלת סיעוד בגובה של 15.30 שעות שבועיות זכאים לקבל עוד 9 שעות נוספות מ"הקרן לרווחת נצולי שואה". לבקשה צריך לצרף גם דו"ח סוציאלי לגבי עברם בשואה.כך הגיעה לי בת של קשישה וסיפרה לי בע"פ את הקורות אותם בשואה. לסיום מסרה לי את עבודם השורשיפ של הנכד שלה,נין לאותה קשישה. גם היא יוצאת רומניה.
19.11.06 | 20:31

השואה של יהודי בוקובינה

קראתי את הספר של יואל הלפרן הוא ומשפחתו נשלחו לטרסניסטריה הוריו ואחיו מתו בקור וברעב הוא התחבא אצל אשה נוצריה באחד הכפרים וכך ניצל.זאת עדות מזעזעת של הפשעים שביצעו הרומנים ביהודים לא לשכוח ולא לסלוח.
23.11.06 | 14:00

ספר"שואת יהודי צפון בוקובינה מצעד המוות לטרנסניסטריה יולי-אוקטובר 1941 בהוצאת ארגון העולמי של יהודי בוקובינה יצא לאור בשבועות האחרונים. שואת יהודי רומניה ובה שואת יהודי בוקובינה כמעט עלומה, ספר זה מכיל עשרות עדיות שנכתבו ע"י יוצאי בוקובינה הצפונית יש בספר גם תולדות כל עירה ועירה.העדויות הרבות בספר מתארות את סבלם הנורא של המגורשים לטרנסניסטריה במשך שבועות וחודשים: התעללויות והשפלות מצד הז`נדרמים,הביזה והאונס,כליאת השורדים בגטאות,המוות שנגרם מירי,מרעב,מקור,מאפיסת כוחות וממחלות,פחות משליש שרדו את התופת ונותרו בחיים. שמות העירות הם: אוקנה,איג`שט,איספאס, בואן,בנילה,ברהומט,דווידני,דווידשט,דורושאוץ דיחטניץ,דרצ`ינץ,הילצ`ה,הליניצה,הרצה,ואסילאו,ויז`ניץ,ויז`נקה,ורנצ`אקנה ושקאוץ,ז`אדובה,זוצ`קה,זמוסטיה,זסטבנה,טאוטן,טוראצ`ין,יאבלוניצה, יורדנשט,לוז`אן,לוקבץ,מארינצ`ן,מיהובה,מיליה,נפולוקאוץ,סדגורה,סולונץ סטאוצ`ני,סטנשטי,סטרוז`ינץ,סלטין,סרגני,פוטילה,פטראוץ,פלוסקה,צ`יודין צ`ינקאו,צ`ירוש,צ`רנהוז,צ`רנוביץ,צ`רפקאוץ,קאבשט,קדובשטי,קוסטשט קוצ`ורל-מארה,קוצמן,קושויה,קראפצ`יו ע"נ צ`רמוש,קרסנה פוטניי, רוסטוקי,רוש,שיפוט,שישקוביץ ויוז`ינץ.

קראתי את המסמך המצורף , ובכיתי .

23.11.06 | 19:11

שתף אותי בבקשה בהרגשותייך כלפי העדות

23.11.06 | 19:41

בעיקר , נתפסתי ללא הגנה .

אני עצמי בן של ניצולי שואה . אמי , הייתה בלב ליבו של התופת . נלחמה על חיי ול חיי אחותה מתוך מחנה העבודה אוושויץ . נשאה ונושאת עד היום את "אשמת הניצולים" ביחס לאחות אחרת , ביחס להוריה ומכרים נוספים . העדות שהרצ"ב יבשה ועוסקת בעיקר ברמה התעודית . אין בעדות משהוא העובד על הרגש ולכאורה לא היתה אמורה לסחוט ממני (המשופשף בסיפוריפ) תגובה רגשית . אבל איך שהוא , לא ציפיתי לעדות כוללת שמות פה בפורם . לי יש עדות של אמי ולא חשבתי לפרסמה בכלל והפורם בכלל . אבל דווקא בגלל שלא ציפיתי הופתעתי . ודווקא בגלל הלשון היבשה הייתי חופשי לדמיין ולהזדהות . דבר דומה קרא לי בבודפשט לפני מספר חודשים באנדטת הנעלים ליד הדנובה . אנדרטה מינימליסטית שתפסה אותי ללא הגנות . כאן וכאו דימיינתי והזדהתי . יעקב
23.11.06 | 21:35

קשה לדעת מתי,מה ובאיזו צורה משהו עובד לנו על הרגש. זה משהו נוגע סביר להניח באיזו שהיא אסוציאציה. לי קרה ביד ושם לפני שנה.נתקפםתי פתאום פרץ של בכי ולא יכולתי להמשיך

16.01.07 | 17:46

השואה של יהודי בוקובינה

קראתי את הספר של יואל הלפרן הוא ומשפחתו נשלחו לטרסניסטריה הוריו ואחיו מתו בקור וברעב הוא התחבא אצל אשה נוצריה באחד הכפרים וכך ניצל.זאת עדות מזעזעת של הפשעים שביצעו הרומנים ביהודים לא לשכוח ולא לסלוח.

כנס יוצאי בוקובינה לדורותיהם

יוצאי בוקובינה מכל העולם יתכנסו בישראל לכנס חגיגי במלון לחוף ימה של תל-אביב ליומיים של מפגשים מרגשים, הרצאות, דיונים, סיפורים, הומור, אוכל וחדשות על פעולות ההנצחה של הקהילות המפוארות של יהודי צ'רנוביץ ובוקובינה היום השלישי יוקדש לסיור מודרך בצפון ישראל לביקור במוזיאון דוברי-הגרמנית בתפן ולנטיעת יער לשיקום יערות הצפון http://www.bukowina.org.il/Reunion.html
23.05.07 | 02:32

חבל שלא ידעתי

אמי ניצולת טרנסניסטריה. היא לא רוצה לספר לי דבר על מה שקרה, רק מדברת על הרעב הגדול. אקנה את הספר בהקדם.
06.08.08 | 16:12

אני קורא ובוכה כן בגילי

אינני יודע כלום על שורשי.אני רק יודע שאבי ז''ל נולד בשנת1903בעיירה /עיר/כפר בשם סדגורה.וכשהיה בן שנה היגרו הוריו לברלין שם חי. נישא. למד עבד. עד עלייתו ארצה בשנת 1936 יחד עם אמו. ואני אינני יודע כלום על עברו משום שלט נהג לספר כלום. שאלתי היא מה זה היום ומה היה אז המקום סדגורה. כפר ? עיר? עיירה?.ומשפחת מצגר האם היו לה שם עוד אנשים. איפה היום אני מבין שחלק גדול גם נספה בשואה.אנא מי מכיר מי יודע תודתי נתונה מראש
06.08.08 | 20:24

גידי................

האם ניסית ב"יד ושם"? העיירה נקראת סדיגורא. בזמנו היא היתה שייכת לרומניה והיום היא באוקראינה במחוז צ'רנוביץ'. ידועה חסידות סדיגורא, ואני חושבת שתוכל להתחקות על עקבות משפחתך או ב"יד ושם" או ב"בית התפוצות" באוניברסיטת תל אביב.
08.08.08 | 21:41

האם יש בניכם קוראי פורום יקרים!

האם יש בינכם קוראי הפורום היקרים מי שהוא שמכיר או יודע.על משפחת מצגר.יואל מצגר.או ייטי מצגר לבית גולדשטיין אשתו.שהיו תושבי סדיגורה.או בכלל על משםחת מצגר שהיא מסדגורה דבר שיכול לסייע לי.בהבנת שורשי...
08.08.08 | 21:45

כן ניסיתי באתר של יד ושם אין שום אינפורמציה.כלשהיא

אני מודה לך מאוד על התייחסותך.ואנהג כדבריך
08.08.08 | 22:01

האם יש בניכם קוראי פורום יקרים!

האם יש בינכם קוראי הפורום היקרים מי שהוא שמכיר או יודע.על משפחת מצגר.יואל מצגר.או ייטי מצגר לבית גולדשטיין אשתו.שהיו תושבי סדיגורה.או בכלל על משםחת מצגר שהיא מסדגורה דבר שיכול לסייע לי.בהבנת שורשי...

שמע, ירייה באפילה ממש...........

הרב יונה מצגר......... אין לי מושג מה מוצאו אבל השם......... אולי תגלה דרכו משהו שיוכל לעזור לך....... שבת שלום
09.08.08 | 00:29

שבת שלום גידי

אם תתן פרטים נוספים,ומעט סדר בדברים,אשתדל לעזור ככל שניתן. אם אפשר,איית באנגלית,למניעת טעויות. מצרפת לך קישור שאולי יעזור במשהו... קוד ניצול
עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר