אלוהים מרחם על ילדי הגן... אבל מה עם אלה שאפילו לא זכו להגיע לפעוטון ???

הפעוט התאום - שעל פי החשד נפגע מהתעללות - הלך אמש לעולמו. ואינני רוצה כלל להתייחס לחשדות הנוראים שבשלם יושבים ההורים האומללים במעצר. רק לספר שברגעים שכאלה שב ועולה בי השיר המרגש כל כך של יהודה עמיחי "אלוהים מרחם על ילדי הגן" ומיד אחר כך עולה בי השאלה: מתי לעזאזל זה הפסיק לעבוד ?.... ולא נותר אלא לשאת תפילה להחלמתה המהירה של האחות התאומה ולבריאותם ושלומם של ילדי כל העולם !!!

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

אם אתה שואל אותי

אלוהים לא מרחם במיוחד על אף אחד, לא ילדי הגן ולא על ילדי בית הספר וגם לא הגדולים. צדק ואמת יש רק איפה שאנשים טורחים להכניס אותם בעצמם לתמונה, וגם אז, שום דבר לא מובטח. אני רוצה להפנות אותך לטור של שי גולדן שלדעתי יש בו הרבה אמת.

ועדיין אין זה מפחית את עוצמת הכאב והתיסכול.

ובאשר לטור של שי גולדן - הוא איננו מחדש דבר. ועם כל הקשיים שבהורות - עדיין לא הייתי רוצה שנדמה למדינות מסוימות במערב שבהן ילדים הם מחזה נדיר ברחוב (אלא אם זה ילד של מהגר עבודה מאפריקה... ) שבוע טוב ורגוע לכל עמישראל !!!

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

אני מאוד מסכימה, אי אפשר לדעת מה עבר על ההורים האלה,

לא שיש בכך להפחית מהחומרה של המעשה, אבל שאף אחד לא יהיה זחוח להגיד בוודאות שלו זה לא יכול לקרות או לילדיו הבוגרים או למי מכריו הנורמטיבים בעיניו. חוסר מודעות וטמינת הראש בכל תביא להמשך אסונות מהסוג הזה. הרי ברור וידוע שחוסר שינה נחשב עינוי, חוסר שינה מתמשך יכול לגרום להרבה אנשים לאבד שיפוט ולפעול באופן אגרסיבי. יש תינוקות רגישים יותר מתינוקות אחרים, קוראים לזה חוסר ויסות תחושתי, זה בא לידי ביטוי באלף ואחד דרכים שונות, חלק מהתינוקות רגישים לאור ולדברים אחרים ובוכים כל הזמן פשוט כל הזמן ומאוד קשה לדעת מה מפריע להם. הנושא הזה של חוסר ויסות תחושתי, לא ממש מוכר עדיין והורים שהתינוקות שלהם סובלים מכך לא מקבלים הדרכה. קראתי בספר על ילדים כאלה שאמא שהיה לה ילד כזה פשוט לא ישנה תקופה מאוד ארוכה, כל הזמן הייתה צריכה לנדנד את בנה בעגלה כדי שירגע ויפסיק לבכות, כשהילד גדל היו לו כל מיני בעיות וקשיים אחרים, בעלה התגרש ממנה בגלל שלא היה מוכן לסבול יותר. לא היו לה מעגלי תמיכה, לא היו להם הורים שיעזרו להם, היא התמודדה לבד. למזלה היה לה רק ילד אחד ולא תאומים. מי יודע מה מצבם של ההורים והתאומים. אין ספק שזה קשה ועצוב אבל זה יכול לקרות לרובכם בהתרחש מספר נסיבות יחד. כשהילד קשה לגידול ומתיש מהצפוי כשאין מעגלי תמיכה משפחתיים כשיש ילדים נוספים בהפרש קטן או תאומים. ולפעמים זה קשה שהילד נראה לכאורה רגיל מכל היבטי ההתפתחות האחרים ואז ההורים זוכים גם לחוסר הבנה, חוסר אמפטיה וחוסר עזרה מהסביבה במקום לתמיכה להבדיל למשל ממקרה של ילד שברור שנולד עם בעיה רפואית. ולפעמים גם ההורים לא מבינים שהם צריכים עזרה. עצוב מאוד אבל קרה, קורה ויקרה לא שאני לא חושבת שצריך להעניש אותם במלוא החומרה אבל צריך גם להבין את הסיבות וכל מי שמצ'קצ'ק שיניים ואומר איזה הורים אכזרים שיחשוב טוב טוב ם בנסיבות מסויימות הוא לא יכול היה להגיע למצב הזה. ראו המקרה המפורסם של מרי פיזם לבד בארץ ללא מעגלי תמיכה עולה חדשה חוץ מבתה רוז שיתכן מאוד שהיו לה בעיות תקשורת היו לה גם שתי בנות קטנות בהפרשים קטנים. אני מדמיינת לי כמה שנים טובות של חוסר שינה, ללא מעגלי תמיכה כלל, ילדה עם קשיים, זה יכול לקרות. וטוב שתדעו שזה יכול לקרות לכל אחד בנסיבות מסוימות מאשר להטמין את הראש בחול. ככה יקרו פחות מקרים.

לשמוע שזה יכול לקרות לכל אחד בנסיבות מסוימות זה לא נעים

תמיד כשקורה אסון הרי אנחנו מחפשים את הסיבות שיאפשרו לנו להסביר לעצמינו למה לנו וליקירינו זה לא לעולם לא יקרה.

תגובה מאוחרת מיד אסביר

נתקלתי בשמך היום בויכוחים בפורום פוליטיקה עם כל הפניני ושות' ורציתי לראותמה עוד את כותבת ומה שכתבת על זוג הורי התומים מאד נגע לליבי בשל יכולתך להכיל ולא להיות ביקורתית זו היתה גם תגובתי למקרה משום מה הם נראים זוג שנקלע לבעייה וצריך עזרה והתייחסות וכמובן גם טיפול עכשיו בוודאי כבר יהיה כי יש להנחתי כבר פקידתסעד לחוק נוער בתמונה ואם הגורמים המטפלים ישכילו לעזור כאן כולם ייצאו נשכרים.

תודה ...

הרי אנשים באופן טבעי אוהבים את ילדיהם ומוכנים לעשות בשבילם הכל. לפעמים משהו משתבש בתהליך, צריך לבחון היטב כל מקרה לגופו ולהפיק לקחים על מנת לסייע לאנשים במצבים דומים ולהשתדל לאתר מראש מי שנמצא בסיכון ולא לחתום על כל סיפור כזה בכך שמדובר במפלצות וכו' זה באמת לא מקדם שום דבר מלבד הנצחת הקיים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר