שלום חייב עצה

ובמיוחד מבחורים שכאן.‏ אני בן ‏33‏ ובקשר של שנתיים עם החברה,לפני ‏5‏ חודשים עברנו להתגורר יחד.‏ הכל טוב ונחמד עד שני ריבים אחרונים שהיו לנו והיא פשוט הרימה עלי ידיים ותקפה,הייתי בהלם ובטח שלא החזרתי לה.‏ בכללי היא חמודה וגם משכילה אבל מה עושים בקטע האלים שלה?ואיך אתם הייתם מגיבים למצב שבו החברה שלכם מרימה עליכם יד?‏

לטעמי הרמת יד היא קו אדום

אנשים עם נטיה לאלימות לא יכולים להפסיק את האלימות רק במחי החלטה. איך אני יודע? כי אף אחד לא רוצה להיות אלים, ומי שכן יכל להפסיק בעצמו, מן הסתם כבר הפסיק. כל השאר לא יכולים וזקוקים לעזרה מקצועית. לכן דעתי היא שעליך לעצור את הרכבת, ולדרוש טיפול זוגי. למה זוגי ולא פרטני שלה? כי זה לא יעזור "לשלוח אותה לתיקון". כדי שזה יהיה הוגן, כי גם לה בוודאי יש טענות צודקות כלפיך, וכדי שתהיו שותפים לתיקון, עליכם לעשות מאמץ משותף.

חמודה ומשכילה לא עושה אותה

למיוחדת ועדינה,אחרי הרמת יד אחת אני מניח שתבוא שוב הרמת יד,אני במקומך הייתי מחזיר לה בסטירה מצלצת שתתעורר ותשקול את המשך הדרך איתה.

לפי עצתך הוא באמת עשוי להתעורר

באבו כביר למשך ששה חודשים, וגם העובדה שהיא "התחילה" לא תוציא אותו משם. "כאפה לאישה" קצת יצא מהאופנה. מצטער.

באלימות מטפלים לא מגיבים באלימות לאלימות.

באבו כביר למשך ששה חודשים, וגם העובדה שהיא "התחילה" לא תוציא אותו משם. "כאפה לאישה" קצת יצא מהאופנה. מצטער.

שלום חייב עצה

ובמיוחד מבחורים שכאן.‏ אני בן ‏33‏ ובקשר של שנתיים עם החברה,לפני ‏5‏ חודשים עברנו להתגורר יחד.‏ הכל טוב ונחמד עד שני ריבים אחרונים שהיו לנו והיא פשוט הרימה עלי ידיים ותקפה,הייתי בהלם ובטח שלא החזרתי לה.‏ בכללי היא חמודה וגם משכילה אבל מה עושים בקטע האלים שלה?ואיך אתם הייתם מגיבים למצב שבו החברה שלכם מרימה עליכם יד?‏

עצבנית כזו

תרביץ גם לילדים, לא ? חייבת טיפול. לא להרביץ חזרה מערכת המשפט יודעת ל"טפל" נפלא בדר"כ באזרחים שומרי חוק נורמטיבים, כל החוסר אונים של המערכת המשפטית מתבטא לרוב דווקא בטיפול בעבריינים המועדים. כך שאם אתה אדם נורמטיבי אתה עלול להיכוות קשות.

אם היא אלימה

תעזוב אותה מבלי לחשוב יותר מידי!

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

כנראה שקשה

לו לעזוב כי הוא אוהב אותה...‏ למרות שהתנהגותה לא נורמטיבית במיוחד...

באלימות מטפלים לא מגיבים באלימות לאלימות.

את מתנדבת לקחת אותה לטיפול?

טעית אולי שש שנים

תגיד לי מריוס

בינתיים אני שומע על מעונות לנשים מוכות והגברים חופשיים,אם זה היה כמו שאתה אומר לא היה צורך במעונות לנשים מוכות.סיכסוכים כאלו נגמרים בתוך המשפחה המשטרה לא נוקפת אצבע ובפרט אם אין שם דם.בטוח שמעת על המקרה המזעזע באשוד על רצח השכנה היא היתקשרה ואמרה למשטרה את כוונתה ומתי באו המשטרה אחרי הרצח מה גם שתחנת המשטרה נמצאת במרחק של 200 מט בדיוק.

את מתנדבת לקחת אותה לטיפול?

לא שימי!זה לא מתפקידי.כמו שלא מתפקידך להציע לו "להוריד לה כאפה מצלצלת".

אלימות בבית סיפרך,לא בבית סיפרי

תגיד לי מריוס

בינתיים אני שומע על מעונות לנשים מוכות והגברים חופשיים,אם זה היה כמו שאתה אומר לא היה צורך במעונות לנשים מוכות.סיכסוכים כאלו נגמרים בתוך המשפחה המשטרה לא נוקפת אצבע ובפרט אם אין שם דם.בטוח שמעת על המקרה המזעזע באשוד על רצח השכנה היא היתקשרה ואמרה למשטרה את כוונתה ומתי באו המשטרה אחרי הרצח מה גם שתחנת המשטרה נמצאת במרחק של 200 מט בדיוק.

לפי הבנתי יש שני סוגי מקרים שונים בתכלית (בעצם זה רצף)

בקצה האחד של הרצף יש את האישה המוכה (וגם, בעלים מוכים יש), אשר בעצם "מכורה" למערכת היחסים הפוגענית. היא נוטה לא להתלונן במשטרה, וגם אם כן, היא מתחרטת בלחץ הבעל או הילדים או ההורים או מפחד שלה עצמה ומבטלת את התלונה. הבעלים הללו אכן הולכים חופשיים. בקצה השני ישנם גברים רבים שהגיעו למעצר או כלא בגלל תלונת שווא. יש המון מקרים כאלה, ונשים רבות יודעות שהמשטרה (בצדק) לא חושבת פעמיים ועוצרת גבר כזה, לרוב, עם שופט ידידותי למשטרה, עד גמר ההליכים (לכך התכוונתי ב"ששה חודשים"). במשפט כבר קורה מה שקורה. באמצע, בין שני הקצוות הללו, יש עולם ומלואו, ויש קורבנות אלימות משני המינים. חייבים להודות: למשטרה לא תמיד יש כלים להבחין בין בעל מכה אמיתי לבין אישה נקמנית במהלך גירושין. אכן עולם לא מושלם.

לא שימי!זה לא מתפקידי.כמו שלא מתפקידך להציע לו "להוריד לה כאפה מצלצלת".

אלימות בבית סיפרך,לא בבית סיפרי

צודקת סימה.‏ אלימות

היא לא הדרך לפתרון בעיות,‏ אבל אני חושבת ששימי לא באמת התכוון ל"סטירה מצלצלת"‏...‏ הוא רק התנסח כך...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר