בעיה קשה מאוד, איך פותרים אותה?

אנחנו שם בגיל השלישי, שנינו בני 65, רוצה לדבר על המין בגיל הזה. הוא רוצה ואני כבר לא, והוא רוצה הרבה, ואני לא רוצה בכלל. כל פעם שהוא מנסה להתקרב אני דוחה אותו, תשאלו למה? אני :ראשית אספר שאני אוהבת אותו, אנחנו נשואים 45 שנה, נשואים טובים ומאושרים, כשהיינו צעירים היינו חיות מין, לא היה גבול למספר הפעמים. היום הוא נוטל תרופות וגם אני, יכול להיות שהתרופות דיכאו לי את החשק, התיעצתי עם הרופא , אין לו פתרונות קסם. הוא: חתיך בגילו מקסים ומפתיע, אך במיטה מה שלקח לנו פעם 20 דקות לוקח היום שעות ולי אין סבלנות לחיכוך הבלתי פוסק שגם מכאיב לי וגם לא מהנא אותי. כאשר אני מסרבת לו אני מסתובבת ימים שלמים עם רגשות אשמה. ואני יודעת שזה לא בסדר מצידי להיות סרבנית מין, אז מה עושים איך פותרים את הבעיה?

קודם כל ומעל לכל:

זה מאה אחוז בסדר מצידך לא לרצות מין. שום דבר לא מצדיק שתאלצי את עצמך לקיים יחסים נגד רצונך. גם לא אהבה אליו. נכון שכעת יש לכם בעיה זוגית רצינית. אלא שאילוץ של עצמך קיום יחסים כשלא באמת בא לך רק מזיק לקשר, הרבה יותר מהמנעות שלך! אינני רופא, אולם עלי להפנות את תשומת ליבך לנושא של הורמון הטסטוסטרון, שנקרא בשפה עממית "ההורמון הגברי". למעשה הורמון זה קיים במינון נמוך יותר גם אצל נשים. ירידה בטסטוסטרון אצל אישה גורמת לאבדן החשק המיני, והעלאת רמת ההורמון מחזירה את החשק. ניתן לעשות זאת באמצעות צריכת הורמון בגלולות או בג'ל (יקר ולא ממומן בסל הבריאות), או באצעות שינוי תזונה (אבל זה תהליך איטי יותר). אז זה היה רק לידע כללי. בהנחה שלא מתעסקים בנושא ההורמונים, דרוש להגיע להסדר כזה או אחר. האופציות רבות ומגוונות, כולל האופציה שיבוא על סיפוק שלא במסגרת המונוגמית, וגם כולל האופציה שיבוא על סיפוקו לבד, או בעזרה שלך אך ללא חדירה. יש הרבה אפשרויות, וכולן לגיטימיות אם הן מתאימות לשניכם. מה שהכי חשוב הוא להגיע להסכמה מתוך אהבה ורצון טוב ולא מתוך לחץ וכפיה. איש מקצוע יוכל לעזור לכם בגיבוש הסכמות כאלו, אך תוכלו לעשות זאת גם לבד. העיקר: לא להכנע לרגשי אשמה, לחץ או מניפולציה. לפעול רק מתוך אהבה וחברות.

אם זה רק העניין של החיכוך

אולי תנסי שמן תינוקות זה לא מזיק עד כמה שידוע לי ומרגיש יותר טוב מאיזה ג'ל שפעם ניסיתי שמיועד לדברים האלה. שיהיה לכם בהצלחה מסקים שלמוע שאתם כל כך הרבה זמן ביחד ועדיין מאוד אוהבים
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר