@@האם להתנות עזרה מהמשפחה בקיום מטלות??@@

שלום אני נשואה אומנם ותיקה אבל הגעתי למבוי סתום ,אני לא מקבלת עזרה מבני הבית בעל בן בן בוגר בסוף העשרים ובן חייל (מגיע פעם בשבוע) אני עובדת מבוקר עד ערב וגם הם, אבל את שאר המטלות אני עושה בעצמי קניות סידורים בחוץ ובבית,החלטתי שזה יותר מידי ,כשלאחר איזה ויכוח קטן שאלתי את בעלי מה עם הגינה ? הוא אמר" אפשר לחשוב כמה את משקיעה בבית ,כמה את "הופכת "אותו וחופרת בו.ובחלטה רגעית החלטתי שאני לא אכבס להם ולא ארחץ את הכלים וכו'..הוא כמובן לא אמר כלום למרות זאת ,רציתי להתיעץ מה לעשות כי נראה לי שעליתי על עץ גבוה מידי הכביסה נערמת אבל ממש לא יודעת איך לנהוג תודה רבה וסליחה על אורך הפניה.

האמת היא שאם רוצים

שינוי יסודי ולאורך זמן יש לחולל אותו אחרת. את לא מכבסת, אף אחד אחר לא מכבס. תרחיש לדוגמא. בעלך יקח את הכביסה וימסור אותה למכבסה והיא תחזור אליו מקופלת ומגוהצת, והוא יגיע למסקנה שלא צריך טובות כי המכבסה עושה זאת ביעילות ובלי טענות ובלי הצגות, מה אז? כנ"ל לגבי הכלים. קונים חד פעמי ובא לציון גואל. זה כדי להראות לך שבמלחמה הולכים עד הסוף. את רוצה להראות להם כמה את חיונית והם יראו לך שאפשר להסתדר בלי הטובות שלך... אפשר לחולל שינויים בלי לעלות על בריקדות. שתוף פעולה משיגים בהגדרת מטרות קטנות ולא מטרה אחת כוללת וגדולה. הדרך הזו לא נשמעת לי יעילה ולא תוביל לשום מקום. תתחילי לבקש עזרה. במטלות קטנות. בקניות כי קשה לך לסחוב, בסידורים כי אין לך זמן השבוע, לבנך הגדול אין שום סיבה שתעשי סידורים עבורו ועם בעלך תנסי להגיע לחלוקה כלשהי של המטלות בלי לטעון כנגדו ובלי לנסות לעורר אהדה בכך שאת עושה הכל. את עושה הכל כי כך הרגלת את בני ביתך וכדי להרגיל לנורמות אחרות התהליך צריך להיות מושכל. אני מציעה לך לשקול אימון אישי שעובד לא רע אצל אנשים לא מעטים. ואל תתביישי לכבס אם זה מעצבן אותך. זו לא הודאה בכשלון ולא פחיתות כבוד, האמיני לי. זה מראה שאת לא עושה חשבונות מיותרים ואת לא קטנונית. התרגזת ועבר ועכשיו את פנוייה לדבר על מה שמציק לך. בלי האשמות, בלי נסיונות לעורר רחמים. ולגבי בנך הבוגר - בהחלט הגיע הזמן שילמד את עובדות החיים. יש גיל שעם כל הכבוד והאהבה מפסיקים להתקרבן עבורם. הם צריכים להתחיל ללמוד לעמוד על רגליהם שלהם. עובד? לומד? לא תירוץ. הוא גר בבית - שיעשה את חלקו. אה, עיקר שכחתי........... לא רוצה לעבוד בגינה? קחי גנן. כך גם הוא יבין שיש לו תחליף ולא הכל קם ונופל בגלל רצונו/אי רצונו לעשות. תתפלאי כמה זה יעיל לפעמים כי מה לעשות, יש להם אגו לא קטן לזכרים... בעיקר אל תגררי לויכוחי "מי עושה יותר". נדון לכשלון, בחיי, חבל על המאמץ.......

ואחרי ש"השמצתי" את הגברים הגיע תור הנשים............

שורש הבעיה הוא בנו, הנשים. מהרצון האוילי להיות כל יכולות אנחנו נוטעות את ההרגשה שהכל קל ומסתדר ואין בעיה בכלום. הדברים נעשים ומסתדרים. והכל נלקח כמובן מאליו. ופתאום, כשמתבגרים והכל נהיה קצת יותר קשה וקצת נמאס רוצים שינוי. ורוצים להראות להם כמה זה קשה. רוצים הכרת תודה, רוצים שלא יקחו אותנו כמובן מאליו. וזה שורש העניין לדעתי, לא העזרה כמו ההכרה בחשיבות העשייה שלנו בבית. ולכן אני באמת חושבת שאימון אישי יכול לעזור פה מכיוון שהוא יכול לעזור לך למקד את הנקודה שמסתתרת מאחורי הויכוח על מי עושה מה ולמה וכמה.

אני לא מקבלת עזרה מבני הבית

אומרים שההרגל זה טבע השני של בן אדם. שנים לא פתחת את הפה מסיבות שלך. קשה לשנות בני אדם ביום אחד גם באיום פצצת אטום. מה שכן,את יכולה לעשות זה לעשות שינויים במטלות בבית במנות קטנות. ...בוא תעזור לי לשים את זה... בבקשה קח את זה לשם... .... יוסי

חלוקת תפקידים בין בני הבית

אתחיל ב"הערה" שבעלך זיכה אותך בה. בתגובה לבקשתך לטיפול בגינה. מה קשור אופי הטיפול שלך בבית למטלות שלו? צריך להסביר לבעלך כי הבית נמצא במצבו הקיים בשל חוסר יכולך להתמודד עם כל המטלות בחוץ ובבית. ולכן את מבקשת את עזרתו בין השאר. הבית הוא נחלתם של הגרים בו. ושכזה הוא גם מקום שכל אחד צריך לתרום את חלקו.גם אם בעבר הדבר לא נעשה כך תמיד יש שינויים בחיים. וצריך להתאים את מבנה חיי המשפחה לחיים בו. נקודה נוספת שיכולה לבוא בחשבון היא להעזר באנשי מקצוע כגון גנן, עוזרת בית, אולי ההוצאה תתדרבן את בעלך לרצות לחסוך אותה והוא יאות לנקות את הגינה. גם קניות ניתן לערוך בבית דרך המחשב בשופרסל ישיר לדוגמה זה יותר יקר אולי מהמרכול בו את קונה אבל יותר קל וחוסך המון זמן. את עובדת את מייצרת הכנסה שווה מגיע לך!!! הדבר האחרון שיש לי להציע לך הוא שיחה מאד ממוקדת עם בני הבית תסבירי שאת עייפה וזקוקה לתרומתם בבית, תסבירי מה את רוצה בדיוק כשאת רומרת אני צריכה עזרה.שאת חשה שזה לא הוגן רוב מטלות הבית שכולם נהנים מהם מוטלות רק עלייך, הסבירי בצורה ברורה שאת הולכת לערוך שינויים, מאחר והמשימות כולן כבר גדולות מידי בשבילך. תקשורת, ושוב תקשורת, לדבר באופן רגוע, ברור, והחלטי בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר