פוליאמורה

פוליאמורה

האם מישהו ניסה את רעיון הפוליאמורה  זהו מעין אורח חיים זוגי שונה  בין אנשים שונים עם קשרים שונים

ראיתי בטלוויזיה על כמה משפחות בארץ וזה עדיין נראה מוזר בעיניי.

בחו"ל זה יותר מקובל אבל עדיין זה מוקצה.

האם מישהו ניסה את רעיון הפוליאמורה  זהו מעין אורח חיים זוגי שונה  בין אנשים שונים עם קשרים שונים

מה זה פוליאמורה ?  תודה :-)

emo_91.png   shirly  

תודה אם היתי יודעת  .... למיטב ידיעתי  אלו מערכות יחסים  בין זוגות  כשבהסכמה מקימים יחסי מין ויחסי ם חברתיים   עם עוד או זוגות או בודדים מאותו מין או מהמין הנגדי  או גייז ולסביות  כאשר רמת המחויבות היא שונה בכל מערכת יחסים והכל בהסכמהובידיעה של  כולם  יש בארץ  התחלה של זה    מה דעתכם

תודה אם היתי יודעת  .... למיטב ידיעתי  אלו מערכות יחסים  בין זוגות  כשבהסכמה מקימים יחסי מין ויחסי ם חברתיים   עם עוד או זוגות או בודדים מאותו מין או מהמין הנגדי  או גייז ולסביות  כאשר רמת המחויבות היא שונה בכל מערכת יחסים והכל בהסכמהובידיעה של  כולם  יש בארץ  התחלה של זה    מה דעתכם

בבקשה ,  אבל אם את כתבת את הנושא אז את יודעת מה זה 

אף אחד לא יכתוב משהו שהוא לא מבין או מובן מהתחלה

דעתי , למה להתחיל אם זה

או יותר נכון למה לעשות את זה

למה שמישהו יסכים

טוב זהו :-)

emo_91.png   shirly  

אנשים משועממים שממשיכים לחיות בבדידות וריקנות

זו דעתי

מנהל הפורום
1000+

אנשים משועממים שממשיכים לחיות בבדידות וריקנות

זו דעתי

אשמח לשמוע הסבר לעמדתך (הנחרצת).

אם זה "נורמלי", אני מעדיף להשתגע.

אולי אני שמרן, אבל לדעתי משפחה היא בין שני אנשים בלבד ... מונוגמיה בין גבר לאישה, גבר עם גבר או אישה עם אישה.

בין אנשים אוהבים תמיד יש קינאה מסויימת, יש תחרות, יש כעסים, יש מניפולציות ... כל אחד שחי בזוגיות יודע שזה לגמרי לא פשוט לטפח אהבה וזוגיות. אז למה להרבות בשותפים על בסיס קבוע?

לדעתי חיים כאלו הם לא תחליף ל"בגידה לקאסית" ולא ימנעו אותה. מי שרוצה לבגוד אז יבגוד גם אם יש לו 4 בנות זוג קבועות.

...

במשך השנים הכרתי כמה אנשים שחיים בצורה זו ולרוב זה נגמר לא טוב ובאחד המקרים אפילו רע ....

מנהל הפורום
1000+

תודהעל התגובות אני חושבת שאולי מסגרת כזו יכולה להיות תשובה לבגידה כפי שהיא היום ולצמצם את הפגיעה בצד שניום נבגד  ונפגע מה שלא תמיד הוגן  חומר למחשבה ....

בני האדם חיו בקבוצות מסוג זה עוד הרבה לפני שהמונוגמיה השתלטה עלינו (מסיבות דתיות ? .. )... חומר למחשבה - תארו לכם שפעם, לפני הרבה מאוד שנים, לא ידענו לשייך ילד לאביו, לכן פעלנו בעיקר על פי היצר (אך גם רגש) בתוך קבוצה שפעלה כולה למען גידול הילדים.

לעניות דעתי, בהחלט שאדם יכול לאהוב יותר מאדם אחד - יש הרבה דוגמאות אפילו בפורום הזה - ואם כך הדבר, מדוע שלא יוכלו לחיות יחד ?

כי זה אף פעם לא יספק את כל הצדדים. במערכת רומנטית תמיד קיימים רגשי הקנאה ברמה כזו או אחרת.

וזה גורם לתחרותיות בין המעורבים. תחרותיות רגשית שזה הכי כואב, מדכא, ומוציא את כל הרוע הטמון באדם.

אני לא חושבת שזו דרך חיים בריאה.

אני חושבת שזה פוגעני ותמיד יבוא על חשבון אחד הצדדים או יותר.

emo_91.png חייך לעולם והחיים יחייכו לך בחזרה emo_91.png

קנאה קיימת בכל מקרה, גם במערכת יחסים מונוגמית - לראייה - בגידות, אחוז גירושין גבוה (ועולה בהתמדה) ...

נכון אך יש הבדל בין הידוע ללא ידוע. וההשפעה של מה שקורה באופן גלוי וברור למן הרגע הראשון על המעורבים שונה לגמרי.

פה מדובר על מעין תחליף (הכל מתחלק - תפקיד משותף בעצם) לעומת מונוגמיה שזה בנוסף ולרוב לא ידוע.

אין מה להשוות בכלל בין השניים - אלו עולמות שונים לגמרי והשפעתם על הפרט שונה לחלוטין.

emo_91.png חייך לעולם והחיים יחייכו לך בחזרה emo_91.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר