בגידה- האם היא משפרת את חיי הנישואים או להפך?

קראתי בכמה מקומות על נשים/גברים שטענו שהקשר האסור שיפר להם את חיי הנישואים, הוסיף להם ענין וחשק ועשה אותם לאנשים טובים יותר בבית.

אני אישית יכולה להבין את התחושה הזאת ולהזדהות עם זה, אבל גם לא להבין- איך יכול להיות שבגידה שזה בעצם נוגד את כל העקרונות של חיי נישואים וקשר זוגי בין שניים- תוסיף תועלת לנישואים? זה לא סותר??

אשמח לשמוע את דעתכם ולשמוע הסבר (אם קיים) ממי שעבר את זה.

כמובן שזה סותר, מצד אחד זה מעשה שאסור לעשות, ואכן מאד מוסיף לאיכות חיי נישואין מצד שני. כל מקרה לגופו. גם אני כמוך קראתי כמה פעמים שקשר כזה עושה טוב בבית לחיי נישואין, ויותר מזה, אני אעיד על עצמי, שקשר של אהבה אסורה שיפר מאד את המצב בביתי. זה אומר, שבגלל שהייתי מאד מתוסכלת בבית ולא יכולתי לעשות הרבה כדי לשפר את חיי ואת מצב הרוח שלי, קשר מחוץ לבית אכן שיפר את מצב הרוח שלי, הייתי מאושרת איתו (במשך שנים), ובבית הייתי באה עם חיוך מאוזן לאוזן ואת האושר הזה ראו והרגישו בשטח. 

זה סותר כמו שכתבתי, אבל כשבאמת אין ברירה אחרת, אלא להגיע למצב כזה, צריך לקחת את הטוב שבמעשה הזה ולנסות שלפחות יעשה טוב בבית, עם בן/בת זוג. 

''אנשים חושבים בטעות שהם מפסיקים להתאהב בזקנתם,

מבלי לדעת שמזדקנים ברגע שמפסיקים להתאהב''

(גארסיה מארקס)

כמובן שזה סותר, מצד אחד זה מעשה שאסור לעשות, ואכן מאד מוסיף לאיכות חיי נישואין מצד שני. כל מקרה לגופו. גם אני כמוך קראתי כמה פעמים שקשר כזה עושה טוב בבית לחיי נישואין, ויותר מזה, אני אעיד על עצמי, שקשר של אהבה אסורה שיפר מאד את המצב בביתי. זה אומר, שבגלל שהייתי מאד מתוסכלת בבית ולא יכולתי לעשות הרבה כדי לשפר את חיי ואת מצב הרוח שלי, קשר מחוץ לבית אכן שיפר את מצב הרוח שלי, הייתי מאושרת איתו (במשך שנים), ובבית הייתי באה עם חיוך מאוזן לאוזן ואת האושר הזה ראו והרגישו בשטח. 

זה סותר כמו שכתבתי, אבל כשבאמת אין ברירה אחרת, אלא להגיע למצב כזה, צריך לקחת את הטוב שבמעשה הזה ולנסות שלפחות יעשה טוב בבית, עם בן/בת זוג. 

לא הייתי יכולה לנסח זאת טוב יותר!

קראתי בכמה מקומות על נשים/גברים שטענו שהקשר האסור שיפר להם את חיי הנישואים, הוסיף להם ענין וחשק ועשה אותם לאנשים טובים יותר בבית.

אני אישית יכולה להבין את התחושה הזאת ולהזדהות עם זה, אבל גם לא להבין- איך יכול להיות שבגידה שזה בעצם נוגד את כל העקרונות של חיי נישואים וקשר זוגי בין שניים- תוסיף תועלת לנישואים? זה לא סותר??

אשמח לשמוע את דעתכם ולשמוע הסבר (אם קיים) ממי שעבר את זה.

ההסבר הנפוץ הוא שזה עוזר להפיג מתחים/לשחרר לחץ/להשלים חוסרים......

אם זאת, אני מכיר מספר מקרים שבהם זה "פתח את העיניים" לכמה רע בבית, ובסופו של דבר גרם לגירושין.

תיארת את זה באמת טוב, ואני גם יכולה להעיד על עצמי שכך הענינים התנלו ומתנהלים אצלי, וכמו שמולגן אמר זה כנראה עוזר לשחרור מתחים וכ'ו ומימלא רואים הכל בצורה הרבה יותר ורודה, פתאום כל הריבים הויכוחים והדברים שפעם היו מעיקים ממש- הכל מתגמד יותר ויותר.

מה שלא מסתדר לי זה איך אני באה לבית מאושרת, עם רצון עז להשקיע בבעלי ואני באמת מרגישה טוב איתו ושאני אוהבת אותו והוא ממש חשוב לי! וקיים גם הקשר האסור.. שברור לי שהוא מרגש אותי ואני מאוהבת בו וחושבת עליו המון. ושברור לי שמאז הקשר איתו החיי נישואים שלי השתפרו מאד! נהיתי אדם אחר,במיוחד בבית ובמיוחד עם בעלי- ואין ספק שזה רק בגללו, בגלל מה שהוא נותן לי להרגיש ולהיותו. זה לפעמים מבלבל ולא ברור: אפשר לאהוב שניים???? או שאני פשוט לא מצליחה לתרגם נכון את הרגשות שלי??

תיארת את זה באמת טוב, ואני גם יכולה להעיד על עצמי שכך הענינים התנלו ומתנהלים אצלי, וכמו שמולגן אמר זה כנראה עוזר לשחרור מתחים וכ'ו ומימלא רואים הכל בצורה הרבה יותר ורודה, פתאום כל הריבים הויכוחים והדברים שפעם היו מעיקים ממש- הכל מתגמד יותר ויותר.

מה שלא מסתדר לי זה איך אני באה לבית מאושרת, עם רצון עז להשקיע בבעלי ואני באמת מרגישה טוב איתו ושאני אוהבת אותו והוא ממש חשוב לי! וקיים גם הקשר האסור.. שברור לי שהוא מרגש אותי ואני מאוהבת בו וחושבת עליו המון. ושברור לי שמאז הקשר איתו החיי נישואים שלי השתפרו מאד! נהיתי אדם אחר,במיוחד בבית ובמיוחד עם בעלי- ואין ספק שזה רק בגללו, בגלל מה שהוא נותן לי להרגיש ולהיותו. זה לפעמים מבלבל ולא ברור: אפשר לאהוב שניים???? או שאני פשוט לא מצליחה לתרגם נכון את הרגשות שלי??

בר את מתרגמת נכון את הרגשות שלך,האהבה אין לה גבולות היא לא מוגבלת וזה מה שמיוחד בה.

חוץ מזה יש כמה סוגים לאהבה.

בהחלט זה משפר את ההרגשה ונותן כוח להמשיך בחיים.

תיארת את המצב בצורה מאוד יפה.

מי נסיוני כן משפר, מצד שלי, אני פשוט משלים כל מה שלא יכול לעשות עם אישתי. על רקע הזה המשפחה טיפו טיפו טפו בריאה ושלמה עם שתי בנות הכי מתוקות ביקום

בולשיט חראטה מחשבה של הגויים מהסרטים שאתם עושים לעצמכם וגורמים לאחרים עוול

בולשיט חראטה מחשבה של הגויים מהסרטים שאתם עושים לעצמכם וגורמים לאחרים עוול

ליאור, אתה יהודי גאה???

אז תשאר כזה ואל תבזה אותנו עם מילות ה"חוכמה שלך".

אי חושב שיש מקום למהלך כזה אבל אם יש הסכמה בין בני הזוג מוטב בהשכמה לתקופה קצרה

לדוגמא בני זוג שניפרדים  וחוזרים לאחר תקופה לדוגמה ויצרים קשר חדש ובכול זאת חוזרים למקור

וכאשר הם חוזרים נוצרים הנרגיות חדשות זה עובד רבותי

לדוגמא בני זוג שניפרדים  וחוזרים לאחר תקופה לדוגמה ויצרים קשר חדש ובכול זאת חוזרים למקור

רמי אתה לא בכוון,מדובר כאן על בגידה שלא בהסכמה ובסודיות גמורה לכן הרעיון שלך לא ממש תופס כאן.

אתה מתכוון לבני זוג שנפרדים בהסכמה כדי לבגוד אחד בשני??  נשמע משהו שלא קיים בעולם..

יש גבר יככה יסכים בקלות שאישתו תיפרד ממנו, תלך עם גבר אחר, וכנ"ל הוא עם אישה זרה, כל זה כדי לחזור 'עם אנרגיות יותר טובות' כדבריך?

אני חושבת שזוג שרמת הפתיחות בינהם כל כך גדולה יכולים לנסות דברים אחרים כדי לשפר את חיי הנישואים שלהם לפני הדרך שלך.

בכל מקרה- השאלה היתה לגבי בגידה. לגבי קשר מחוץ לנישואים ללא ידיעת הצד השני.

8-

לאישה היקרה שלי:אני לא רוצה להאריך במילים ולכתוב לך בפעם האחרונה. מבלי לקבל הזדמנות לשאול. להגיב ואפילו לכעוס. לכן אם אפשר במידה ותסכימי - להיפגש ולראות אותי .ואולי תגלי שלמרות שעשיתי דבר מבחינתך שאין עליו סליחה. ודנת אותי למציאות שונה ולא הוגנת .אני אוכל לפחות לדאוג שבעתיד תהיי מאושרת איתי.
ישנן החלטות שמקבלים והן נושאות מחיר כבד למדיי. שהופך לחלק בלתי נפרד מהחיים.
החלטות שלאחריהן כבר לא תיוותר אותו
אדם. אין דבר שישמח אותי מפגישה איתך.אני רוצה להאמין בכל ליבי שאולי את אוהבת.סקרנית. ואפילו מתגעגעת. ואולי אמצא מקום בליבך לאהבה..... זה נשמע אולי דרמטי ולא מאוד אמין. אבל זו כל האמת מהיום שנפרדנו אני מרגיש שמשהו בנשמה הזדקן. אבל הנפש נשארה איתך. אני כבר כמה חודשים חולם על מפגש איתך מדמיין איך את נראית ומה את חושבת. ואני מבין מצוין שגרמתי לך סבל נוראי .ואולי זה אנוכי מצידי לבוא עכשיו ולבקש ממך להתחשב ולהכיר אותי. אבל לא אסלח לעצמי .אם לא אנסה.
אני לא מצפה שתסלחי לאדם שבגד בך .הייתי טיפש ופחדן ולא אתפתל בהסברים על מנת לנמק מעשה שלא עושים. כי לא משנה
אני ממש רוצה שנשב
קצת ביחד ותוכלי לשמוע אותי .לתת לי הזדמנות להסביר .ולא כי אני בעלך - את התואר הזה אני יודע שאיבדתי.אלא בגלל שאני אדם עצוב שהרס במו ידיו את הדבר הכי יקר לו בעולם.
אדם בגלל טיפשות וחוסר מחשבה ויתר על אשתו .ומאותו היום הפסקתי למעשה לחיות.
אני מבקש ממך לעצור ולראות כמה טוב יהיה לשנינו. לאחר שניתן הזדמנות שנייה ליחסינו.להצליח להבין שלא תמיד החיים מתנהלים לפי תבניות ידועות מראש .ועדיין הם עשויים להצליח.
נכון- אין הבטחה ואין ערובה כלשהיא .אבל זה נכון בכל שלב בחיים ובפרט בזוגיות אני לא יכול לומר לך בפה מלא שלנצח יהיה לנו טוב. אבל מי יכול?
וגם אם תגלי שאני טעיתי ואת צדקת -זה בסדר קוראים לזה חיים. התמודדות .להאמין ולנסות .ואולי אני לא מה שאת דמיינת בליבך.אני מקווה שתביני שהכוונות שלי טובות וטהורות ותתני לי קרדיט על כך .תאמיני בי ובבחירות שלי .ידיד טוב אמר לי פעם וזה חרוט בזיכרוני -´´אם לא תיאבק למען מה שאתה רוצה בו- אז אל תבכה אם הפסדת אותו´ ´באהבה אבי

טרם חוויתי אהבה אסורה. יש לי קשרים עם נשים (נשואות כמובן), אבל אלה קשרים מרוחקים, עם סיכוי קלוש לפתח אותם לפרשיות אהבים.
אני מנסה לחשוב איך אנהג אם אשים לב שבת זוגי נראית לפתע מאושרת, ואגלה שמדובר ברומן מהצד. התגובה שלי תהיה פשוטה: פירוק הנישואין. כשארגיש בשל לכך, אעשה זאת גם ללא רומן שלה מהצד. אם וכאשר אחווה אהבה אסורה, אשתדל להצניע זאת ככל האפשר, כלומר לתת לעניינים בבית להיראות כפי שהיו.
האם ניתן לקיים "נישואין פתוחים"? אנשים אחרים אולי, אני לא.

נניח שפני הדברים היו הפוכים. אתה הנבגד. היית קונה נאום כזה ?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה אסורה
בחר
בחר