אהבה ומערכות יחסים

אהבה מערכות יחסים ויחסי גומלין

המפגשים בחיינו עם אנשים בסביבה המקיפה אותנו הם שקופים ומשקפים את עצמנו, מזוויות שונות היחס לעצמנו, לבת הזוג, לילדים שלנו, המשפחה שלנו, החברים הקרובים והרחוקים, חיות הבית, בעבודה שלנו ועם כל אותם אנשים שאנו מנהלים מגע איתם באופן מקרי הבאים לרגע מסוים לתוך חיינו. דרך האינטראקציה או יחסי הגומלין שלנו איתם, אנו למעשה מקבילם שיקוף פנימי וחיצוני על עצמנו.

כל פעם שמזדמן לנו להכיר אדם משמעותי בחיינו, אם זה על רקע עסקי חברי, רומנטי, זוגי ועוד... יש משהו קרמתי אשר הביא אותם לתוך חיינו, "מתנה מסתורית" לטוב או לרע ״שיעור ותיקון״ משום שכל אחד מהם מביא איתו מסר משמעותי כל שהוא למסע האישי שלנו.

דרך כל אחד מהם נרקם לו סיפור חיינו שרק אנו יודעים וצריכים לדעת. שיקוף אמיתי ומדויק שבא להעביר ולהראות לנו נקודות שונות במסע חיינו של היכן פעלנו נכון או שגינו,  היכן נפגענו או פגענו, היכן הצלחנו או נכשלנו, מהם הנקודות החזקות או החלשות שלנו.

זוהי בעצם הקרמה שלנו השיעור והתיקון, שעלינו לעשות בכל נקודת מפגש והכרות חדשה בחיינו.

מערכות יחסים הם כמו שיעור נהיגה, בכול שיעור אנחנו לומדים להכיר את הרכב, תנאי הדרך, מסלול הנסיעה, את התמרורים השונים, חוקי התנועה ולהשתלב בתוכם בצורה נכונה ומדויקת בזמן הנסיעה,

שיעור הוא מרקם מסועף של יצירה ועשייה, התנהגות, מחשבות, תחושות, רגשות, טעויות, חיפוש תשובות לשאלות שכל מטרתם לשמש לנו ראי לנפש הפנימית והחיצונית, במטרה לתקן.

אנחנו מושכים ומזמנים אנשים לתוך חיינו, רוקמים איתם ביחד מערכות יחסים, ויוצרים את האינטראקציה הדרושה לקיומה וחיותה, הכול בהתאם לשיעור שחווינו בכול שלב או נקודה מסוימת בחיינו, גם אם טעינו בבחירת הדרך והלכנו לאבוד, לא קרה כלום! תמיד תינתן לנו האפשרות לתקן, שום דבר לא קורה סתם ואין מקריות, בכול נקודה וצומת בחיינו, אנחנו יכולים לבחור ולחשב מסלול מחדש, לשנות ולהשתנות. זה התיקון.

 

אהבה

אהבה היא מושג מופשט, ביטוי לתחושת הנפש בכול מיני מצבים, החל מאהבה לאיש או אישה, מאהבה לבעל חיים, לטבע ולנוף, מצב רומנטי רגשי שמגלם בתוכו: תשוקה, התפעמות, התלהבות, חיות, יצירה, מגע, שמחה, משיכה, דאגה ואכפתיות, שותפות, רצון ועוד... כמעט בכל דבר בחיינו בכדי ליצוק ולמלא תוכן ממשי משמעותי ואמתי במסע החיים,

אנחנו מרבית הזמן עסוקים באהבה בחיפוש כל המעוררים של תדר האהבה, אהבה שתרווה את הצרכים והרצונות שלנו, דרך כל מה שסובב ומקיף אותנו באופן היצירתי ביותר. 

אהבה היא סם ריפוי לגוף ולנפש, תרפיה, אנרגיה מעצימה טהורה ונקייה, בריאה שמחדשת כל יום, מנגינה שמתנגנת לפי תוי הלב, ריקוד תנועה וזרימה שמתפתחת בכל שלב בחיינו, מפתח הלב, האור שמאיר אותנו, אישור לקיומנו, החשמל שמטעין אותנו.

אהבה היא זו שיוצרת את מרקם היחסים ביני לביו עצמי, ביני לבין האחר, ביני לבין הטבע והיקום.

יחסי גומלין

אנשים חיים בסרט של עצמם, היונקת את כוחה בעיקר ממערכת יחסי הגומלין שלו, עם כל מה שמקיף וסובב אותו, דרך החושים והרגשות שלו. פירוש בסיסי של תפיסת המציאות וקשרי הגומלין אותה אנחנו מנהלים. יחסי גומלין במערכת יחסים היא התמזגות של קולות, צבעים, רגשות יכולות, מסננים וחיבור לתדרי אנרגיות משותפות של טוב ורע.

אנו מודרכים דרך הקשיים המתגלים במערכות היחסים, שיעור ותיקון,  אנו מושכים אל חיינו במודע או שלא במודע אנשים שעלולים לגרור אותנו שוב ושוב למקומות ומחזות שכבר היינו בהם בעבר, במטרה להתרפות מאכזבות וכישלונות העבר. אנחנו יוצרים סביבנו מעגלים של אזורי נוחיות, וככל שנסתובב במעגל תמיד נגיע לאותה נקודה.

אנשים חולפים ובאים לתוך חיינו משאירים טביעת רגל והולכים. הם באים כדי לעבור איתנו ביחד את השיעור והתיקון,  מנקודת מבטה של הנשמה, בכול קשר נחתם סוג של הסכם או חוזה, לכל אחד יש תפקיד בקשר, כל אחד הוא הבמאי בקשר, בכול רגע נתון אתם כותבים את התסריט של עצמכם דרך מערכת יחסי הגומלין בקשר.

מה שאתם באחר בקשר זה בעצם, התיקון שלנו, מה שאנו צריכים לתקן בעצמנו, ומה שהאחר מוצא בכם זה התיקון של עצמו, שיקוף עצמי. אם נשנה את הגישה והתסריט בתפיסה הפנימית שלנו כלפי מערכות יחסים, יחסי הגומלין בקשרים יקבלו תפנית של שינוי שהם בעצם התיקון שהיינו נדרשים לו.

בדיקה מחודשת וחישוב מסלול מחדש. אנחנו נופלים וכואבים שוב ושוב  כולנו מתרסקים. כולנו מנסים לבדוק את עצמנו ולהפיק לקחים, משום שזאת מטרת בואנו לעולם, לפעמים השיעור הוא לדעת לקבל את עצמנו כפי שאנו, ללא מלחמות ומאבקים פנימיים חסרי תועלת.

 

להקשיב לקול הפנימי

תיקון וצמיחה אמיתית היא לעשות את הדברים בשינוי, מבלי לחזור שוב ושוב לאותה נקודה, בחירות חדשות מבלי לתת לפחד לשלוט בכם וליצור מנגנוני הגנה חוסמים.

עם הזמן אנחנו לומדים להקשיב לקול הפנימי שלנו, לשעון המעורר אשר יצלצל ויתריע אותנו מפני משהו לא צפוי ונכון, להקשיב לקול הפנימי, להיות מחוברים לאמת שלנו, באיזון ושילוב נכון של הלב והמוח.

להקשיב לקול הפנימי לפתח מיומנות של הקשבה לרחש הכי קל ועדין, מתחת לכל מעטה חיצוני, להשתמש באינטואיציה כדי להגיע לאמת הפנימית, להתבונן לתוך המציאות דרך ראי צלולה ונקייה ולא משוחדת, לשחרר אנשים אשר אינם יעילים בחיינו ומשבשים את איכות חיינו

להקשיב לקול הפנימי זה מטרה בדרך להשגת יעדים ממשיים להגשמה ומימוש עצמי בכול מערכת יחסים באהבה, ללמוד לפעול מתוך אמת גבוהה כלפי האחר, מבלי לחשוש מתגובתו מתוך ראייה כוללת של השיעור שלו ללא שיפוטיות, כך נוכל למשוך ולזמן אל תוך חיינו מערכות יחסים עמוקות ומשמעותיות מתוך ערכים של אמת.

אדם לא אמיתי עם עצמו הוא אדם שלא קשוב לקול לאמת הפנימית של עצמו. לכן הוא ימשוך ויזמן אליו מערכות יחסים שאין בהם אמת. משום שהם השיקוף של עצמו,

 

טיהור וזיכוך אנרגטי 

הזדככות אנרגטית - ויתור על האגו והרצון רצון להיאחז בדבר שלא שייך לנו, אתה לא שייך לאף אחד רק לעצמך ולילדים שלך.

הנשמה באה לכאן לאהוב. להתנסות וללמוד. זוגיות ומערכת יחסים אמיתית היא מרחב בו מתקיימת אנרגיה טהורה של כבוד הדדי ואהבה לי לעצמי ולצרכים של האחר, ללא רכושנות ותובענות כלפי האחר. זוהי אנרגיה נקייה לפיתוח מערכת יחסים,  

לסיכום, לפתח מערכות יחסים, שלמות מלאות ומספקות זוהי מיומנות נרכשת שכולה קבלה ונתינה "שיעור ותיקון". הכול מתחיל בי בעצמי לאהוב את עצמי, בחירה נכונה של האנשים שאותם אנו מכניסים למרחב הפרטי שלנו,

כל אדם באשר הוא, הוא אנרגיה המקרינה החוצה תדרים של אהבה אמתית,  אם השעון המעורר הפנימי מצלצל לכם, סימן שאתם צריכים להקשיב לו, אין סתם כל מה שקורה אינו מיקרי והוא לטובתנו לתועלתנו האישית. הקשיבו למקום הזה . אדם החי חיים של אהבה הוא אדם מאושר.

מאת שלמה טל מיסטיקן מדריך ויוצר רוחני בשיטת חלון האור.

ייעוץ והכוונה רוחנית אישית בטלפון 072-2280545

שלמה טל מיסטיקן מתקשר מדריך יועץ ויוצר רוחני בשיטת חלון האור. מנהל מ.ג.ע מודעות והגשמה עצמית.  מומחה לפתרון חלומות, מתקשר ויועץ רוחני לפי הקבלה והמיסטיקה היהודית. תשובות לשאלות ייעוץ והכוונה וסיוע אישי להגשמה עצמית, הסרת חסימות מתקשרים 072-2280545


 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ והכוונה רוחנית