שאלה בעיניני הסדרי ראיה חגים

נפרדנו כשהקטנה הייתה בת שמונה חודשים. מגיל זה ועד היום כשהיא בת ארבע וחצי, מגיע הגרוש לראות אותה פעמיים בשבוע. למשך כ- 3 שעות בכל פעם.פעם אחת ביקרה בביתו בעיר אחת, ופעם אחת בעיר הנוכחית בה הא גר,משתכן בחדר עם אישה חדשה. הוא לא לוקח שום חלק בגידול שלה פרט למזונות וביקורים.לא אפרט כאן את יכולותיו אך הן דלות והוא ממומן על ידי אימו ששולטת בכל הקשר שלו עם הילדה. היה אמור לקחת אותה ללינה של פעם בשבוע החל מדצמבר אך בשל תנאי מגוריו לא עושה זאת. ( משתן בחדרון עם אישה) בהסכם חתום על יד שופט שנחתם בספטמבר 2011 נקבעה חלוקת החגים ציטוט : בשנה הראשונה.... ( וכאן החלוקה נרשמה, ליל הסדר נקבע אצלו ) מאז ראש השנה ועד היום לא לקח אותה ועכשיו טוען שעל פי הרשום בהסכם על פי חוק מגיע לו לקחת אותה לחג.החג יערך בעיר רחוקה מאוד, כ- 100 ק"מ מביתי, כשהילדה לא ישנה אצלו אף פעם. ובחג תתשתכן אצל אימו בחג, שם עורכים החג צל משפחה מורחבת. האם החוק יבש במקרה זה ואם נכתב זו זכותו לקחת אותה גם כשאף פעם לא הייתה בבית הסבתא או לנה אצלו, את הסבתא היא מכירה מהביקורים. בהערת סוגריים : לי יש בעיה עם הסבתא - בגללה התגרשתי , היא התעללה בי כאימא בכל מיני התנהגויות לא בריאות - לא אפרט כרגע, האב יודע אך מתכחש, ויש התנהגויות דווקאיות מצידו כמובן. תודה על תשובתך. הילי

הילי שלום רב,

לא הצלחתי כל כך להבין האם רצונו לקחת את הקטינה לחג הקרוב אם לאו. בעקרון את ההסכם יש לקיים. נכון הדבר שבעבר היתה לאב הרשות לקיים את סדרי הראיה, אך כיום יותר ויותר שופטים מבינים את החשיבות של סדרי ראיה בין אבות לילדיהם ואוכפים את קיום סדרי הראיה. לא הבנתי מה קובע ההסכם לגבי ביקורים אצל הסבתא, אם בכלל קובע משהו. בכל מקרה, לדעתי, גם אם עברת תקופה קשה מאוד עם אמו של גרושך, חשוב שלא להשליך זאת על הקשר עם הנכדה - כי הקשר בינך לבין חמותך לשעבר אינו יכול להידמות לקשר בין סבתא לנכדה. אולי כדאי לקיים את סדרי הראיה בחג ולראות איך זה מתקדם - יכול להיות שהילדה תרגיש שהיא רוצה לחזור ולא רוצה לישון אצל הסבתא או האב - ואז היא תחזור. אבל נראה לי שחשוב לתת לה להבין את הדברים לבד במקרה זה. אני לא פסיכולוגית והעצה שלי מבחינה משפטית - לקיים את ההסכם, אלא אם יש מניעה. במקרה של מניעה יש לפנות לבית המשפט ולא לעשות דברים על דעת עצמך. בהצלחה מורן סמון, עו"ד מנהלת הפורום ומומחית בדיני משפחה

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

הבהרה - תשובתך לא ברורה לי

החל מדצמבר 2011 נקבע בהסכם שהילדה תישן אצלו אחת לשבוע והוא יביא אותה לגן למחרת , אך בשל חוסר תנאיו לא עשה זאת. הוא גר בחדר בבית מלון עם אישה. בהסכם אין הערה לגבי הסבתא . אך הסבתא בביקוריה מתיתה הילדה כנגדילהסית הילדה נגדי ועשתה זאת. אין שיתוף פעולה ביני לבין הגרוש, בכל הקשור לגידולה וטיפוחה של הילדה וזה חד משמעית ממבחינתו, כל הקשר הבסיסי נהרס בינינו בשל התנהגות הזויה מצד אימו שלחוק אין אפשרות כנגדה. על פי ההסכם ואני כותבת שוב נרשם שבשנה הראשונה יקח הילדה וכאן יש פרוט לגבי החגים, אך הילדה מאז היתה בת מספר חודשים לא לנה אצלו. וכעת רוצה לקחת אותה ללון אצל אימו עם כל הבעיתיות שלה לחג. שוב תודה אם אפשר הבהרה נוספת . אין יכולת להחזירה אליי כי הסבתא חרדית והאב שומר שבת וחג והמרחק הוא 100 ק"מ מביתי. תודה

הילי שלום רב,

מכיוון שאין ביניכם תקשורת, ניתן לפנות לבית המשפט ולבקש שימנה פקידת סעד שתמליץ על סדרי הראיה בהתאם לנסיבות. כמו כן, אני סבורה שיש מקום לבצע הדרכה הורית שתסייע לכם בתקשורת ביניכם למען ילדתכם, גם כאשר אתם גרושים. בהצלחה מורן סמון, עו"ד מנהלת הפורום.

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

לע"ד מורן סימון תודה וגם...

כשניכתב ההסכם ביקשתי הדרכה הורית אך עורך דינו ציין בפני עורך דיני שאין הוא מעונין בכך ואין לו צורך בכך. מבחינתו לא היה לו ענין אפילו להגיע לגן אלא רק אחרי שיכנוע הגיע אחרי חצי שנה לגן, שוחח עם הגננת והשתתף באחד מהמסיבות. צר לי על כך אך אין יכולת להכריל אותו. אני מנסה להגיע איתו להבנות אך הוא מאוד לא מעונין. בכל מקרה תודה על עזרתך אני מקווה שעוד נגיע להבנות לגבי הגידול של הילדה ולו מהסיבה שאני מבינה את חשיבות הנוכחות של האב בחיי הילדה שוב תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר