שתי שאלות: 1. הוצל"פ 2 תנאי לינת הילד אצל האב

שלום רב, 1. ביקשתי אין ספור מהגרוש לשלם לי חובו - צמוד למדד, במשך 3 שנים שלא שילם. ממיכתב שהגיע מעורך דינו נטען שהחישוב לא נכון. ושעליי לערוך החישוב שוב. לבינתיים מפאת תקציב החלטתי לגשת ליעוץ בנעמ"ת בנדון. הגרוש טען בפניי שעל פי עורך דינו הוא פותח תיק בהוצל"פ למען החישוב. שאלתי: מה זה אומר שהוא פותח תיק הוצל"פ הוא פותח לעצמו? מה המשמעות. 2. בסוף החודש הילד צריך ללון אצלו פעם בשבוע אולם הוא גר בדירת חדר עם אישתו החדשה. הילד בן חמש ולטענתו הוא ישן יחד איתם בחדר. הוא לא רוצה לתת לי כתובת מגוריו, וטוען שאשלח לכתובת שגר בה עד לפני מספר החודשים האחרונים, הרי היה זה בית אבי אישתו. אמרתי לו שאיני מסכימה שהילד ילון באותו חדר עימו ועם אישתו. מה גם שלא ברור לי מדוע הוא לא מוסר לי הכתובת שלו הנוכחית כנראה חושש מהוצל"פ. כמו כן אמר שימצא סידור לילד ביום השינה שלו. אני לא ששה לכך מכיון שלדעתי לילד זה לא טוב שישן כל פעם בבית אחר או עימו ועם אישתו באותו בית? שאלתי האם שי הצדקה לדבריי. תודה

הילי שלום רב,

1. קצת מוזר לי שהוא פותח לעצמו תיק הוצל"פ. עוד לא שמעתי על חייב שניגש מיוזמתו להוצל"פ ופותח לעצמו תיק. אני לא חושבת שזה אפשרי. בכל מקרה, אם הוא לא משלם את דמי המזונות עליך לפתוח תיק בהוצל"פ. 2. ביחס לדירה ולהלנה - זו זכותך לדעת היכן הוא מתגורר. במידה שהוא אינו משתף פעולה, אנא פני לרשויות הרווחה בעיר שבה אתם מטופלים ותבקשי סיוע מהם. במידה שזה לא עוזר - יש לפנות בבקשה לבית המשפט. בקשר ללינה - אלה דברים שאת צריכה לדווח למחלקת רווחה כדי שיבצעו ביקור בית ויראו האם הוא מתאים לאירוח של הילד או לא. בהצלחה מורן סמון, עו"ד מנהלת הפורום

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

עידכון מצידי והפעם חיובי

ובכן.. הגרוש חשש מהוצל"פ ולכן שילם לי חובו של הצמוד למדד סכום שהצטבר במשך שנים, זאת לא לפני שהתיש אותי בכל מיני אמתלות שההיגיון לא מבין אותם, התשתו כללה מיכתב רשמי מטעם עורך דינו שטען שהחישוב שעורך דיני חישב שגוי לבסוף ראה שאני נחושה לקבל המגיע לי, שוכנע מפחד מפני הוצל"פ, ושילם לא לפני שרשם צ'ק שגוי בגינו חיכיתי חודש נוסף להפקדתו, ושוב הגיע שעת התשלום החודשי והוא לא שילם לי את גובה המדד, אגב כבר חודשיים, בטענה שהוא לא יןדע מה ערכו. כך תמיד הוא משחק בי. לגבי הלינה מעצמו מסר לי מיכתב שאין לו תנאי לינה לילדה ולכן לא יכבד ההסכם.הוא גר עם אישתו בחדר של מלון, ולא יקח אותה ללון ככתוב בהסכם. כמובן שאני לא טורחת לעשות מזה ענין כי האיש בקושי עובד וחי על חשבון אימו ומשפחת האישה כי היא גם ממעטת לעבוד. כמוב שאין לי דבר וחצי דבר לקשר שלו עם הילדה הרי אבא זה אבא, רק שידוע לי שמיום שנפרדנו חודשים ספורים להיוולדה, הוא הסתובב עימה רק ברחובות עיר מגוריי מכיון ואת ביתו היא זכתה לראות פעם אחת בעיר אחת ופעם אחרת בעיר ארחת. מבחינתו הביקורים זה מאין בייביסיטר וצילומים לכל חבריו ומכריו, כדי להוכיח שהוא "אחראי", הוא לא לוקח חלק בחינוך של הילד בכלל, לא מגיע לגן בכל דבר וענין, והכל מתסכם בביקורים שכוללים איחורים וחזרה מוקדמת כי קר כי הוא עובד וכיו"ב. לביקורים הוא מגיע תמיד עם אימו שהיא אישה שתלטנית, שבלשונה הבוטה גם מרעילה את הילדה אך אני מתמודדת עם זה וכי יש לי ברירה? זהו אז בריאות ואושר ושמחה לכוולם.....
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתגרשים
בחר
בחר