מכבסה אקולוגית?

מסתבר שיש חומר נפוץ מאוד שמשתמשים בו לכביסה ולניקוי יבש והחומר הזה לא בריא!! אז בדקתי קצת! פרכלורואתילן – נמצא בשימוש מאז שנות ה-40 של המאה ה-20, החומר הנפוץ ביותר, והחזק ביותר. הוא מסוגל לגרום לצבע לדהות (בעיקר בטמפרטורות גבוהות). כמו כן, הוא עלול לפגוע בכפתורים, חרוזים וקישוטים בבגדים מסוימים. חומר זה טוב בעיקר לניקוי כתמים על בסיס שמן, המהווים 10% מכלל הכתמים. הפרכלורואתילן משאיר על הבדים ריח של חומר כימי. הוא אינו דליק. על פי מחקרים שנערכו, זהו חומר מסוכן העלול לגרום לסרטן, לזהם מקורות מים, לפגוע באוזון ועוד. "בעשור האחרון נחקר פרכלורואתילן על השפעותיו ונמצא קשר ישיר בין שימוש בו לבין תחלואים בריאותיים חמורים כגון סרטן, וזיהום סביבתי. זו הסיבה שהמשרד לאיכות הסביבה איננו מאפשר לבצע ניקוי יבש בקרבת מגורים." "הטטרכלורואתילן הוא חומר מסרטן, שעלול להשפיע על עובדי הניקוי יבש, על הצרכנים, ועל הגרים בסביבת המכבסה. כאשר מחממים את הטטרכלוראתילן, משתחררים גזים רעילים כמו כלור, פחמן דו-חמצניופוסגן. חשיפה ממושכת לפרכלורואתילן משפיעה על מערכת העצבים וגורמת לגירוי של רקמותריריות, כולל עיניים ועור. חשיפה לריכוזים גבוהים יותר גורמת לנזק בכליות ובכבד, ומגדילה את הסיכויים לחלות בסרטן הכבד, הכליות, הלבלב, שלפוחית השתן וסרטן הדם]. בקליפורניה חוקקו חוקים שמצמצמים בהדרגה את השימוש בטטרכלוראתילן, " הבנתי שיש מכבסות ירוקות שלא משתמשות בחומר הזה, משתמשות בסיליקון וחומרים אחרים שהם ידידותיים לסביבה... אני מעדיף לעשות כביסה בחוץ זה חוסך לי זמן וכח...(ואין מכונה בבית) מישהו מכיר מכבסה ירוקה באזור רעננה?? הדבר הכי קרוב שמצאתי זה בהרצליה... ואין הרבה מודעות לסביבה בקרב המכבסות בארץ.. אז אם מישהו יכול להמליץ באזור רעננה אני אשמח. תודה מראש!!! http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=2507419n

כן זה ידוע כבר זמן רב אבל זה בלי ריח אני מעדיף לשלוח הכל יש מכבסה ברמת השרון מקצוענים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איכות הסביבה
בחר
בחר