הפרעות שינה -סירקדין(מלטונין) עזרה!

שלום שמי אור , בן 22.. 3 שנים שאני סובל מבעיות שינה חמורותת מאוד ניסיתי כל דבר אפשרי ללא הצלחה , עד שקיבלתי זימון למעבדת שינה בבית חולים הכרמל , לאחר הבדיקה בסיכום נאמר לי שאני סובל משינה קלה ושישנתי בבדיקה עצמה 30 דקות בלבד כל הלילה .

הרופא המליץ לי על מלוטנין שהכדורים נקראים סירקדים 2 מ"ג (לשחרור ממושך) מה שקורה שההפרעות שינה שלי זה משהו שהולך ובא במהלך השבוע ,יש ימים שאני יכול לישון 7-8 שעות ביום ויש ימים שאני ער לגמריי ...

אני כבר ביום השלישי לטיפול ואני מרגיש שאחריי 4-5 שעות שינה אני מתעורר ולא מצליח לישון ולאחר מכן יש לי כאבי ראש ולחצים בראש ועייפות במהלך היום,למשל אתמול חזרתי לאחר אימון כושר מאוד עייף (שבראש ידעתי שאם אני לא ישתה אני לא יוכל להירדם,פשוט אני צייתן להוראות הרופאים ) אמרתי לעצמי שאני יישן בטח 10 שעות מרוב העייפות ועוד פעם שתיתי כדור,  וקמתי אחריי 4-5 שעות ללא יכולת חזרה לישון שנית  .   לאחר שעה שעתיים התחלתי להרגיש כאבים נוראים בעיניים, לחץ בראש וכאבי ראש .

מה הסיבה? 

אני לא יכול לדעת מה הסיבה הפרטית שלך לנדודי שינה, בלי לדבר איתך. יתכן מתח, יתכן הפרעה בשעון הביולוגי. בכל מקרה, את הסירקדין יש לנסות לפחות חודש לפני שמחליטים על יעילותו, ולוקחים אותו כשעתיים לפני השינה.

ודרך אגב, לא כדאי לעשות פעילות גופנית מאומצת לפני השינה, זה דוחה שינה בכמה שעות.

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר