דום נשימה חסימתי

אהלן.

אני בן 27, ובזמן שירותי בצבא, בסביבות גיל 20, אובחנתי כסובל מדום נשימה חסימתי לאחר מעבדת שינה שבוצעה בשערי צדק בירושלים. זומנתי להתאמה של מכשיר סיפאפ בבית החולים אך לאחר כ-20 דקות של קשיי נשימה (וחוסר רצון עז לישון עם מסכה על הפנים וגוף חשמלי מרעיש מתחת למיטה...) שוחררתי לביתי וזו הייתה בעצם הפעם האחרונה שביקרתי שם.
לרוב התסמינים מתאפיינים בריבוי התעוררויות במהלך הלילה, ממוצע של כ-3-5 פעמים ללילה - וכשאני אומר התעוררויות אני מתכוון שאני פשוט ער. בין היתר אני יודע שבמעבדת השינה צויין שאחוז ניצול השינה שלי הוא כ-50 אחוז מהזמן, ככה שכנראה השינה שלי נפגעת גם אם אני לא מתעורר פיזית.

הייתי מצפה שמאז האבחנה משהו בשינה שלי ישתנה, אך לצערי אינני מכיר פתרון יעיל לבעיה שלי. הסתובבתי בין רופאים שונים וקיבלתי המלצות כמו:

-ניתוח להוצאת שקדים.

-ניתוח לכריתת חלק מהלשון.

-דיאטה (למרות שאיני נמנה על אוכלוסיית הסיכון של עודף משקל).

-כדורים (שלא עוזרים לרוב).

-רפואה אלטרנטיבית (דיקור).

מיותר לציין שבתקופות של לחץ ומתח (תקופות מבחנים לדוגמא) יש החמרה של המצב ולא פעם עברתי לילות לבנים בעל כורחי.

אני מניח שההשלחות של הבעיה שלי מוכרות, אך אם אתמצט - אני מתקשה לתפקד במהלך היומיום שלי. קשה לי למצוא תחום עיסוק שמתאים לבעיה שלי, מה גם שאחת הבעיות הכי גדולות היא חוסר ההכרה וההבנה של הסביבה שלי את מצבי הבריאותי.

אשמח לדעת, האם אתה מכיר דרך טיפול יעילה, או שמא אני יכול להרים ידיים בנושא ולהמשיך בהתמודדות היומיומית המתסכלת בידיעה שהרפואה המערבית יודעת למצוא בעיות אך מתקשה בפתרונן?

כמה הפסקות נשימה בשעה היו?

מנהל הפורום
250+

טוב, לקח למידע קצת זמן להגיע אליי מכיוון שהייתי צריך לבקש אותו מבית החולים.
יעילות שינה 62%, התעוררויות בצפיפות של 9.5 לשעה.

לא ההתעוררויות, אלא הפסקות נשימה בשעה - כמה היו?

מנהל הפורום
250+

הפסקות נשימה בצפיפות של 7 לשעה

דום נשימה בשינה אצלך הוא ברמה מאוד גבולית, על סף התקין, ספק רב אם הוא המקור לתסמינים שלך. גם אם כן, ניתן לשקול התקן דנטלי לשינה (תבדוק ב Google תמונות עפ"י מחרוזת חיפוש dental appliance). זה לא בסל, אך מאוד יעיל בדרגות חומרה קלות של דום נשימה בשינה.

אפשרות נוספת היא שהתסמינים שלך של יקיצות רבות ועייפות נובעות מסיבה אחרת לגמרי, כגון רמת עוררות גבוהה, דריכות, מתח, ואז צריך לטפל בהתאם

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר