הפרעות שינה+טיפול

אובחנו אצלי לאחרונה אינסומניה (לעיתים מתעוררת באמצע הלילה ולא מצליחה להירדם, עד שעות הבוקר המאוחרות. בילדותי פשוט לא נרדמתי עד לפנות בוקר), וכן היפרסומניה אדיופתית (מאז שאני זוכרת את עצמי אני עייפה, ישנונית, עם נטיה לבהות, ולעיתים חסרת אנרגיה, אך למרות זאת מתפקדת, עובדת ולומדת). במקום להסתכן עם פרוביג'יל, החלטתי לעשות בדיקות נוספות, וכאן אבקש את עזרתכם בהכוונה על מנת שאגלה את הסיבה המדויקת להפרעות השינה שלי: היכן ניתן לעשות בדיקת רמת מלטונין, כיצד היא מתבצעת, מהי הפרצדורה בקופת חולים, האם ניתן לבצע בדיקה זו באופן עצמאי בבית כמה פעמים ביום ולתקופה מסוימת כדי לקבל רמות ממוצעות פר חלקי היום והלילה??? נושא שני - היכן ומהי הפרוצדורה לבדיקת גלי מוח במהלך הערות לשם בדיקת העייפות שלי, והאם בדיקה עם אקטיגרף עשוי לעזור לי לגלות את הסיבה להפרעות השינה?? אוסיף ואציין שאני פעילה בהתעמלות, אך לא כל כך חזקה פיזית, יש לי חשד לפיברומיאלגיה, ואני שייכת לכללית מושלם. אודה מראש על תשובה בהירה וברורה. בכבוד רב, אפרת

תשובות

1. רמת מלטונין אינה נבדקת באופן קליני רגיל אלא לצרכי מחקר בתנאים מבוקרים 2. בדיקת גלי מח אינה בודקת את רמת העייפות 3. בדיקת אקטיגרף אינה בודקת את הסיבה להפרעות שינה אלא רק מתעדת אותן 4. אל תנסי להיות רופאה של עצמך, על סמך קטעי מידע אקראיים ולא שיטתיים, יש לכך אנשים שזהו מקצועם
מנהל הפורום
250+

אני מודה לך דוקטור. עזרת לי מאוד.

אך לשמחתי אמשיך להיות הרופאה של עצמי, כפי שהצלחתי לאבחן אצמי בעיות אחרות, מה שאף אחד אחד לא הצליח להצביע עליהן מלכתחילה. לא נשכח גם את העובדה שלא כל רופא יודע ה-כ-ל. ולא לכל רופא יש זמן, אנרגיה, רצון ואף את הידע הנדרש כדי לסייע באופן מלא ומקיף לכל מטופל.

על כך הפורומים מאוד מסייעים לנו.

והאינטרנט,

כל טוב,

אפרת

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות שינה
בחר
בחר