הסופר ניר ברעם מגיע לפורום: "ישראל מזלזלת בכל הצעת שלום"

הסופר ניר ברעם מגיע לפורום ספרים לענות על הכל - מוזמנים להיכנס ולשאול אותו שאלות, החל מספריו ועד לדעותיו הפוליטיות הידועות. http://community.walla.co.il/?w=/316/37

המשך גלישה מהנה בוואלה! פורומים

יש בכלל בארץ סופרים לא שמאלנים?

ברצינות, קיים דבר כזה? או שברגע שאתה מתחיל לכתוב ספר נציג של שלום עכשיו מגיע אליך הביתה ועוטה עליך כאפייה?

נצל"ש סלטיקס: להתחזק או לפרק?

כמו לפני שנתיים, עם הפסד האליפות במשחק מס' 7 ולקראת קיץ 2010 שבו ריי אלן סיים חוזה ופירס השתחרר ממנו, גם הקיץ דני איינג' צריך להחליט מה עושים עם אלן והפעם גארנט. רק שבניגוד לאז, בוסטון עומדת להחזיק בקאפ ספייס משמעותי. כרגע סך המשכורות שם לקראת העונה הבאה עומד על 35.5 מיליון (בעיקר פירס ורונדו). אם באס יבחר לנצל את האופציה להשתחרר מהחוזה שלו, שזה סביר מאוד לאור הפלייאוף שנתן, אז 4.2 מיליון נוספים יתפנו. בוסטון מחזיקה בבחירות 21 ו-22 בדראפט הקרוב, בהנחה שהם ינצלו זאת כדי להצעיר את הסגל בהווה ולעתיד, ולחזק אותו בשחקני רוטציה על חוזים נוחים (ממה שהבנתי, הדראפט הקרוב בנוי לרוחב), אז אפשר להוסיף איזה 2 מיליון במשכורות רוקיס של טווח בחירות זה. בשורה התחתונה, יש מצב לקאפ ספייס של מעל 25 מיליון. מבין השמות שרביץ הציע, איליאסובה הוא המתאים מכולם בעיני. קודם כל אני חושב שהוא מהווה שדרוג בחמישייה על פני באס, בטח שמבחינת גודל אבל גם הודות לקליעה שלו מחוץ לקשת, שמאזנת את רונדו. הוא גם הפך למשאבת ריבאונדים העונה עם 3.3 ריבאונדים בהתקפה למשחק, פי שתיים ממה שבאס נתן בחמישיית הסלטיקס, שזקוקה מאוד לחיזוק בקטגוריה זו. אני מעריך שערך השוק שלו הוא באזור של 6-7 מיליון כמשכורת התחלתית. צריך לזכור שגארנט ואלן אמורים להישאר על סכום סמלי, אבל לא מינימלי, ובוסטון חייבת לוותר על הזכויות בירד שלהם כדי לפנות את הקאפ ספייס. כלומר שחלק ממנו צריך לשמור עבורם, נניח 6 מיליון שיתחלקו ביניהם שווה בשווה. לא ברור לי מה המצב של ג'ף גרין, אבל כנראה שניתן יהיה להשאיר אותו על חוזה קצר במחיר מציאה (4 מיליון?), אם הוא מצליח לחזור לעצמו אז יש סקורר מחליף בעמדות 3-4. בתור ביטוח, להשאיר את פייטרוס (2 מיליון) וכנראה שאחת מבחירות הדראפט תלך על פאוור פורוורד מנוסה (אני רואה כמה ג'וניורים וסניורים בטווח שהסלטיקס יבחרו בו). נשארנו עם לפחות 6 מיליון ועם השאלות, האם להסתפק בסטייסמה כסנטר מחליף? והאם לצרף רכז מחליף רציני עם קליעה טובה מבחוץ, או להסתפק בדולינג? אופציה נוספת היא להשתמש בקאפ ספייס כדי לספוג שחקנים על חוזים קיימים. דאלאס תרצה לפנות קאפ ספייס עבור דרון ואחרים, ובמקום להשתמש באמנסטי על הייווד הם יכולים להעביר אותו הלאה. הוא ירוויח 8.3 מיליון בעונה הבאה ועוד 30 מיליון בשלוש השנים שלאחר מכן, אבל פורסם לאחרונה שיש סעיף בחוזה שלו המאפשר לעשות לו ביי אאוט תוך פריסת המשכורת למשך מעלה מעשור. כך החוזה שלו ימשיך להיחשב כנגד תקרת השכר הרבה מעבר לפרישתו, אבל בסך של 2 מיליון לכל שנה. קראתי גם שניו אורלינס עשויה לארוז את בחירה 10 יחד עם החוזה המכביד של אוקאפור. שתי הבחירות המאוחרות יותר של בוסטון זו תמורה הולמת, אם ההורנטס מרגישים שממילא אין הבדלים משמעותיים בין בחירות 10 עד 21. אוקאפור יתפוס 13.5 מיליון בתקרת השכר של בוסטון והרוקי מבחירה 10 עוד איזה 2 מיליון.

לא נראה לי שגארנט ואלן יסתפקו בשלוש מליון

בטוח גם ירצו אותם הרבה קונטנדריות שיהיו מוכנים לתת להם mle

ברצינות, קיים דבר כזה? או שברגע שאתה מתחיל לכתוב ספר נציג של שלום עכשיו מגיע אליך הביתה ועוטה עליך כאפייה?

אולי אם ימניים היו יודעים לקרוא

לא נראה לי שגארנט ואלן יסתפקו בשלוש מליון

בטוח גם ירצו אותם הרבה קונטנדריות שיהיו מוכנים לתת להם mle

זה מעבר לעניין של היצע וביקוש

גארנט מאוד נאמן לסלטיקס (ובכלל) ולפי הצהרות מפיו, נראה שהוא מתכוון להישאר. אלן זו שאלה אחרת, בכל זאת היו שמועות לגבי טרייד עליו. אבל בהנחה שהם מעוניינים להישאר, 2-3 מיליון יותר לא יעשו את ההבדל.

נצל"ש סלטיקס: להתחזק או לפרק?

כמו לפני שנתיים, עם הפסד האליפות במשחק מס' 7 ולקראת קיץ 2010 שבו ריי אלן סיים חוזה ופירס השתחרר ממנו, גם הקיץ דני איינג' צריך להחליט מה עושים עם אלן והפעם גארנט. רק שבניגוד לאז, בוסטון עומדת להחזיק בקאפ ספייס משמעותי. כרגע סך המשכורות שם לקראת העונה הבאה עומד על 35.5 מיליון (בעיקר פירס ורונדו). אם באס יבחר לנצל את האופציה להשתחרר מהחוזה שלו, שזה סביר מאוד לאור הפלייאוף שנתן, אז 4.2 מיליון נוספים יתפנו. בוסטון מחזיקה בבחירות 21 ו-22 בדראפט הקרוב, בהנחה שהם ינצלו זאת כדי להצעיר את הסגל בהווה ולעתיד, ולחזק אותו בשחקני רוטציה על חוזים נוחים (ממה שהבנתי, הדראפט הקרוב בנוי לרוחב), אז אפשר להוסיף איזה 2 מיליון במשכורות רוקיס של טווח בחירות זה. בשורה התחתונה, יש מצב לקאפ ספייס של מעל 25 מיליון. מבין השמות שרביץ הציע, איליאסובה הוא המתאים מכולם בעיני. קודם כל אני חושב שהוא מהווה שדרוג בחמישייה על פני באס, בטח שמבחינת גודל אבל גם הודות לקליעה שלו מחוץ לקשת, שמאזנת את רונדו. הוא גם הפך למשאבת ריבאונדים העונה עם 3.3 ריבאונדים בהתקפה למשחק, פי שתיים ממה שבאס נתן בחמישיית הסלטיקס, שזקוקה מאוד לחיזוק בקטגוריה זו. אני מעריך שערך השוק שלו הוא באזור של 6-7 מיליון כמשכורת התחלתית. צריך לזכור שגארנט ואלן אמורים להישאר על סכום סמלי, אבל לא מינימלי, ובוסטון חייבת לוותר על הזכויות בירד שלהם כדי לפנות את הקאפ ספייס. כלומר שחלק ממנו צריך לשמור עבורם, נניח 6 מיליון שיתחלקו ביניהם שווה בשווה. לא ברור לי מה המצב של ג'ף גרין, אבל כנראה שניתן יהיה להשאיר אותו על חוזה קצר במחיר מציאה (4 מיליון?), אם הוא מצליח לחזור לעצמו אז יש סקורר מחליף בעמדות 3-4. בתור ביטוח, להשאיר את פייטרוס (2 מיליון) וכנראה שאחת מבחירות הדראפט תלך על פאוור פורוורד מנוסה (אני רואה כמה ג'וניורים וסניורים בטווח שהסלטיקס יבחרו בו). נשארנו עם לפחות 6 מיליון ועם השאלות, האם להסתפק בסטייסמה כסנטר מחליף? והאם לצרף רכז מחליף רציני עם קליעה טובה מבחוץ, או להסתפק בדולינג? אופציה נוספת היא להשתמש בקאפ ספייס כדי לספוג שחקנים על חוזים קיימים. דאלאס תרצה לפנות קאפ ספייס עבור דרון ואחרים, ובמקום להשתמש באמנסטי על הייווד הם יכולים להעביר אותו הלאה. הוא ירוויח 8.3 מיליון בעונה הבאה ועוד 30 מיליון בשלוש השנים שלאחר מכן, אבל פורסם לאחרונה שיש סעיף בחוזה שלו המאפשר לעשות לו ביי אאוט תוך פריסת המשכורת למשך מעלה מעשור. כך החוזה שלו ימשיך להיחשב כנגד תקרת השכר הרבה מעבר לפרישתו, אבל בסך של 2 מיליון לכל שנה. קראתי גם שניו אורלינס עשויה לארוז את בחירה 10 יחד עם החוזה המכביד של אוקאפור. שתי הבחירות המאוחרות יותר של בוסטון זו תמורה הולמת, אם ההורנטס מרגישים שממילא אין הבדלים משמעותיים בין בחירות 10 עד 21. אוקאפור יתפוס 13.5 מיליון בתקרת השכר של בוסטון והרוקי מבחירה 10 עוד איזה 2 מיליון.

אפשר להתחזק או לפחות לפצות על הירידה ביכולת של KG ופירס

אם מחתימים את ג'ף גרין על משהו בסדר גודל של 5M$. מקווים שבראדלי יהיה בריא וימשיך בשיפור (ההתקפי לפחות) שנה הבאה ושסטיסמה יגיע למעמד הזה עם הרבה יותר ניסיון (וכנראה מסוגל להעמיד 10 נק' 8 ריב' ו4 בלוקים ב 36 דקות יחד עם 6 עבירות) אז נראה לי שהמצב דווקא משתפר לעומת איך שבוסטון סיימו את העונה מול ההיט. אני חושב ש KG ובס נשארים, גם ריי אלן כנראה למרות שהדקות שלו יירדו משמעותית כשבראדלי יחזור. אני חושב שכולם יישארו עם חוזים נמוכים ובס עם החוזה שלו. אני לא בעד החתמות מעבר לשחקנים החוזרים (לא מכיר מצד שני את השחקנים בליגה), את ה CAP שיישמרו לשנה שאחרי (או אם יצליחו להביא כוכב צעיר זה יהיה נפלא). אני בעד טרייד על 2 הבחירות תמורת בחירה גבוהה יותר או שחקן מוכח שיכול לשחק סנטר (ואז גם עוד חלק צריך ללכת, סביר שסטיסמה). אוקאפור יהיה נהדר! כריס קיימן יכול לתרום אם הוא FA (בבוסטון אוהבים ג'ינג'ים אז יש מצב שזה ייקרה אם הוא לא יילך למיאמי). אני בעד להמשיך עם דניאלס, פיאטרוס ודולינג. שלשתם וטרנים מוכשרים שיכולים לקום מהספסל של כל קונטנדרית ולתת דקות משמעותיות. עם זאת אני חושב שבלי נוכחות של שחקן פיזי שעושה נק' בצבע והרבה סטייל אל ג'פרסון דוייט האוורד וכד' אין לבוסטון סיכוי שנה הבאה לקחת אליפות. להשתעשע עם מיאמי אולי כן. אליפות? כנראה לא. אני לא אכעס על איינג' אם יפרק את הקבוצה אבל אם KG ילך לשחק במקום אחר זה ייכאב לי מאד. אני יודע גם את מי אני לא רוצה בקבוצה הזו. למרות שהוא שחקן סביר+ על הפרקט אני לא רוצה לראות את דלונטה ווסט בבוסטון.

בחירות הדראפט זה דבר חשוב

שכחתי מהן כשכתבתי על בוסטון. איינג' ידוע כבוחר מצוין באיזורי ה-20, משם הוא הביא לסלטיקס את רונדו, טוני אלן, דלונטה וברדלי, למשל. מספיק שהוא יפגע באחת משתי הבחירות וזה עוד שדרוג משמעותי. ככה הוא יוכל גם להחתים את באס על חוזה גדול יותר, גם להביא עוד שחקן פנים משמעותי וגם שיישאר מספיק מקום לגארנט ואלן ופתאום זאת קבוצה עמוקה.

איל מגד, נראה לי

יש עוד כמה בטוח, אבל לא עולים לי כרגע

חיים סבתו, מיכאל שיינפלד, אמונה אלון, חיותה דוייטש,

וזה רק בשליפה מהירה מהזיכרון. גם רוב הסופרים של המיינסטרים הישראלי הם לא ממש שמאל אלא יותר מרכז לדעתי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר