לוטרי 2012

אני רק רוצה להוסיף

בלי להיכנס לדיון על האם זה באמת מה שקרה. כל המנגנונים שמתי הזכיר, הכל נכון, ועדיין, אם באמת רוצים לזייף, אפשר לזייף הכל, בין אם באמצעים אלקטרוניים או סתם דרך אולד פאשן שוחד. ככה שמבחינתי, הטיעון הטכנולוגי "אי אפשר" לא תופס. בנוסף, להשתמש בבלייק גריפין לקליפרס כהוכחה בגלל שאין סיכוי ששטרן רוצה שהוא יגיע לשם... זה לצאת מנקודת הנחה ששטרן לא רוצה שהוא יגיע לשם, אבל טועני הקונספירציה יגידו לך שכפי הנראה הוא עזר לשטרלינג להנחית גם את כריס פול, ויש שיגידו גם את צ'ונסי בילאפס, אז אולי שטרן כן רוצה שהם יגיעו לשם מסיבותיו שלו? או שאולי, הליגה מושחטת והלוטו השנה מכור (אולי לא, שוב, אני לא מגיע למסקנות עכשיו, אני רק פוסל את גישת ה"בלתי אפשרי"), גם אם זה נכון, זה לא אומר ששנה שעברה גם היה מכור, וגם אם שנה שעברה היה נקי, זה לא מוכיח שהשנה גם נקי...

אני לא מנסה לשכנע אותך אישית, זה פורום פה

בהגרלה לא צפיתי, מה שפרשנים רומזים וחושבים זה נחמד, אבל "דעה" אינה הוכחה ואפילו לא טענה, אלא רק קדם-הנחה. אם אתה ואחרים כבר מזמן חושבים שהלוטרי מכור, אז בסיטואציה הנוכחית נראה לי שסיכויי הזכייה של ההורנטס היו גבוהים יותר מסיכויי אי-הזכייה שלהם, של קליבלנד (בחירה ראשונה שנה שנייה ברציפות? גילברט ממשיך לקבל צ'ופרים על נטישת לברון...), של הנטס ושל מינסוטה יחדיו.

אתה מפספס אותי

זה לא משנה אם הלוטרי מכור או לא, גם אם הוא טהור הסיבות שאני חושב שהליגה מושחתת הם לא הלוטרי. יותר מזה, אם יש בלוטרי קצת שחיתות כדי ל**** את מי שעשה טנקינג כל העונה אני בסדר עם זה. אני לא מחפש שהליגה תהיה מאה אחוז טהורה, אחרת לא הייתי מגיב כאן כי היא מושחתת ממזמן וכמו בכל ליגה אמריקאית בכירה בסוף זה יתפוצץ, יבוא עוד דונהי מסוג אחר והבלון יתפוצץ. אבל אני לא מנסה להעלים עין, ואף אחד לא מינה אותי לבלש פרטי שצריך להוכיח משהו. לדעת מאות אלפי אוהדי כדורגל בארץ ומאות שחקני עבר ההתאחדות לכדורגל מושחתת, הוכחה אין להם, אבל זה מה חושבים.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

זה כמו מה שקורה עם השיפוט

יש מי שנוח לו להתעלם מהחרא שצף מולו. ויש מי שלא. אני חושב שיש בעיה חמורה עם בפורום הכי גדול של NBA בארה"ב נפתח שרשור כמו זה אחרי הלוטרי http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=265723 או כמו זה http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=265807 שבועיים לפני שגמר ה NBA בכלל התחיל. יש כאן בעיה, אפשר לטייח אותה עד שלקהל יימאס, אבל היא קיימת

סטרן חייב להתפטר הלילה

אוי ברגע שראיתי שהם בטופ 3 ידעתי שהם ראשונים, שקוף כ"כ

נו באמת...

אתה מביא הוכחות מזה שיש שירשורים בפורומים (גדולים ככל שיהיו) או מפרשנים הזויים. הרי לחשוד בקונספירציות גם אם הם הכי הזויות אנשים תמיד ישמחו לדבר כי ככה זה טבע האדם. אגב אני בטוח שאם ההורנט והנטס לא היו לוקחים אז היו אותם אנשים מעלים קונפירציה שסטרן עשה בכוונה שלא יחשדו בו..

אני לא מביא הוכחות

אין לי הוכחות, יש לי דעה משל עצמי.

עברנו את שלב החשדות?

אז בוא תסביר לי: 1. איך הלוטרי מכור מראש אם מדובר בתהליך של הגרלת כדורים ע"י מכונה, שנוכחים בו נציגים מכל קבוצה, מהתקשורת, והוא מבוקר ע"י התאגיד העולמי שבין היתר עוסקת בחקירת הונאות, ernst & young? איך מוודאים זכייה בבחירה ראשונה לקבוצות כמו ההורנטס (13.7%), קליבלנד דרך הקליפרס (2.8%), וושינגטון (10.3%), שיקאגו (1.7%), וקליבלנד בלברון (22.5%)? איך מוציאים לפועל קונספירציה שכזו? כמה אנשים צריכים להשתתף בה כדי שתפעל? ועד כמה מדובר בסיכון משתלם בהינתן האפשרות לחשיפה? 2. שים לב שציינתי את הזכיות בלוטרי 2003,2008, 2009, 2011 והאחרון, כי רק הן גרמו להעלאת ספקולציות חסרות ביסוס שכאלה. כי על סמך אותן זכיות ניתן להרכיב נרטיבים כגון: "לברון נשאר באוהיו כדי להיות הגיבור המקומי של קליבלנד", "רוז יליד שיקאגו מגיע להרים מחדש את הבולס לאחר עונת נפילה חד פעמית", "וושינגטון מקבלת תקווה חדשה לאחר שנה שכללה את תקרית האקדחים ואת מותו של הבעלים אייב פולין", ו- "קליבלנד זוכה בצ'אנס מיידי לבנייה מחדש לאחר עזיבתו של לברון". אם מתעקשים על השימוש הציני של סטרן במנגנון הלוטרי, ניתן לומר גם שלקראת דראפט 2007 הוא העניש את ממפיס, בוסטון ומילווקי על הטנקינג המופגן שלהן, ודחק אותן לבחירות הכי נמוכות שהן יכלו לזכות בהן. עכשיו תסביר לי, אם הלוטרי אכן מכור מראש, מדוע סטרן שלח את בלייק גריפין לידיו של סטרלינג שנוא נפשו, במקום להשאיר אותו באוקלהומה לצד דוראנט והתאנדר? למה הנטס, שעוברים בקיץ לברוקלין ועשויים לאבד את דרון וקראש שהם הביאו בטריידים תמורת נכסי העתיד, לא צ'ופרו באיזו בחירת טופ 3 שהיתה נשארת אצלם? 3. תזכור שנטל ההוכחה הוא עליך, לא משנה כמה אתה משוכנע בעצמך, להסביר מדוע התיאוריה שלך דוחה את השערת האפס שהיא: ההורנטס זכו בבחירה הראשונה כי היו להם סיכויי זכייה של 13.7% * 1.1 (דרך מינסוטה) = 15%, שזה כבר שם אותם מעל קליבלנד שדורגה שלישית עם 13.8%

אבל זה השלב הכי סבבה

לגבי השאלה הראשונה (איך אפשר לעשות את זה מבחינה טכנית?) אז התשובה היא פשוטה - זריזות ידיים. וכן, הקוסם דייוויד סטרן עושה גם ימי הולדת ואירועים לוועדים. אם רוצים לבחון דברים שיטתית אז צריך קודם כל להסכים על השנים שבהן היתה לסטרן מטרה שהוא ממש ממש רצה. לדעתי לאפשר לקליבלנד לבחור ראשונה בדראפט 2011 כי לברון עזב אותם זה לא מטרה ששוה להתלכלך למענה. כולה קליבלנד. לעומת זאת - לסדר בחירה ראשונה לאיש שהרגע שילם כמה מאות מליונים כדי לקחת את הקבוצה מבעלותה של הליגה עצמה זו מטרה שאולי כן שווה להתלכלך בשבילה. להפוך את יליד העיר לגיבור המקומי (רוז לשיקגו, שייך רעאד ג'וניור לקליבלנד) - שווה להתלכלך. לעזור לוושינגטון כי הבעלים מת השנה - לא שווה. להביא את גריפין לשוק גדול - שווה. לסדר לניו יורק את פטריק - שווה. במבט ראשוני: כל פעם שהיה משהו מאד חשוב - זה הסתדר ולא משנה הסיכויים. אבל זה מבט ראשוני, אין לי זמן לעבור על זה שנה אחרי שנה.

לא הבנתי

איך זריזות ידיים משנה כאן? אנא הסבר לי.

ואיך מנסרים בחורה לשניים והיא לא מתה - את זה אתה מבין?

דייוויד סטרן קוסם.

אתה יכול לומר כמה מילים על דייוויס

לאנשים שלא עוקבים אחרי הקולג׳ והאם האימפקט שלו יהיה מידי על ההורנטס

ממש בקצרה

היה גארד סביר שלא היה על הרדאר של אף אחד, ופתאום צמח לגובה של 6-10. מאוד אתלטי, נייד ו AGILE, חוסם אדיר ובכלל שחקן הגנה מצויין. בהתקפה רוב הסלים שלו במכללות באו מדאנקים, אבל יש לו טווח קליעה ולפעמים היה מביא איזו שלשה. במכללות משחק ההתקפה שלו היה די מוגבל אבל אומרים שזה בעיקר בגלל איך שביקשו ממנו לשחק ושיש לו הרבה סקילס שהוא לא הראה. סה"כ מדובר על גבוה עם סקילס של גארד (לא שהוא הולך לכדרר הרבה ולדפוק שלשות על ימין ועל שמאל). הבעיה שלו היא שהוא די רזה. מבנה גוף של גארנט או קמבי כשיצאו מהקולג'/תיכון. בהתחלה שחקנים כמו זאק רנדולף ישברו אותו לשניים כמו מקל לחם ויאכלו אותו אבל הוא יהיה בסדר.
מנהל הפורום
5000+

אני רק רוצה להוסיף

בלי להיכנס לדיון על האם זה באמת מה שקרה. כל המנגנונים שמתי הזכיר, הכל נכון, ועדיין, אם באמת רוצים לזייף, אפשר לזייף הכל, בין אם באמצעים אלקטרוניים או סתם דרך אולד פאשן שוחד. ככה שמבחינתי, הטיעון הטכנולוגי "אי אפשר" לא תופס. בנוסף, להשתמש בבלייק גריפין לקליפרס כהוכחה בגלל שאין סיכוי ששטרן רוצה שהוא יגיע לשם... זה לצאת מנקודת הנחה ששטרן לא רוצה שהוא יגיע לשם, אבל טועני הקונספירציה יגידו לך שכפי הנראה הוא עזר לשטרלינג להנחית גם את כריס פול, ויש שיגידו גם את צ'ונסי בילאפס, אז אולי שטרן כן רוצה שהם יגיעו לשם מסיבותיו שלו? או שאולי, הליגה מושחטת והלוטו השנה מכור (אולי לא, שוב, אני לא מגיע למסקנות עכשיו, אני רק פוסל את גישת ה"בלתי אפשרי"), גם אם זה נכון, זה לא אומר ששנה שעברה גם היה מכור, וגם אם שנה שעברה היה נקי, זה לא מוכיח שהשנה גם נקי...

היו צועקים שחיתות בהרבה מקרים. ואם קליבלנד שוב היתה זוכה בבחירה הראשונה?

מנהל הפורום
5000+

זאת לא השאלה

השאלה היא נטו - האם אנחנו חושבים שיש בליגה שחיתות, כן או לא? לא אם אתמול השחיתות הופעלה, זה לא העיקר מבחינתי. נ"א היא רק המפונקת התורנית. מחר זאת תהיה קבוצה אחרת גמו שכל כמה שנים זה סופרסטארים מסוימים. אני חושב שסטיבן סמית עם כל השטויות שלו ניסח את זה נכון, אי אפשר להסתכל על הליגה היום ולא לחשוב שמשהו מסריח ושזה לא מגיע מהליגה. יש כאלה שמסרבים להאמין, יש כאלה שחושדים שמשהו מסריח ויש כאלה שכבר באמת היה להם מספיק ונשברו שיאים מבחינתם, קווים אדומים. אני חושב שזה בסדר להיות בכל אחד מהצדדים הנ"ל.

זה כמו מה שקורה עם השיפוט

יש מי שנוח לו להתעלם מהחרא שצף מולו. ויש מי שלא. אני חושב שיש בעיה חמורה עם בפורום הכי גדול של NBA בארה"ב נפתח שרשור כמו זה אחרי הלוטרי http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=265723 או כמו זה http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=265807 שבועיים לפני שגמר ה NBA בכלל התחיל. יש כאן בעיה, אפשר לטייח אותה עד שלקהל יימאס, אבל היא קיימת

מסכים אתך במאה אחוזים. לדעתי את הלוטרי יותר קשה לזייף ולכן דווקא במקרה שלו אני לא משוכנע שיש זיופים. אבל בכל מקרה הוא לא הבעיה אלא שחיתות בהקשרים אחרים ובראש ובראשונה דברים שקורים דרך שיפוט. אני לא יודע אם יש כאן משחקים מכורים בתחום ההימורים, או שזה דברים יותר דרמטיים אפילו שקשורים לעסקאות מתחת לשולחן בין בעלים של קבוצות מסוימות לבין הליגה, או מה. אבל אם ממוצע העבירות למשחק של לברון בפלייאוף עומד על 1.8, של וייד על 2.5 ושל דוראנט על 2.3, כשבכל סיבוב (כלומר ככל שרמת הקושי עולה) הם מקבלים בממוצע פחות עבירות (לברון עם 0/8 בסיבוב הקודם!) אז יש פה משהו מוזר, אפשר לטייח ולהגיד שסתם השופטים עושים להם כבוד, מי שמאמין לזה שיהיה לו לבריאות, לי זה נראה יותר מדי חשוד.

היו צועקים שחיתות בהרבה מקרים. ואם קליבלנד שוב היתה זוכה בבחירה הראשונה?

הבעיה היא

שתדמיתית הליגה נתפסת כמושחתת, זה לא משנה מה צועקים, זה משנה שהרבה מאמינים בזה, אז אולי כולם פרנואידים וכולם מדמיינים, אבל בסופו של יום, כל "צירוף מקרים" כזה רק מגדיל את התחושה שהעסק מלוכלך. ואגב, יש משפט חכם שאומר, פעם אחת זה מקרה, פעם שנייה זה צירוף מקרים, מהפעם השלישית והילך, זה כבר שיטה.

מבחינתי השאלה אם הליגה מושחתת או לא לא רלוונטית. אני רק אומר שבין אם זה נכון או לא, היו מספיק תוצאות

שהיו גורמות לאנשים לצעוק "שחיתות" ככה שסטרן והליגה לא יכלו לצאת טוב בכל מקרה.
מנהל הפורום
5000+

יש כאן הצעה ראויה

http://basketball.realgm.com/poll/221318/Would_the_NBA_solve_its_perception_problem_by_conducting_the_actual_Draft_Lottery_live_for_televised_audiences אני חושב שסטרן צריך לפחות להראות שהוא מנסה למנוע את התיאוריות האלה, ובינתיים כל ההתנהלות מעודדת את תיאוריות הקונספירציה.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר