סלקום היא האויב

סלקום היא האויב

לזכר הפוסטים ההם של "יומנו של פנטזיסט" (במיני פורום, למי שלא מכיר) וכיון שנושא המפגש עם סלקום ושאר החברות הסלולריות עלה שם לדיון מספר פעמים בשנה האחרונה, הנה עוד פוסט עדכני בנושא, חשבתי שיהיה מי שימצא בזה עניין כאן. לינק

מלצר לשלטון

שנים שאני קורא קריאה שכזו

האמת היא

שזה פשוט מכריח אותנו הצרכנים לדרוש לקבל את הכל בכתב בעותק שנשמר אצלנו (בין אם נייר שנותנים לך ביד ובין אם בדואר אלקטרוני) ולא להסכים לקבל שום עסקה עד שווידאתם שכל הפרטים שסיכמו איתכם מופיעים כפי שסיכמו אתכם. היה פרק על זה בסאות'פארק... (שם צחקו על אפל והצרכנים שלהם).

ועכשיו שאלה טכנית...

סמסונג או אייפון 4?

זה תלוי

ה-גלקסי S של סמסונג והאייפון 4 הם די דומים ברמה שלהם, לכל אחד מהם יש יתרונות מסוימים על פני השני, אבל בגדול אין מכשיר שהוא "יותר טוב". לאייפון יש יותר אפליקציות כיום, והוא גם יותר "סמל סטטוס" נחשב, אבל מצד שני, כדי אשכרה ליהנות ממנו כמו שצריך, יש לפרוץ אותו אחרי שקנית. אבל... אם יש לך סבלנות לחכות קצת שתחל בארץ ההפצה (של החברות הסלולריות) של ה-סמסונג גלקסי S2... אז הוא יותר טוב משניהם, ובצורה משמעותית, וללא ספק המכשיר הסלולרי הכי טוב שיש שמתאים לרשת הישראלית (בארה"ב יש להם גם כבר דור 4). התחרות היחידה שלו הוא מכשיר ה-HTC סנסיישן, שמאוד קרוב אליו בביצועים וביכולות (אבל יש לו ממשקה שקרוי "סנס" שאמור להיות מגניב ביותר), הבעיה שהוא לא ישווק בישראל ע"י הספקיות כיוון שאין ל-HTC יותר יבואן רשמי בארץ. מה שכן, את 2 המכשירים הללו אפשר לרכוש כבר היום בחנויות הסלולר היעודיות.

ספר עוד

אני גם בהתלבטות קשה - צריך את זה כמכשיר עבודה, מיילים+יומן עם חשיבות לסינכרון עם אאוטלוק, פתיחת קבצים וכו'. למה הסמסונג מומלץ (מלבד העובדה שאני מעדיף קוד פתוח כי אני חושב שזה העתיד)?

ובכן

הגלקסי S2 הוא פשוט מכשיר יותר חדש ועל כן יותר מתקדם מהאייפון 4 (ומן הסתם גם מהגלקסי S המקורי). יש לו מעבד כפול ליבה, מסך טוב יותר (לפחות באספקט של בהירות תמונה וניגודיות, אם כי לא בהכרח ברזולוציה), מצלמה יותר טובה, וכן, גם אני מעדיף אנדרואיד על פני המערכת הסגורה של אפל, שגם מכריחה אותך להשתמש באיי-טיונז כדי להעתיק שירים. בספטמבר יצא לשוק האייפון 5, אבל לפי הציפיות הוא יהיה רק שידרוג קל יחסית על פני האייפון 4 ועדיין כנראה יהיה פחות טוב מהגלקסי S2, במקביל, סמסונג עובדים על הנקסוס S2 שאמור להיות טוב יותר משניהם, אבל זה כבר חשיבה רחוק יותר קדימה. החסרון אולי הגדול ביותר של ה-S2 הוא הגודל הפיסי שלו, מסך 4.3 אינץ' עושה אותו מכשיר גדול פיסית בצורה ברורה מהאייפון 4 והגלקסי S, אבל מצד שני, האייפון 5 כבר יהיה גדול יותר כנראה, והסנסיישן של HTC הוא באותו גודל כמו הגלקסי S2, ככה שזה כנראה הכיוון שכל המכשירים הולכים אליו, במקביל, הגלקסי S2 נותן פיצוי על הגודל שלו בכך שהוא מאוד דק. עוד יתרון ברור של המכשירים של סמסונג על פני אלו של אפל, זה שבאפל יש לכם זכרון מובנה של 16 או 32 גיגה אבל בלי שום אפשרות להרחבה, בעוד שבמכשירים של סמסונג אפשר להרחיב בעזרת כרטיסי זיכרון. גם הסוללה של אפל מובנית במכשיר ולא ניתנת להחלפה שלא ע"י טכנאי, בעוד שעד כמה שאני יודע את הסוללה של הסמסונג ניתן להוציא ולשים סוללה חלופית במקומה. ולבסוף יש בעקרון 3 סוגים של אנשים: 1. מכורי אפל (להל"ן: "משתמשים") שלא משנה מה אפל ימכרו להם, הם יקנו ויגידו שזה הכי טוב בעולם, גם אם זה בבירור לא. 2. שונאי אפל, שלא יקנו אפל גם אם זה אשכרה יהיה הכי טוב בעולם. 3. שאר האנושות שאין לה דעה נחרצת לכאן או לכאן. ואני אתוודא, אני יותר שייך למחנה של שונאי האפל, אבל אם זאת, אם הייתי צריך לבחור בין הגלקסי S (הראשון, לא 2) ובין האייפון 4 הייתי מתלבט קשות בין ה-2 כי בכל זאת יש לאייפון כמה יתרונות על פני הגלקסי (לדוגמא, מצלמה טובה יותר שמצוידת בפלאש, בגלקסי S המקורי אין פלאש, ב-S2 כבר יש). אבל ה-S2 פותר את הדילמה הזו כי הוא בבירור ובוודאות טוב יותר משניהם. ובתקווה, אם הכל ילך כצפוי, בעוד שבוע וחצי גם אני אהיה בעלים גאה של סמסונג גלקסי S2.

בשתי מילים

תודה. בקצת יותר: אותי שכנעת, אני מחכה שיתחיל להיות משווק כאן ואז אצא למלחמה השנתית שלי איתם... אשמח לשמוע על ההתרשמות שלך בתור בעלים גאה

אדווח ברגע שיהיה

אבל אם יהיה, זה כי הוא ייקנה בחו"ל בלי טובות מחברות הסלולר בארץ, ובמחיר משמעותית יותר זול ממה שהוא עולה כאן.

ובכן

הגלקסי S2 הוא פשוט מכשיר יותר חדש ועל כן יותר מתקדם מהאייפון 4 (ומן הסתם גם מהגלקסי S המקורי). יש לו מעבד כפול ליבה, מסך טוב יותר (לפחות באספקט של בהירות תמונה וניגודיות, אם כי לא בהכרח ברזולוציה), מצלמה יותר טובה, וכן, גם אני מעדיף אנדרואיד על פני המערכת הסגורה של אפל, שגם מכריחה אותך להשתמש באיי-טיונז כדי להעתיק שירים. בספטמבר יצא לשוק האייפון 5, אבל לפי הציפיות הוא יהיה רק שידרוג קל יחסית על פני האייפון 4 ועדיין כנראה יהיה פחות טוב מהגלקסי S2, במקביל, סמסונג עובדים על הנקסוס S2 שאמור להיות טוב יותר משניהם, אבל זה כבר חשיבה רחוק יותר קדימה. החסרון אולי הגדול ביותר של ה-S2 הוא הגודל הפיסי שלו, מסך 4.3 אינץ' עושה אותו מכשיר גדול פיסית בצורה ברורה מהאייפון 4 והגלקסי S, אבל מצד שני, האייפון 5 כבר יהיה גדול יותר כנראה, והסנסיישן של HTC הוא באותו גודל כמו הגלקסי S2, ככה שזה כנראה הכיוון שכל המכשירים הולכים אליו, במקביל, הגלקסי S2 נותן פיצוי על הגודל שלו בכך שהוא מאוד דק. עוד יתרון ברור של המכשירים של סמסונג על פני אלו של אפל, זה שבאפל יש לכם זכרון מובנה של 16 או 32 גיגה אבל בלי שום אפשרות להרחבה, בעוד שבמכשירים של סמסונג אפשר להרחיב בעזרת כרטיסי זיכרון. גם הסוללה של אפל מובנית במכשיר ולא ניתנת להחלפה שלא ע"י טכנאי, בעוד שעד כמה שאני יודע את הסוללה של הסמסונג ניתן להוציא ולשים סוללה חלופית במקומה. ולבסוף יש בעקרון 3 סוגים של אנשים: 1. מכורי אפל (להל"ן: "משתמשים") שלא משנה מה אפל ימכרו להם, הם יקנו ויגידו שזה הכי טוב בעולם, גם אם זה בבירור לא. 2. שונאי אפל, שלא יקנו אפל גם אם זה אשכרה יהיה הכי טוב בעולם. 3. שאר האנושות שאין לה דעה נחרצת לכאן או לכאן. ואני אתוודא, אני יותר שייך למחנה של שונאי האפל, אבל אם זאת, אם הייתי צריך לבחור בין הגלקסי S (הראשון, לא 2) ובין האייפון 4 הייתי מתלבט קשות בין ה-2 כי בכל זאת יש לאייפון כמה יתרונות על פני הגלקסי (לדוגמא, מצלמה טובה יותר שמצוידת בפלאש, בגלקסי S המקורי אין פלאש, ב-S2 כבר יש). אבל ה-S2 פותר את הדילמה הזו כי הוא בבירור ובוודאות טוב יותר משניהם. ובתקווה, אם הכל ילך כצפוי, בעוד שבוע וחצי גם אני אהיה בעלים גאה של סמסונג גלקסי S2.

סקירה מאלפת...

בכותרת לא היה לי נעים לכתוב מעלפת... אין לי מושג בחצי מהדברים שהזכרת... אבל מניחוח הדברים עולה שכדאי לחכות לסמסונג החדש. מה שכן, אם סלקום נותנים לי אייפון בסופו של דבר, אין סיכוי שיתנו לי את הסמסונג החדש נכון? ההשוואה שלהם לאייפון 4 היא הסמסונג הישן יותר אני מניח.

נכון לכרגע, כן.

הסמסונג הישן (כולה בן פחות משנה) היום ניתן ע"י חברות הסלולר באותו תמחור כמו האייפון 4. אבל סביר להניח שכשיגיע הגלקסי 2 המחיר של הישן ירד קצת והגלקסי 2 ימכר במחיר של האייפון, לפחות עד שיצא אייפון 5. זה כאמור, הדבר הסביר וההגיוני, אבל עם ההתנהלות של חברות הסלולר, שום דבר לא בטוח.

סלקום היא האויב

לזכר הפוסטים ההם של "יומנו של פנטזיסט" (במיני פורום, למי שלא מכיר) וכיון שנושא המפגש עם סלקום ושאר החברות הסלולריות עלה שם לדיון מספר פעמים בשנה האחרונה, הנה עוד פוסט עדכני בנושא, חשבתי שיהיה מי שימצא בזה עניין כאן. לינק

סיפור קפקאי למהדרין

דן, מדהים שאתה עדיין איתם. הייתי בטוח שבפיסקה האחרונה תתאר איך הגעת למנהל מחוז או למנכ"ל עצמו ושלחת אותם קיבינימט. אני עברתי לסלקום מאורנג' לפני כשנה וחצי ובינתיים (טפו, טפו) מבסוט. אם הייתי נתקל בעשירית מהיחס שאתה קיבלת שם הייתי עובר ובמקביל שולח פקס למועצה הישראלית לצרכנות (שיתנו יעוץ חינמי איך לדפוק אותם חזרה. כולה פקס, כן? קצר בהרבה מהפוסט הזה). ושוב, הסיפור עצמו בלתי נתפס בגוזמתו. קפקא מתהפך בקברו. ומלצר הוא אשכרה האיש הזקן הזה מסרטי מערבונים אמרקיאים שיושב לו באיזו בקתה חצי הרוסה עם כובע בוקרים וחוזר כל הסרט על אותו משפט (הם משקרים לך, ילד). בסוף הסרט, לפעמים, הגיבור חוזר אליו והאיש מרים כוסית ואומר - "יו דיד איט, קיד".

התשובה לזה די קלה

סלקום קובלת אותי עם התחייבות של כ- 100 שקל לחודש, וחברות אחרות לא יודעות להציע תוכניות מחיר זולות יותר בלמעלה מ- 100 שקלים מזו של סלקום, כך שלעבור אומר לשלם יותר. עכשיו, זה לפעמים סביר כשאתה ממש שונא מישהו, אבל מבחינה רציונלית אדם אמור לנסות כל אשר לאל ידו כדי... בסופו של דבר... לא לשלם יותר...

סלקום כמובן כובלת אותי...

אני אולי קובל עליהם... אבל הם כובלים אותי.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
NBA
בחר
בחר