בוטה בעניין של מין או של אלימות? 

אני מניח שאלימות יצא לך לקרוא כבר בהרבה ספרים ולכן אתה בטח מדבר על המין, כל מה ששמעת די נכון ומופיע די הרבה, אבל גם אני דתי (או לפחות מגיע מבית דתי, לאחרונה אני לא כל כך משוכנע מה אני) ושרדתי אותו. לי אישית זה שווה את זה, זאת אחת מהסדרות הטובות ביותר בז'אנר, אולי הטובה ביותר... לפעמים צריך להקריב קורבנות בשביל מה שאתה אוהב, לי אישית זה היה עדיף.

גם אני לא קונה ספרים ובכל זאת קראתי את מכ"ה וששאו"ק. למרות שאני מסכים איתך, לצערי בקרוב אני כנראה גם אגיע למצב שאני קורא ספרים נידחים כי ייגמר לי מה לקרוא. למרות שיותר סביר שאני אתחיל לחזור על סדרות שכבר קראתי (כמו שאני עושה כרגע עם מכ"ה) :(

Hear Me Roar

הודעה אחת בשלושה- ארבעה ימים זה לא בדיוק 'חוזר לחיים'...

גם אני בדיוק מה שלאניסטר אמר על הבית הדתי ולהקריב קרבנות למען הפנטזיה.

ומה זאת אומרת 'נגמר מה לקרוא'? באמת, אפשר לחשוב שאנחנו חיים במאה הקודמת...תתקדמו כבר לאנגלית! אנגלית+אודיובוקס פיראטיים= שילוב מנצח למי שסיים את כל הספרים בספריה ואין לו כסף! (אני לא מאוד גאה בפיראטיות הזו אבל שוב...צריך להקריב קרבנות למען הפנטזיה xD )

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

טוב, אני דתי עם פחות הסתייגויות, אז כנראה שאעדיף לא לקרוא את זה.

מבחינתי אנגלית זו לא התקדמות. בעברית אני נהנה הרבה יותר מהסיפורים. בכל מקרה, יש עוד מספיק ספרים בעברית שלא קראתי.

אני נכנס לפורום יותר מפעם בשבוע ומשתדל להגיב לפחות פעם בשבוע. כל עוד אני לא מגיב לעצמי אז אני אשתדל להמשיך להגיב. הגיוני שאפילו לנו (שלג, רז ואני) יש יותר משני נושאי שיחה לדבר עליהם (ספרים שאנחנו קוראים כרגע ודרך המלכים) אז תכלס אפשר להתחייב לעוד נושאים חוץ מהשניים האלה [:

בתכלס הפורום כולו שלנו, אפשר לעשות מה שרוצים. אפשר אפילו לעבור לאלטרנטיבות אחרות אם למישהו יש רעיון.

גם בספרים של רובין הוב, בעיקר בטרילוגיית הספינות יש קטעי מין, אמנם פחות בוטה ופחות נפוץ, אבל בכל זאת... בחירה שלך בכל מקרה.

אין לי רעיון ממש לנושאים חדשים, אם יהיו לי אני אפתח ואם אתה תפתח אני אשמח להשתתף.

Hear Me Roar

יש בלא מעט ספרים למען האמת. השאלה אם אני צריך לדלג חצי מהספר או קטע קטן פעם בחצי ספר. העולם שמסביבנו לא צנוע במיוחד, זה לא סוד.

גם לי אין רעיון :O אולי נדבר על דתיים ופנטזיה או על האם דמויות צדקניות זה משעמם או על עוד כל מיני נושאים שדיברנו עליהם כאן. אולי כבר מיצינו...

אתה תהנה גם מספרים באנגלית אם תשקיע בזה ברצינות...אבל איך שאתה רוצה. לדעתי פשוט חבל, יש כל כך הרבה סדרות בטופ של הפנטזיה שלא יתורגמו לעברית.

קראתם את הספרים של וולטר ג'ון וויליאמס שתורגמו? (מרחבים מסתברים, מטרופוליטן, זה לא משחק, הפרקסיס והמשכיו)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אני לא קראתי, אני הולך מהסדרות היותר מוכרות ואחורה, עוד לא הגעתי כל כך אחורה, בטח צ’ייד קרא.

דתיים ופנטזיה? נשמע מעניין, אף על פי שאין לי ממש רעיון על מה אפשר לדבר שם.

Hear Me Roar

היחיד הישן שם הוא מטרופוליטן, השאר די חדשים (הסדרה של הפרקסיס תורגמה ממש בשנה שנתיים האחרונות. הפרקסיס וזה לא משחק לפנ 4-5 שנים) אבל יכול להיות שלא שמעת עליהם כי הם מד"ב? (זה לא משחק סיפורת גיקית עם מד"ב מאוד רך)

שאלתי כי אני ממש אוהב את הספרים שלו (במיוחד את מרחבים מסתברים, ספר מעולה) והשנה הוא אורח הכבוד של איקון. אז אם לא קראת אותו זו הזדמנות מעולה להתחיל!

"פחד חותך עמוק מחרבות"

דתיים ופנטזיה. הממ. יצא לכם להתחבר יותר לדמויות דתיות בספרים? או להיפך? יצא לכם להזדהות עם קשיים שדמות דתית חווה בגלל האמונה שלה? ואם יצא לכם לקרוא פנטזיה אורבנית שמשלבת יסודות מהתיאולוגיה היהודית/נוצרית (מדרש לילית, שדים ברחוב אגריפס, חומריו האפלים) מה הרגשתם כלפי ההתייחסות לאלוקים, מלאכים ושאר ירקות? במדרש לילית למשל אלוקים מוצג כ'מנהל חשבונות' משעמם וקטנוני וההזדהות היא דווקא עם אלו שנלחמים נגדו. וגם בשדים ברחוב אגריפס היחס אליו די מעניין ומורכב. שלא לדבר על חומריו האפלים...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

לחומריו האפלים נכנעתי באמצע השני או השלישי, אני לא זוכר. כשהוא התחיל לדחוף פסוקים מעוותים מהתנ"ך.

את הספרים שישראלים כותבים אני אפילו לא טורח לקרוא, אני מניח שהם יעצבנו אותי מראש.

יש את הסיפור על עולם 'דרך' בהמשכים של אנדר. מישהו מכיר? זה דווקא גרם לי לחשוב. בכלל באנדר יש הרבה מזה.

גם בדרך המלכים למען האמת, אז זה אפילו מתקשר לנושא. חבל שהדת רק נרמזת בספר הראשון. עד עכשיו לא ברור לי מה זה היד הבטוחה. יש את השאלות על האמונה של ג'סנה ועל המטיף שמנסה לדון איתה על זה.

אני לא יודע אם זה גרם לי להתחבר יותר לדמויות שכאלה. לפעמים הדמויות מוצגות כמטומטמות או תמימות.

אני לא יודע אם אפשר לומר את זה בביטחון אבל היו יחסית הרבה דתיים כאן בפורום למרות שבכנסים זה לא ממש ככה. חושבים שיש סיבה לכך שדתיים יחפשו פנטזיה יותר מחילונים?

לא מכיר את 'דרך'.

מעניין, אז לא הייתי היחיד שהרגיש אי נוחות קלה בחומריו האפלים (אבל זה היה כשעוד הייתי צעיר ודוס- כיום לא תהיה לי שום בעיה איתו xD )

בדרך המלכים לא ממש שמתי לב לזה. כמו שאמרת, הדת רק נרמזה שם.

לא יודע אם זה ממש קשור, אבל כשהייתי ממש צעיר קראתי המון סיפורי צדיקים (זה היה רוב מה שקראתי- אני מדבר על כיתה א'-ב'-ג') אז כשעברתי לפנטזיה זה לא ממש הרגיש לי מוזר  כי היא בעצם הייתה די דומה לסיפורי צדיקים- רק כתוב טוב יותר והרבה יותר מעניין :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

הסיפור על עולם ’דרך’ הוא שהאמונה שלהם נובעת מעיוות גנטי שיש בהם או משהו כזה, לא? קראתי מזמן :(

לא קראתי את חומריו האפלים. ראיתי את הסרט שיצא על הספר הראשון... 

אני לרוב באמת לא מתחבר לדמויות דתיות בספרים, אולי כי לרוב הם יותר משעממות ויותר מזוהות עם הנצרות.

פתאום כשאני חושב על זה, שמתם לב שבכישור הזמן אין שום דת? כלומר, אנשים מאמינים ב’בורא’, אבל שום דבר מעבר לזה, אין דרך חיים שמתבססת על האמונה הזאת, אין אנשי דת... אולי ילדי האור נחשבים, אבל הם יותר מסדר אבירות ממסדר דתי.

Hear Me Roar

אני חושב שדת מתפתחת מתוך רצון של האדם לקבל תשובות לשאלות ולתופעות מוזרות. בעולם של מכ"ה יש להם את אדון האופל, אאס סדאי, אשאמ'ן וכו'.

אין שם יותר מדי מקום להתלבטויות דתיות, יש את אדון האופל והבורא ולכל אחד יש את הנציגים שלו על פני האדמה.

הרעיון הכללי של דרך זה השאלה איך אמונה מתמודדת עם אובדן של חלק מרכזי בה לטובת הסבר מדעי.

אני מסכים עם מי שמעלי, אנשים בכישור הזמן מאמינים באלים. פשוט כולם מאמינים באותם אלים אז לא מרגישים שיש באמת דת כי זה נראה כמו חלק מהמציאות.

במכ"ה כולם מאמינים באותו בורא ובאותו אדון האופל או שאינם מאמינים בכלל, אני מסכים- הדת כאוסף של טקסים ואמונות מתנגשות לא ממש נמצאת שם. לדעתי באלנטריס הייתה כתיבה מאוד מעניינת על דת, מה אתם חושבים?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר