קלפי הפנטזיה

!אזהרת ספויילרים! - !הנושא נכתב בלשון פנטזיה, אבל מדבר על פנטזיה ומד"ב כאחד! 

הרבה פעמים בזמן קריאה יוצא לי להגיע לנקודה בה רעיון מסוים גורם לי לחשוב שכזה - עוד לא קראתי!

אני מדבר על התחושה שהנה, השגתי עוד קלף בדרך לחפיסת הפנטזיה המושלמת שהיא אוסף של רעיונות מסעירים ומעוררי מחשבה.

סופר שעושה את זה המון עם הרבה רעיונות מבריקים הוא טרי גודקיינד (חוק הקוסמים) שאולי שוה לשקוע בבוץ הקלישאתי והגס של הספרים שלו רק בשביל רעיונות כמו אחיות האור, האם המוודה ועוד.

עוד דוגמא שיש לי זה הקליק המדהים שקורה בראש כשמבינים מה הם אותם עצים קסומים בטרילוגיית סוחרי הספינות ואיך הם מתקשרים לאומנות ולדרקונים ולספר הראשון. אם מדברים על הרואים למרחק שווה גם להזכיר את משחק האבנים הנפלא משליחותו של רוצח.

אותה תחושה מופיעה כשמגלים מי היא העוזרת הקולית של אנדר, מה היא יכולה לעשות, ואיך הכל מתחבר בעולם דרך ובשליטה בדסקולדה.

אני בטוח שאני יכול לחשוב על עוד רעיונות שעשו לי את זה אבל אני רוצה להשאיר קצת גם לכם. איזה קלפים אתם אספתם בזמן שקראתם ספרי פנטזיה?

הייתה לי בעיה קשה עם טרי גודקינד. הבוץ הקלישאתי היה דביק יותר מאנשי הבוץ שלו. אני מודה שהאם המוודה היה רעיון טוב, אבל לפי דעתי הוא מבוצע במגושמות כבדה. אני, לרוע המזל וכמה שרציתי, לא לקחתי משם כלום.

ממה כן לקחתי?

1. סוגי הקסמים השונים של האלומנטיקה והמתכות בעולם של הערפילאים. בטרילוגייה הראשונה של הערפילאים מופיעים שלושת סוגי קסמי המתכות ואז בספר הרביעי הוא פתאום מוצא עוד שימוש, וזה מאוד אהבתי.

2. זהות האל האחד במלחמת הנשמות. לא היה לי "וואו" כזה בסדרה מזה שנים רבות.

3. ג'ורג' מרטין - החתונה האדומה. מה ששבר סופית את מה שמותר ומה שאסור לעשות בספרי פנטזיה.

4. כישור הזמן - כשאתה מבין את כל הדקויות הקטנות בהיסטוריה, במיוחד בהיסטוריה של המתעלים.

5. דרך המלכים - כשמגלים מיהו שנינות. יותר מזה יהיה ספויילר מטורף.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר