ביקורת ספר- פיץ והליצן

בשעה טובה, רובין הוב התחילה סדרה חדשה בשם "רוצח מטעם הליצן" (תרגום משלי), כאשר עד כה נכתב רק הספר הראשון- פיץ והליצן.

העלילה מתרחש כ-15 שנים לאחר סדרת הליצן, ומתנהל במקביל בשני מסלולים. במסלול אחד- פיץ חי חיים מאושרים, אבל הוא מתגעגע לחברו הליצן. במסלול השני- עם השנים, נראה שמולי מאבדת את צלילותה (פיץ עצמו- עקב הטיפול שנעשה לו עם עודף קסם כמעט שאינו מזדקן), ומתחילה לטעון שהיא בהריון, גם לאחר שתשע חודש עוברים- היא ממשיכה לטעון זאת...

לא אכנס יותר לעלילה כי כבר יהיו פה ספוילרים, אבל ללא ספק למעריצים של פיץ והליצן (מיסטבורן?)  תהיה סיבה לשמוח.

קצב העלילה הוא די איטי, כמו לרוב אצל הוב, (אבל בניגוד ל"רשומות גשמי הפרא"- כאן יש עלילה). והספר נגמר בקליפהאנגר (מי שיקרא ויעצור לפני הפרק האחרון- אולי יעשה בחוכמה).

לא הרגשתי שמי שלא קרא את "רשומות גשמי הפרא"- הפסיד כאן משהו.

מאחל לכולם קריאה מהנה!!!

מנהל הפורום
250+

אה, אז זה היה הספר הסודי? לא רציתם שמישהו אחר יחטוף לכם את התרגום? (אתם מתכוונים לתרגם אותו, נכון?)

נשמע מגניב. השאלה רק עד כמה רשומות גשמי הפרא יהיה רלוונטי אליו? אני לא רוצה לפספס חלקים מהעלילה אבל גם לא ממש רוצה לקרוא סדרה שהבנתי שהיא לא משהו בכלל...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

יש פה ספויילרים למי שנמצא בספר השני בטרילוגיית הליצן?

Hear Me Roar

עד כמה שאני זוכר, יש כאן ספויילרים.

נשמע מגניב, גשמי הפרא סדרה לא טובה כמו שסוחרי הספינות לא טובה? כי אם כן אז היא ממש טובה. מתי כל זה מתורגם לעברית, זה מה שבתכלס מעניין.

אז ככה-

רשומות גשמי הפרא- היא די חלשה, קראתי את שני הספרים הראשונים שלה- ממש לא משהו. הבנתי שאולי הרביעי שלה יותר טוב, אבל- בשביל זה יהיה צריך לקרוא את השלושה הראשונים.

לגבי הספר הזה- הוא רק ראשון בטרילוגיה, ועדיין אין ספר סופי (הוא ייצא באנגלית רק עוד כמה חודשים, העותק שקיבלתי היה ישר מהסופרת- עדיין בלי עריכה).

מאחר והשנה העניין שלנו הוא בלסיים את כישור הזמן והחוק הראשון- אני מניח שהספר הזה יגיע ב-2015, ואז כבר נראה מתי הספר השני יוצא באנגלית...

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר