סרפינה - סדרת פנטזיה חדשה לנוער ומבוגרים

סרפינה - עם בוא הדרקונים - על הספר

שלום קר ועוין שורר בין ממלכת בני האדם וממלכת הדרקונים. בערב חגיגות הארבעים לחתימת הסכם השלום בין העמים נמצא הנסיך רופוס ללא רוח חיים, כשראשו נערף באופן המרמז על מעורבות דרקונים במעשה. כעת המתח בין שתי הממלכות מאיים להפוך למלחמה של ממש. 

סרפינה, נערה בת שש עשרה, מוזיקאית בחצר המלכות, מוצאת עצמה מעורבת עד צוואר בפרשיית הרצח. בת התערובת, שקשקשי הדרקון מעטרים את גופה, נקרעת בין נאמנותה לאורמה, המורה הדרקון שלה, ובין אהבתה ללוסיאן קיגס, הנסיך המיועד של ממלכת האדם. 

"סרפינה" הוא החלק הראשון בסדרת ספרי פנטזיה לנוער ולמבוגרים מאת רייצ'ל הרטמן. הספר סחף מיליוני קוראים ברחבי העולם, שהוקסמו מהשילוב של רומן פנטזיה עמוק ומורכב, מותחן פוליטי מרתק וסיפור התבגרות מעורר השראה. הוא היה לרב מכר של הניו יורק טיימס וזכה בפרסים ושבחים רבים.

מן הביקורות:

"משובח, ראש וראשון לספרי הדרקונים" - קירקוס ריוויו

"רייצ'ל הרטמן מזרימה דם חדש לז'אנר הפנטזיה" - וושינגטון פוסט

"דמויות הדרקונים בספר הן מהמורכבות והמעניינות שקראתי אי פעם" - כריסטופר פאוליני, מחבר סדרת "אראגון"

https://www.facebook.com/HebrewSeraphina

למען האמת, מהתיאור זה לא נשמע משהו. גם ההמלצות שהם הביאו ממש לא מרשימות. אבל די אהבתי את העיצוב המושקע של הכריכה.

מצחיק מה שחוסר הקיום של האבולוציה גורם לפנטזיה ליצור. הרי אבולוציונית יצור גדול כל כך ומעופף עם אמצעי הגנה כמו נשיפת אש בטח לא צריך לפתח שכל בשביל לשרוד :P מצחיקה עוד יותר העובדה שלרוב הדרקונים על סף הכחדה. (הרואים, אורסולה, רומח, אראגון, שר הטבעות ואני בטח אצליח לחשוב על עוד כמה דוגמאות אם יהיה לי כח).

בכל פנים אני מקווה שזה יצליח למודן ולאוקיינוס (למה השמות שלהם לא כתובים כאן?) אולי מתוך זה הם יביאו ספרים טובים אחרים וקוראים חדשים.

דווקא את הכריכה לא אהבתי כל כך.

ברומח הדרקונים לא על סף הכחדה. רק דרקוני הטוב, וזה בגלל פעולה מאוד מסויימת...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

טוב, אבל טכנית אחרי מלחמת הרומח כלל הדרקונים נשלחו מהעולם עד שמלכת האופל החזירה את הצבעוניים. לזה התכוונתי...

באמת מעניין שהחיה הכל כך גדולה, חזקה וכמעט בלתי פגיעה הזאת, נמצאת כמעט בכול ספר על סכנת הכחדה.

מה ששכחת היה ששאו"ק ^^

Hear Me Roar

הבנתי שכל התגובות כאן הן של אנשים שעדיין לא קראו אותו (גם התגובה שלי הייתה לפני שקראתי אותו) אז אני מוסיף המלצה חמה שלי- מאוד נהניתי מהספר, אם אתם נתקלים בו אל תהססו לקרוא אותו!

"פחד חותך עמוק מחרבות"

מעניין, לא צפיתי את זה. אני אכניס את זה לרשימת המיועדים לקריאה...

האמת היא שמעולם לא נתקלתי בו בספרייה... נראה, אולי... קודם צריך להשיג את מכ"ה החדש.

Hear Me Roar

יאפ, מכ"ה החדש (והאחרון!) בעדיפות ראשונה גם אצלי.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

הספר לא היה מדהים, אבל רואים שהושקעה הרבה מחשבה בבניית העולם עצמו. לצערי הרבה סופרים (ובעיקר כאלה שכותבים לנוער) מחפפים בפרטים, בהיסטוריה ובהגיון של העולם אותו הם יוצרים.

רואים שעל העולם כאן חשבו הרבה- וזאת מבחינתי החוזקה של הספר. לפי מה שאני ראיתי העלילה חביבה, אבל די ממוחזרת בקונספט שלה.

בכל מקרה, לא ראיתי שמוציאים את ספר ההמשך.. וממש התאכזבתי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר