פנטזיה

אני לא יודע מה הגודל ומה הכמות של האנשים שקוראת פנטזיה בארץ.

רציתי לשאול עם לדעתכם שווה לי להשקיע כסף ולפתוח  אתר(שלא יהיה רק לילדים בגילאי 14-15) עם ביקורות  רציפות על ספרי פנטזיה(גם באנגלית וגם בעברית)

עם פורום מסודר,בסופו של דבר איזשהו מקום נעים לעין, שאנשים שאוהבים פנטזיה יוכלו לדבר בו ולהתעדכן.

אני מודע שיש איזה אתר אחד או 2 וכמה פורומים,אבל או  שנכנסים אליהם רק ילדים והם מנוהלים על ידי ילדים.או שהם לא ממש מושקעים פיננסית והאתר והפורום שלהם לא נראים טוב.וגם לא ראיתי אתר עם ביקורות רציפות על ספרי פנטזיה באנגלית.

מה אתם אומרים?

למה לא זה תמיד טוב :)

"We all change, when we think of that we all different people all through our life and thats okay, thats good.
You got to keep moving so long as you remember all the people that you used to be." The 11th Doctor

לא נראה לי שייצא לך מזה משהו.

יש אתרים כמו הספרייה הפנטסטית או בלי פאניקה שנותנים את הביקורות.

לגבי פורום- עובדה מצערת היא שמאז פריחת הפייסבוק- יש דעיכה כללית של הפורומים, כך שאם תפתח עוד אחד- תתאכזב.

מנהל הפורום
250+

כן אני מכיר את האתרים.  פשוט אף אחד מהם לא נראה פעיל באופן שוטף או מציע ביקורות על ספרים באנגלית

יש כמה פורומים כמו זה, או של תפוז.

אבל היום רוב האנשים לא נכנסים לפורומים, או אתרים- אלא מבלים בפייסבוק.

לכן- גם אם יש דרישה לביקורות מהסוג הזה, הרי שאין ביקוש לפתרון מהסוג של עוד אתר או פורום.

מנהל הפורום
250+

לדעתי זה תלוי במידת ההשקעה והיכולת. אין הרבה פורומים ואתרים שמפרסמים את עצמם עבור הציבור המיועד (מישהו זוכר פרסום עבור פורום בכנסים?). לבלי פאניקה למשל יש בסיס חזק של כותבים איכותיים שמקדמים את עצמם על ידי פרסום בהתנדבות (או שהם מקבלים כסף?).

פורומים אמנם מצליחים פחות היום, אבל אתרים פעילים מצליחים למשוך גולשים. במיוחד עם אפשרויות לשיתוף והורדת חסמים, (בבלי פאניקה אפשר להגיב גם בלי להתחבר, ועדיין אפשר לזהות אנשים לפי השמות שלהם, כך גם בגאדג'טי).

חשוב גם להגיע לכל הפלטפורמות, כמו פלאפונים וטאבלטים.

לענ"ד יש חסרונות באתרים הקיימים:

בלי פאניקה - אמנם אתר עם כותבים איכותיים וארכיון גדול, אבל עולה בו כתבה פעם בחודש ובטח שהוא לא מצליח לסקור את כל הספרות והמדיה העדכנית בז'אנר.

כאן - הפורום סבבה, יציב ויחסית נוח, אבל לא נוח להכנס אליו מן הפלאפון (דרישה פלוס מבחינתי) הוא לא מחולק לנושאים לפי יצירת פנטזיה, צריכת פנזטיה ואוף טופיק כך שנושאים הולכים לאיבוד. ולעזאזל, יש פופ-אפ כשנכנסים אליו.

תפוז - אני לא יודע איך הם שורדים בעץ המבולגן שלהם.

דרישות שאפשר להציג:

* תוכן ערוך ומבוקר שמכיל יצירות מקור ומתורגמות, ביקורות ז'אנריות וכו' (כמו בבלי פאניקה)

* אפשרות לדיון על הכתבות בסגנון של פורום. (כמו כאן)

* אפשרות לפרסום תוכן במסגרת פורום ולקידומו לעמוד הראשי, ואמצעים שיאפשרו לתוכן לקבל ביקורת ולא ללכת לאיבוד. (זה אומר שמשחקי פורום לא יתפסו את כל העמוד הראשון של הפורום)

* אפשרות לגישה לכל זה מדפדפנים ניידים או אפליקציה

* אתר נקי ולא עמוס, נוח ופועל מהר. (אם אני לוחץ על קישור בפייסבוק אני לא רוצה לחכות הרבה זמן עד שיטען)

* פרסומות בטעם (!)

בהצלחה.

זה מה שרציתי ,בתור מישהו שנכנס לכמה אתרים ואוהב את התחום,ראיתי שחסר אתר באמת חזק בתחום עם עידכונים שוטפים.

אם הנקודה המרכזית שלך היא ביקורות על ספרים באנגלית...ובכן, אנשים שקוראים ספרים באנגלית יכולים לקרוא גם ביקורות באנגלית, וזה, ברוך השם, לא חסר.עבור אנשים שלא קוראים באנגלית ביקורות על ספרים באנגלית יהיו חסרות טעם. בסיכומו של דבר, אני לא רואה בכך שום תועלת.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

צ'ייד- כן, תפוז פרסמו את עצמם בכנסים לפחות פעם אחת, ואני כמעט בטוח שגם הפורום של שרה"ט.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אהה, ולפני שאתה מתחיל לעלוב בפורום הקדוש שלנו: הוא מושקע דיו ויציב מאוד מבחינה כלכלית (חלק מוואלה) נראה סביר מאוד (לא מה שהיה בדירט אבל בפני עצמו לא רע בכלל) מנוהל על ידי אדם בן 30+ (ואולי יותר...בן כמה אייל?) וממוצע גילאים כאן עובר בקלות את ה-20.

כנ"ל לתפוז.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

שלג, קודם כל, אל תקח אישית.

לגבי ביקורות באנגלית על ספרים באנגלית. באותה מידה אנשים יכולים לגלוש גם בפורומים באנגלית ולדבר שם על פנטזיה. אתה עושה את זה? אתר ופורומים עם ביקורות זה כל החבילה. האפשרות לקרוא ולדון בעברית על ביקורות עם אנשים כמוך שקוראים ספרים. אני בטוח שאתה מבין שזה לא אותו הדבר.

לגבי הפורומים, אמנם אני באמת לא צופה שהפורום שלנו יקבל שבץ ויפל כמו שקרה לדירט אבל מצד שני אני לא רואה השקעה גדולה בשיפור הנוחות והאיכות, מה שאני מקווה שאדם שמוכן להשקיע יכול לעשות. במידה מסוימת בדירט היתה השקעה (אפילו היה מתוכנן עיצוב חדש שאני לא זוכר אם הוא יצא לפועל או לא). בנוסף, פה אנחנו רק פורום, לא פעיל במיוחד. לא שאני מצפה ליותר בתקופה שכזאת אבל יכול להיות שזה אפשרי.

לגבי האנשים שיהיו שם, אלה יכולים להיות אנשים כמונו, תזכור שלפני כמה שנים היינו צעירים יותר ואני לא זוכר שהתלוננת. אמנם יש לנו יתרון גדול בכך שהצטרפו אלינו אנשים כמו אייל וצפריר שעוסקים במלאכה אבל עדיין השיח פה לא עשיר ומעניין (מבחינת כמות, ולא איכות) כמו שהיה פעם ויכול להיות שאם יהיה נוח להגיב לאנשים שלא נמצאים מול מחשב ואינטרנט ואם יהיו טריגרים כמו ביקורות, כתבות או יצירות אז זה ישנה את זה.

אז לסיכום, אני מאחל לו בהצלחה כי אני חושב שאשמח לקבל אתר שכזה, וזה לא אומר שאני לא מעריך את המקום הזה אפילו שקשה לי להשתתף פה.

שלג,אני לא מבין למה אתה חושב שאני מעליב את הפורום או משהו.להפך אני חושב שזה פורום מעולה,בגלל זה פירסמתי פה את הנושא הזה בכלל .אני חושב שזה המקום הכי רציני שמתעסק בעניין.אבל אפילו פה כמו שאני רואה אין פעילות שוטפת יום יומית.לגבי קריאת ביקורות באתרים שהם לא ישראלים,אני לא יוסיף כי צ'ייד פשוט אמר לך מה שאני חושב. 

סתם רציתי לדעת אם יש עוד אנשים שחושבים כמוני 

זה נכון שהפורומים כבר לא כל כך פעילים, השאלה היא האם באמת הבעיה היא בנגישות שלהם? אולי אני פשוט לא מרגיש את זה כי אין לי בעיה לכתוב מהמחשב...בכל מקרה אם זה העניין, תהיה סיבה טובה לעוד פורום רק אם באמת הוא יותאם לנייד. וזו השקעה גדולה.

בקשר לביקורות באנגלית- כשקוראים הרבה באנגלית, אז כן, למה לא- בהחלט אפשר לגלוש גם בפורומים באנגלית. אני לא קורא כל כך הרבה באנגלית אז לא עשיתי את זה (הדבר העיקרי שקראתי בשנה וחצי האחרונות הוא מאלאזן) אבל אני כן יודע שיש דיונים ערים ב-goodread  בהשתתפות אוכלוסייה ישראלית נכבדת. אז נכון, כשחיפשתי המלצות לספרים נוספים שאלתי חברי קהילה שקוראים באנגלית, אבל השאלה היא האם  זה ריאלי לבסס על זה פורום או קהילה? מראש זה ידיר מהדיונים האלו את כל אלו שלא קוראים באנגלית (ויש די הרבה) ואלו שקוראים הרבה לא באמת צריכים את זה.

ונכון, פעם היינו צעירים יותר. והאם אז הייתה סיבה לזלזל בנו? מפריע לי בעיקר המשפט הזה: "אבל או  שנכנסים אליהם רק ילדים והם מנוהלים על ידי ילדים."

מבחינת יציבות כלכלית התכוונתי בעיקר שהוא לא יקרוס פתאום או משהו בדומה בשל חוסר תקציב.

השקעה זה עניין יחסי, אבל זה פורום די נוח.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

צ'ייד- כן, תפוז פרסמו את עצמם בכנסים לפחות פעם אחת, ואני כמעט בטוח שגם הפורום של שרה"ט.

גם לנו היו כמה פירסומים בגילגולים היותר מוקדמים. (גם עניין ההרצאות וכו').

בכל מקרה, חלק מהעניין לדעתי זה אכן בגלל פלטפורמת הפייסבוק אבל מודה שלא רק.

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר