הסוד הגדול מכולם התגלה - דרך המלכים

יש פרויקטים שאפשר לספר עליהם עוד לפני שהם מתחילים, כמו למשל ריקוד עם דרקונים, שידעו לפני שנים שהוא יוצא לאור, וכמו הספר הבא של מרטין, אבל יש כמה פרויקטים ששומרים עליהם בסוד, מכיוון שהם רגישים, מכיוון שאנחנו לא רוצים שאחרים ידעו עליהם, וגם מכיוון שאין לנו מושג מתי אנחנו הולכים להוציא אותם.

"דרך המלכים" הוא פרויקט כזה.

למי שעדיין לא מכיר, דרך המלכים הוא הספר הראשון בסדרת "גנזך אורות הסער". מי שלא מכיר את ברנדון סנדרון, אז הוא כנראה בפורום הלא נכון, אבל בכל מקרה, מדובר בסופר הפנטזיה המוצלח ביותר של השנים האחרונות, בחור שאפתן שכתב את הערפילאים (המצויינים), אלנטריס וסיים את כישור הזמן. במוחו של סנדרסון מתבשלים הרבה מאוד סיפורים, וטוב מכך, הוא גם כותב אותם ואלו סיפורים מצויינים. סנדרסון כותב במספר עולמות על הסיפורים שלו, כל עולם מאוד מורכב ויש בו חוקי קסם מעניינים וייחודיים לו. בסדרה הזאת, סנדרסון לוקח את מה שהוא כתב צעד אחד קדימה.

מתברר שאצל סנדרסון כל העולמות מקושרים למעשה, וכי הדמויות מסוגלות לנוע מסדרה לסדרה. ב"דרך המלכים" אנחנו מתוודעים לאט לאט למולטיקוסמוס האדיר שהוא בונה. הספר מתרחש בעולם רושאר, שבו מהמזרח מגיעות סערות אדירות. כשאני מדבר על סערה, אני לא מדבר על הוריקנים, אלא על סופר-הוריקנים שמגיעים מדי כמה שבועות, או אפילו כמה ימים. כמובן שאין עולם המסוגל לחיות כך, אבל מתברר שברושאר, אנשים מצאו דרכים לחיות. הצמחים שם, כדי להגן על עצמם, הם קשים כמו אבן, ובמידה והם מרגישים שיש רוח חזרה, הם מסוגלים להתקפל לתוך עצמם ולזחול לתוך סדקים בסלעים. אנשים בונים את הערים על תצורות אבנים מיוחדות שמאפשרות להם לחמוק מהסערה.

ובעולם הזה, כל כמה אלפי שנים מגיע החורבן הגדול.

מפלצות על אנושיות מגיעות ומחסלות את התרבות שבני האנוש הקימו. כדי לעזור להם קיימים עשרת המבשרים, אשר מושיעים את בני האנוש. אבל לאחר אלפי שנים של סבל וגיהנום, הם מחליטים לשבור את השבועה ולהפסיק לעזור לאנושות, ואולי בכך גם לשבור את מעגל הדמים. אחרי 4500 שנה נראה שזה הצליח, והאנושות כבר שכחה מי הם אותם המבשרים וחיה בהישרדות מתמדת נגד פגעי מזג האוויר. אבל לא היה זה תקופה של שלום, אלא של התכוננות לחורבן האחרון. ויש סיכוי שהוא יגיע בקרב.

ולתוך הקלחת הזאת מגיעות דמויות מרתקות. הסיפור מגיע מנקודת המבט של שלוש דמויות ראשיות: קאלאדין, לוחם לשעבר, אשר נמכר לעבדות ונשלח למוות. הוא חייב לגייס את כל כוחותיו על מנת להינצל מהגורל הנוראי שלו. דאלינאר, מפקד צבא שמתחיל לקבל חזיונות בכל פעם שהסערות משתוללות בעולם הרומזות על החורבן, ושאלאן, נערה צעירה שמחפשת מלומדת אצילה על מנת להתחנך אצלה, אבל למעשה מסתירה סוד אפל מאוד.

אחד מספרי הפנטזיה הטובים ביותר שאי פעם קראתי, ובניגוד לספרים האחרים של סנדרסון, הספר הזה מסתיים בקליפהאנגר מטורף, ומרמז על אחד הקרבות המדהימים שאי פעם יהיו בספרות הפנטזיה. תרגמתי את הספר הזה כבר לפני יותר משנה והוא נמצא בעריכה וגרפיקה מתקדמים. מה שעוד מדהים בספר הוא שיש גרפיקות מטורפות בתוך הספר עצמו, חלק מהן מתארות את המפות של המקום ועוד כל מיני אנקדוטות מעניינות וחלק מזה גם מהמחברת של שאלאן, המלומדת הצעירה, שמתעדת את העולם במחברתה וניתן לראות מה היא מציירת. 

בקיצור, ספר מרשים מאוד, מיוחד מאוד, ושווה לכל מי שאוהב פנטזיה במיטבה. הסדרה כעת מונה חמישה ספרים, כאשר השני ייצא באנגלית בזמן הקרוב. ויש עוד סוד קטן שאנחנו מתכננים למי שיקנה את הספר, אבל זה כבר סוד שמור ושנגלה לקראת יציאת הספר. ומבטיח לכם, זה יהיה שווה מאוד.

סטארד... האם העובדה שספרים אחרים של סנדרסון שדמויותיהם מוזכרים בדרך המלכים (ועדיין לא תורגמו ) לא יפגום בהנאת הקריאה שלו?

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

כמו שכתבתי כבר...היה ברור שתוציאו אותו מתישהו. גם כן 'סוד'.
אבל כן הפתעת אותי בזה שכבר סיימת לתרגם אותו. לפני שנה. אז בגלל *זה* היית כל כך לחוץ.

אם מותר לשאול, למה אתם מחכים מעל לשנה בין סיום התרגום להוצאה? לוקח כל כך הרבה זמן להגיה ולערוך אותו, ולטפל בגרפיקה, או שמדובר בשיקולים יותר מסחריים? (נאמר, שבשנה שעברה הוצאו כבר מספיק ספרים ורציתם לשמור אותו למועד שיהיה רווחי יותר)

כמובן שאני אשתדל להשיג אותו ברגע שהוא יצא :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

נאמר שהתזמון היה לא נוח, להוציא את הספר הזה ביחד עם הלהב עצמו ו-עם בוא הסער- זה היה יוצר מצב שאנו כאילו פותחים כמה סדרות במקביל.

ככה אני מקווה שהספר ייצא בערך יחד עם החוק הראשון 2 ומגדלי חצות.

מנהל הפורום
250+

כמו שכתבתי כבר...היה ברור שתוציאו אותו מתישהו. גם כן 'סוד'.
אבל כן הפתעת אותי בזה שכבר סיימת לתרגם אותו. לפני שנה. אז בגלל *זה* היית כל כך לחוץ.

למען האמת צפריר כבר אמר שהוא יצא (כמובן שלא בעולם הוירטואלי מחשש ל... טוב, לא יודע). אני כבר מחכה! טוב לדעת שהוא כבר בתהליכים מתקדמים!

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

זהו, רישמית סנדרסון הוא אחד מהסופרים האהובים עליי :)

רק תמשיכו לתרגם כמה שיותר ספרים שלו!

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+
מנהל הפורום
250+

נשמע ספר מעניין. ואני עוד לא קראתי ספרים שלו, אז זה כנראה יהיה הראשון
(בעיקר כי אני תקוע במכ"ה, ויש לי תחושה מעיקה שאני אגיע למצב שבו אני אקרא את הסידרה יותר שנים ממה שלא קראתי אותה... התחלתי לקרוא אותה בגיל 11... ואני בן 18 ונתקע כל פעם במקום אחר)

אני מהמר שהספר הראשון שלו שתקרא יהיה דווקא "עם בוא הסער"....

מנהל הפורום
250+

תמיד יש סיכוי שיתקע במחזור כישור הזמן, ויחליט לקרוא את סדרת הערפילאים של סנדרסון, רק כדי להבין מדוע כל כך הרבה אנשים מתלהבים ממנו.

נ.ב. יש סיבה טובה להתלהבות :) אל תשאר במכ"ה! תהיה מודרני!

זה בדרך כלל עובד לא?

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

קיבלתי היום את הגרפיקות. 

מה אפשר להגיד, דמעה בזווית העין?

מדהים, אנשים, פשוט מדהים.

מה שמדהים בספר הזה הוא שיש גרפיקות בתוך הספר. אבל זה לא ילדותי אלא מוסיף נדבך מדהים של הספר. לא רק שהעלילה מדהימה, אלא היכולת של הקורא לשקוע בספר היא מדהימה. הנה דוגמית אחת קטנה של אחת הערים בספר, הנקראת קרבראנת' והיא ידועה בכך שיש בה ספרייה ענקית, הפלנאיום, שאליה יוצאת שאלאן, אחת הגיבורות של הספר. הרבה מהתמונות בספר מגיעות מהמחברת של שאלאן, וזאת אחת מהן.

תהנו.

נשמע ספר מעניין. ואני עוד לא קראתי ספרים שלו, אז זה כנראה יהיה הראשון

לצערי ישלי חסכים מטורפים אז גמני עדיין לא קראתי... אני מתכננת להתחיל להשלים פערים בחנוכהemo_07.png

,Roses are blue

,violets are red

If you agree you've got rocks in your head :p

גרוע ממוות, לגבי סלעים בתוך הראש... האמת שאצל טרי פראצ'ט זה עובד לא רע... לענקים יש מוחות של קוורץ... שמסוגלים להגיע למהירויות גבוהות בטמפרטורות נמוכות, בדומה למוליכי על... בספרו "שומרים שומרים " זה מוזכר...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר