איך

איך

שלום לכולם

הייתי שמח לקבל קצת עצות על איך לנתחיל לכתוב, מאיפה מגיעה ההשראה שלכם, ועל מה אתם מבססים לעומק דמויות?

תודה וסוף שבוע טוב

תתחיל לכתוב בכך שיש לך מושג על מה אתה הולך לכתוב. יש אנשים שאוהבים לכתוב ולראות מה יוצא להם. זה בדרך כלל לא עובד. אתה צריך לשבת מראש ולראות כיצד הסיפור שלך מתבשל. האם אתה רוצה לכתוב בז'אנר מסוים, האם יש לך משהו להגיד, וכו' וכו'. קח את כל השאלות האלו ותחשוב טוב טוב. אם אתה רואה שכן, אז תתחיל לגבש לעצמך את הסיפור. תתחיל לכתוב רעיונות שיש לך. כל שאר הדברים בקשר לדמויות, זה כבר מגיע מאוחר יותר.

בנוגע להשראה? אם אין לך את זה, אני לא בטוח שאתה צריך לכתוב.

שלום יניב, ברוך הבא לפורום.

לגבי כתיבה? בעיקרון כמו כל כישרון - צריך לפתח וללטש אותו.

כלומר לכתוב עוד ועוד ועוד ועוד...

אני ממליצה מאוד על הספר "על הכתיבה" של סטיבן קינג - הבחור הזה מכונת כתיבה מהלכת, אז מן הסתם יש שם כמה טיפים שאפשר לאמץ ממנו.

יש כאלה שהולכים לסדנאות כתיבה ומשתפים אנשים בדברים שהם כותבים. אני אישית פחות אוהבת סנדאות כתיבה כי זה נראה לי מאולץ ו"מקצועי" מדי ומרגיל אותך לחשוב בצורה מאוד מסויימת. אבל יש כאלה שלהם זה יכול לעזור.

ובעיקר, לא פחות חשוב לקרוא הרבה ספרים ולפתח את אוצר המילים שלך. ככל שהשפה יותר עשירה כך יהיה לך יותר קל לספר סיפור בצורה מעניינת ומושכת.

לסיכום:

1. לקרוא - על מנת לשפר ולפתח את אוצר המילים.

2. לכתוב - על מנת לשפר ולפתח את יכולת הכתיבה שלך.

3. לפרסם - כדי לקבל ביקורות בונות ועצות על דברים שחלשים יותר בכתיבה או שאולי לא שמת לב אליהם.

בהצלחה.

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר