לב-פלדה - עדכונים שוטפים

אז מי הוא בעצם לב-פלדה?

מדוע אתם צריכים מאוד להתרגש כשאתם שומעים את השם הזה?

אני מאמין שאת השם ברנדון סנדרסון אתם כבר מכירים. זהו הסופר של סדרת המופת הערפילאים, הבחור שנשכר על מנת להשלים את כישור הזמן ועשה עבודה טובה יותר מרוברט ג'ורדן, ואחד מסופרי הפנטזיה הטובים ביותר בעולם כיום. יופי. עכשיו, ברנדון הוא בחור מאוד יצירתי, והוא לא מתמקד רק בנושאי הפנטזיה. הוא גם כותב מד"ב ופנטזיה אורבנית, והגיע הזמן שלו גם לספרות נוער, יעני YA. הספר הראשון לקהל הזה הוא לב-פלדה.

ועל מה הספר מדבר?

בזמן הלא רחוק בעתיד, מופיע כוכב אדום חדש בשמים. לא ידוע האם הוא כוכב שביט, אסטרואיד, או ניסוי כלשהו של האמריקאים, אבל הוא מקבל את השם "האסון". מאותו הרגע, אנשים מתחילים להשתנות והופכים מאנשים לרגילים לבעלי כוחות מיוחדים. כמה מהם מסוגלים לעבור דרך קירות, כמה יכולים לעוף, כמה מסוגלים לעוות חשמל ומתכות, וכמה הופכים לבני אלמוות, חסינים לכל דבר. הם מקבלים את השם "נפילים". כמה מהם מתחילים לפנות לדרך הפשע, הרי מי מסוגל לעצור אותם. אבל הגיבורים מביניהם לא הגיעו. לא הופיע גיבור מאותם נפילים, עד ליום שבו אחד הנפילים האדירים ביותר, לב-פלדה, התחיל בשלטון הטרור שלו. לאחר מכן, כל הנפילים השתלטו על העולם, הופכים לעריצים ומשעבדים את האנושות.

אבל לא כולם מוכנים להיכנע.

קבוצה קטנה בשם "הנוקמים" מחסלת את הנפילים, אחד לאחר השני, מתנקשת באכזריים ביותר מביניהם. לכל נפיל יש חולשה. זה יכול להיות כל דבר, החל מחשיפה לחומר מסוים, הרגשת רגש כלשהו, או הסתכלות על סמל מוזר. אבל זה לא מספיק. שלטון הברזל של הנפילים הוא בלתי מעורער. עד אשר מגיע דיוויד צ'רלסטון, בחור צעיר בעל סוד גדול ונורא. במוחו מסתתר זיכרון שלב-פלדה ניסה להסתיר יותר מכל. הזיכרון שבו דיוויד ראה את לב-פלדה מדמם. דיוויד יעשה הכול כדי להצטרף לנוקמים ולחסל את לב-פלדה. אבל האם זה אפשרי?

הספר נמצא כעת בתהליכי תרגום וייצא במהלך השנה הקרובה (בתקווה) בהוצאת אופוס. הספר ייצא כמעט במקביל עם היציאה שלו בארצות הברית, שתהייה בערך בספטמבר, מאורע מרגש לכל הדעות.

נשמע ממש מעניין, ובכלל אם מדובר בספר נוער אז ממש ממש ממש מעניין.

בכל זאת, זה ברנדון סנדרסון.

כדי להצמיד\לנעוץ\להדביק לא ?

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

מנהל הפורום
250+

עדכון קטן להיום.

הספר עצמו הוא לא ארוך במיוחד, קרוב ל-420 עמודי PDF בכתב גדול, ככה שאני מאמין שהוא יהיה בסביבות 350 עמודים שכיישצא לאור. 

כמו כן, חציתי אתמול בלילה את רף ה-210. כלומר, יש חצי ספר מתורגם.

מחכים...

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

הא, אז סנדרסון הפך לגמרי לסופר הבית של אופוס?

נראה די דומה לערפילאים. אני מבין שלברנדי יש חולשה לחבורת פושעים חשאיים שמתנקשים בעריצים אימתניים...טוב, למי לא?

אני בטוח שזה יהיה משהו שכיף לקרוא. אבל העולמות שלו בדרך כלל עקביים והגיוניים. אני אתאכזב מאוד אם בספר הזה כל הכוחות האלו יהיו סתם "שביט מגניב הגיע ונתן כוחות כשף לאנשים כאלו ואחרים. אלו כוחות כישוף! בגלל זה הם יכולים לעוף! שקט!"

העניין הוא שכשנכנסים לתחום כוחות העל...קשה מאוד להסביר דברים.ׁ (זה יכול לעבור דרך קירות. מה, יעני מנהור קוונטי מאקרוסקופי? והשני יכול לעוף בגלל ש...האטומים שלו הם אנטי- גרביטציוניים? חה! אה, לא, זה בכוח המחשבה הכשוף...אז למה בדיוק הזה שעף לא יכול לחשוב את עצמו חזק חזק אל מעבר לקיר? מיאו?)

חוץ מזה...באמת שכוחת על זה חרוש O-o

נראה.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

לסנדרסון יש חוקים מאוד ברורים בנושא, הוא בעצמו כתב חוקים לקסם כאן וכאן בסעיף מתאים.

אבל זה אחלה נושא לדיון!

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

נראה די דומה לערפילאים. אני מבין שלברנדי יש חולשה לחבורת פושעים חשאיים שמתנקשים בעריצים אימתניים...טוב, למי לא?

אני בטוח שזה יהיה משהו שכיף לקרוא. אבל העולמות שלו בדרך כלל עקביים והגיוניים. אני אתאכזב מאוד אם בספר הזה כל הכוחות האלו יהיו סתם "שביט מגניב הגיע ונתן כוחות כשף לאנשים כאלו ואחרים. אלו כוחות כישוף! בגלל זה הם יכולים לעוף! שקט!"

העניין הוא שכשנכנסים לתחום כוחות העל...קשה מאוד להסביר דברים.ׁ (זה יכול לעבור דרך קירות. מה, יעני מנהור קוונטי מאקרוסקופי? והשני יכול לעוף בגלל ש...האטומים שלו הם אנטי- גרביטציוניים? חה! אה, לא, זה בכוח המחשבה הכשוף...אז למה בדיוק הזה שעף לא יכול לחשוב את עצמו חזק חזק אל מעבר לקיר? מיאו?)

נראה.

לא יודע אם סופר הבית, אבל נכס חשוב ללא ספק!!!

מנהל הפורום
250+

נראה.

פשוט צפריר התמכר....

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

האמת שהפעם הראשונה ששמענו על לב-פלדה זה היה בסגנון של-

יש לסנדרסון סדרה חדשה, הספר הראשון ייצא עוד שנה, עוד לא ברור על מה- אבל יהיה כנראה סרט......

חוץ מזה- אנו צריכים שיהיה לנו נציג בפנטזיית נוער חוץ מפייבלהייבן. היש מועמד יותר טוב?

מנהל הפורום
250+

התמכרתי? יכול להיות שכן. אחרי שאתה קורא כל-כך הרבה ספרים גרועים, כיף מדי פעם לצלול חזרה אל סופר טוב שכל מה שהוא נוגע בו הופך לזהב, וסופר חכם מאוד. ומי שקרא את הערפילאים רואה איך כל הרמזים היו בספר הראשון ובספר השלישי מתחילים לשים לב באמת מה קרה בכל הסדרה. זאת לפי דעתי גאוניות.

ועכשיו לקצת מידע נוסף. הנה כריכת הספר כפי שפורסמה לאחרונה. פשוט יפה.

http://lh4.ggpht.com/-Hj4hmD-2OX0/UVCCwTn2QVI/AAAAAAAAZso/jbQeWq1EfFQ/s1600-h/Sanderson-SteelheartUS%25255B3%25255D.jpg

לא הצלחתי להעלות את התמונה ישירות, אבל שווה ביותר.

חמוד, קצת יותר מדידרמטי בשבילי...

אתם הולכים לישאר עם הכריכה הזאת (זה לא הסגנון הרגיל של הכריכות הישראליות)?

אחלה כריכה, לדעתי כדאי להישאר איתה.

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אם תסתכל על הכריכות האחרונות של אופוס- הן תואמות לכריכות בחו"ל.... (להוציא מקרה אחד או שניים שהיו קצת בעיות)

מנהל הפורום
250+

לדעתי, נהדר. כריכה מוצלחת. כן כן כן!!

"...Fate is the word COWARDS use,

to describe the things they're too WEAK to change..."

(Professor Charles Francis Xavier)
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר