איפה מופיעה נבואה ?? שאזור אהאי ימות בלהבות ואז יחזור לחיים ? נשמע לא משהו בכלל.

אני מצפה ממרטין לקצת יותר בגרות

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

לפני שקראתי את החמישי קראתי כל כך הרבה תיאריות על זה שג'ון לא מת אלא יוחזר ולחיים וכו' וכו' (כן, ספיילרתי לעצמי, לא עמדתי בפיתוי). לפני בערך שבועיים דיברתי עם חברים שרואים את הסדרה בטלוויזיה על דמויות אהובות שמתות, והבנתי שבעצם בגלל כל הקונספירציות האלה התעלמתי מהאפשרות הכי סבירה. לדעתי, ג'ון מת- פשוט ככה וזהו [ומתאים למרטין :)] 

הקטע הוא, שבסוף כן הייתה הפתעה שקייטלין חזרה לחיים.  ואני בניגוד לאחרים חושב שהיה היגיון דיי גדול במיתות של הרבה דמויות.

*במות של אדארד, הוא גיבור טראגי מובהק, הוא יוצר הזדהות עמוקה אצל הקוראים,נחשב למישהו צודק,בן אדם חכם אפילו. למה חכם? אמירות כמ "רק אדם מפחד הוא יכול להיות אמיץ" מדגישות את זה. אבל יש טעות גדולה שהוא עושה, עקרונות הצדק שלו מורשים כל כך עמוק, כך שהוא מתעלם מהמציאות. זה לא שהוא בור, וואריז הראה לו את המצב בשטח, גם ליטל פינגר, אבל הוא חייב לנהוג בעקרונות וכנראה הראש שלו אוטומטית מתעלם מהעובדות בשטח. ליטל פינגר אומר לו אחרי שרוברט מת שהוא לא יוכל להתנגד ללאניסטרים במצב הזה, ונותן לו אפילו תוכנית שבה הוא יעשה שלום עם הלאניסטרים ויקח את ג'ופרי תחת חסותו, עד שרנלי יצבור  כוח ויגיע לכס השלטון וזה נותן לו אפילו אפשרות לנקום בלאניסטרים בעתיד. אבל לא, הוא חייב לנהוג בעקרונות הצדק שלו, להגיד שסטניס הוא המלך לפי החוק ולגרום להמשך המלחמה ובעתיד למות בנו. הדבר שחותם על זה שאדארד סטארק הוא גיבור טראגי הוא "אפקט המאוחר מידי" בסוף הוא מבין שהוא צריך לסור מעקרונות הצדק שלו ומתוודא על "הבגידה שלו" אל זה מאוחר מידי, ג'ופרי כבר רוצה להרוג אותו, אפילו הסיכוי הטוב שיש לו כן להישאר בחיים לא קיים בסוף.

*רוב, הוא עושה טעויות קצת דומות לאלו של אביו, אבל הרבה מהטעויות שלו הן פשוט חוסר ניסיון, בכל מקרה  אין לו נקודת מבט, והמוות שלו מקדם היטב את העלילה, ומדגיש דברים על קייטלין שאני אכתוב בהמשך,הוא דמות שאפשר בקלות להתפטר מימנה.

*קייטלין, המוות שלה והחזרה לחיים נועד להדגיש כמה קשה הוא סבל של אמא שכולה, ממש מוציא לה את כל הלב וכל טיפת מהשמחת חיים או הסימפטיה, וגורם לה להיות כמו גופה מהלכת.

* המוות של טיווין לאניסטר, כאן יש הרבה ביקורת על איך הוא מתנהג כאבא. תהיה אסטרטג מושלם, תהיה לוחם מושלם, תהיה עשיר, תדאג לכבוד המשפחה שלך כלפי חוץ. כל זה לא שווה, כל עוד אתה לא יודע איך להיות אבא נורמלי ודואג לבנו, מה שטיווין היה ממש גרוע בו.

אני יכול להסביר גם על מיתות אחרות, אבל אני חושב שהנקודה ברורה.

אבל בהקשר של ג'ון, קשה לי למצוא דרך שבה מוות שלו ללא שום חזרה בצורת חיים אחרת מקדם איכשהו מסרים או עלילה. הוא לא עשה טעויות שונות מדמויות אחרות, וקידום העלילה עם זה קצת בעייתי, אלא אם כן הזומבים הורסים את כל מה שנמצא מחוץ לחומה ומתקדמים לוינטרפל או משהו כזה. אבל אני לא בטוח שזה מסתד. אבל נחכה עוד שנתיים שלוש עד שיצא הספר הבא חחחח

יפה..לא חשבתי על זה ככה.

אז אתה אומר שמרטין לא באמת הורג אותם לכיף?

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

לא אמרתי שלא היה הגיון במוות של דמויות. כן, אני זוכר שזרקתי את הספר על הקיר בחתונה האדומה (שנים לא התחברתי לדמות כמו שהתחברתי לרוב) ולא המשכתי אותו במשך איזה חצי שעה עד שהתאפסתי וסיימתי. הקישור בין קייטלין והאם השכולה מעולה בעיני, לא חשבתי על זה עד עכשיו (בכלל אני מנסה לא לחשוב עליה, מתועבת שכמוה). 

בנוגע לג'ון- כן, קייטלין חזרה לחיים וזה היה מפתיע אם כי לא מאוד לוונטי מאז. *ספוילרנצטרך לראות מה קרה לג'יים* אבל אני לא חושב שמרטין ישתמש האותו הטוויסט פעמיים.בנוסף כולם כל כך מצפים שג'ון יחזור שהדבר הבלתי צפוי יהיה- אוי האירוניה- להרוג אותו. סופית.

רך לראות מה קרה לג'יים* אבל אני לא חושב שמרטין ישתמש האותו הטוויסט פעמיים.בנוסף כולם כל כך מצפים שג'ון יחזור שהדבר הבלתי צפוי יהיה- אוי האירוניה- להרוג אותו. סופית.

יאפ, בדיוק מה שאני אומר :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אני לא מחשיב את זה כבדיוק אותו טוויסט פעמיים, לכל "החוויה" יש סיבות משלה.

העניין עם ג'ון שאני לא רואה יותר מידי מסר הגיוני או פואנטה למוות סופי שלו.

חזרה שלו בבצורה אחרת הרבה יותר מקדמת לדעתי.

ומרטין יצטרך למצוא איזו דרך להגיע לנקודת מבט מהמחנה של הזומבים, ולהעביר לשמה את ג'ון זו דרך ממש טובה.

אני לא חושב שזה נכון, חלק מהעניין של האחרים (זומבים?? זה הורס!) הוא שהםם בלתי מובנים, בלתי צפויים- חיזריים.

לא יהיה נקודת נבט מהם כי אין להם נקודת מבט- הם הרס.

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

אבל אם מרטין בספר שלו מקפיד שלא יהיה צד טוב מידי ורע מידי אז הוא צריך מתישהו גם להראות את הזומבים בצד אחר.

העניין הוא שהם לא 'צד' בסיפור- הם גורם שמשפיע על המלחמה בין הצדדים.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר