אזהרת ספוילר! הסוף של הספר החמישי של שיר של אש וקרח

מי שלא קרא את הספר החמישי ובכל מקרה נכנס לפה בטעות, אין לו מה לחפש כאן חוץ מספוילרים שיהרסו לו את הבספר.

בכל מקרה היו הרבה תיאוריות שקראתי בכל מיני אתרים על המוות של ג'ון, שלפיהם בטח או שג'ון לא מת או מליסנדרה הולכת להחיות אותו. לי יש תיאוריה קצת שונה, אני חושב שהוא הולך להפוך לאחד מהאחרים, לא הסתם זומבים שאין להם מודעות, אלא הופך לאחד מהכחולים האלה, ואולי אפילו יהיו לו כוחות חזקים יותר מהם והוא הולך להיות מנהיג או גורם מכריע אצליהם, וככה יהיה לנו מבט כולל של מה הם בעצם "האחרים". ואולי גם נראה סופסוף את בנז'ן סטארק .למה אני חושב שזה יהיה בכיוון הזה? ג'ורג מרטין אוהב להיות לא צפוי,לא נראה לי שהוא יעשה דבר כזה פשוט כמו שמחזירים לחיים את ג'ון ואז הוא הופך לגיבור כמו התיאוריה שהרבה חושבים עליה.

בעיה אחת בתיאוריה- ממתי אנשים הופכים לאחרים? לפי ההבנה שלי הם בעצם גזע אחר, לא אנושי. לא משהו שאתה יכול סתם "להפוך אליו".

וחוץ מזה, למה שדווקא ג'ון יהפוך לאחד כזה? לא ראינו אצלו כוחות מיוחדים או משהו שמצדיקים את זה. לא נראה לי שמרטין יתן לדמות כוחות מיוחדים ללא סיבה, רק בגלל שהיא אהודה. (להיפך- סביר יותר שהוא יתחיל להתעלל בה)

התיאוריה המקורית נשמעת לי הגיונית בהרבה. (וכמובן יש את התיאוריה הבסיסית- ג'ון פשוט מת, ודי P:)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

לחבר שלי יש תיאוריה שהחבר'ה ממשמר הלילה בעצם הורגים את אוב (גוסט) וזה מתואר כאילו זה ג'ון, כי הוא נמצא בתוכו בדיוק.

אני בטוח שיש הרבה חורים בתיאוריה הזאת, אבל מי יודע? :)

Hear Me Roar

מנגד, אם ג'ון יחזור לתחיה בתור אחד מהאחרים... יהיה מולו את קייטלין שחזרה לתחיה ע"י כוהנים שמקבילים לכוהנת האדומה מליסנדרה , והאיבה בין ג'ון לאמו, לא תפסיק למרות ששניהם מתו כבר...

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

ואוו, לאניסטר נתן לי רעיון (או שזו תיאורה מקובלת?)

הרי בתחילת הספר מתואר מחליף עורות (ככה אומרים את זה, נכון?) שמת ואז נכנס לתוך החיה שלו...אז למה שג'ון לא ייכנס לאוב ואז ימצא דרך לתקשר עם העולם שבחוץ- נניח דרך בראן?

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

כי זה יהיה מבאס -_-

לא ברצינות... יש גם תיאוריות שג'ון הוא אזור אהאי, לא נראה לי שהוא יכול "להגשים את הנבואה" או חרטא כלשהי אחרת דרך... גוף של זאב =\ נראה לי זה יהיה פשוט וקלאסי, מליסנדרה תחייה אותו (ואולי תמות בדרך :)) והוא יהיה בסדר.

Hear Me Roar

ההחייאה נשמעת צפויה מדי, לי די נראה שהוא מת...

בכל מקרה, יש את התיאוריה על ראשי הדרקון שלא מסבירה איך הוא לאמת אבל מסבירה די מגניב למה...

בכל מקרה, התיאוריה שלי דווקא נשמעת די הגיונית,בהתחשב.

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

אולי אנשים שהם בני הצפון כמו משפחת סטארק הופכים ל"אחרים" הכחולים, או משהו בסגנון. ואם התיאוריה שג'ון  בעצם הבן של ליהנה וורהיגאר נכונה, אז יש לו גם כוחות של דרקונים,  מה שיכול לתת לו יותר מזה. שמליסנדרה תחיה את ג'ון ואז יגלו שהוא אזור אהאי זה קצת צפוי מידי. בכל מקרה יש לי רמז, שאני אזכיר שהוא מאוד קלוש מהראיונות של מרטין, אני חושב שבטח הרבה יגידו שזה לא מרמז, בכל מקרה משחיר את זה בשביל כאלה שלא רוצים לדעת, למרות שזה לא נותן הרבה.

מרטין אמר באחד הראיונות שלו, שבספר הבא יתרחשו שתי מלחמות שנדחו מספרים הקודמים, המלחמה בארצות הרחוקות(איפה שדניריז נמצאת) והמלחמה מעבר לחומה.

לפני שקראתי את החמישי קראתי כל כך הרבה תיאריות על זה שג'ון לא מת אלא יוחזר ולחיים וכו' וכו' (כן, ספיילרתי לעצמי, לא עמדתי בפיתוי). לפני בערך שבועיים דיברתי עם חברים שרואים את הסדרה בטלוויזיה על דמויות אהובות שמתות, והבנתי שבעצם בגלל כל הקונספירציות האלה התעלמתי מהאפשרות הכי סבירה. לדעתי, ג'ון מת- פשוט ככה וזהו [ומתאים למרטין :)] 

האמת היא שאעם מרטין פשוט אי אפשר לדעת.יכול להיות שהוא באמת מת ואז,להזכירחם יש את סם.

או שהוא חי בדרך כזו או אחרת(או סוג של חי)כמו איאגון שהחשכנו שהוא מת.או סר דאבוס או קייטלין.

אבל אהבתי את התאוריה של אופטיקאי-ג'ון נגד קייטלין,אש נגד קרח.

אם כבר מעמתים סטארקים זה מול זה יש תיאוריה מעניינת והרבה יותר מציאותית לדעתי- מה יקרה אם חסרי הפנים יאלצו את אריה להתנקש באחד הסטארקים והיא תציית? אני כמובן מקווה מאוד שזה לא יקרה...אבל.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

כן... יש תיאוריה שהיא תעשה את זה לג'ון, ואז מליסנדרה תחזיר אותו לחיים כאזור אהאי. זה מתאים לנבואה איכשהו...

Hear Me Roar

אגב, שמתי לב עכשיו שפצעי הדקירה של ג'ון מעלים עשן כשהוא "מת", מישהו זוכר אם בנבואה היה משהו כזה? 

זה לא עשן אלא אדים, זה בגלל השלג- וכן, זה מתאים לנבואה.

איזה נבואה?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר