לאניסטר או סטארק- מי סבלו יותר? כולל ספוילרים עד וכולל 5

שאלה מעניינת, לא? בתחילת הסדרה זה נראה כמובן שהסובלים העיקריים הם הסטארקים, אבל ככל שהיא מתקדמת כך נראה שהלניסטארים סובלים לא פחות.

סטארק:

אדארד מת.

קייטלין זומבי מהלך. בערך.

רוב מת.

ג'ון- לא לגמרי ברור. מת או נפצע קשה.

סאנסה- הוכרחה להינשא לשמדון, הגם שלא פגע בה. עברה סבל רגשי רב במעלה מלך.

בראן- הפך לנכה.

לאניסטר:

טיווין- נרצח על ידי בנו. בשירותים.

סארסיי מושפלת בצורה אכזרית במיוחד. הופכת לפרנואידית ומאבדת שליטה.

ג'יימי מאבד את ידו.

טיריון- טוב, כל חייו הם סבל אחד גדול.

ג'ופרי נרצח.

אני מניח שגם אריה וריקון סבלו בצורה זו או אחרת, אבל אצלם זה פחות בוטה. (איבדו קרובי משפחה, נודדים לבדם הרחק מהבית וכו')

מה אתם חושבים?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

ריקון סבל בצורה כזו או אחרת?! ריקון כבר כמעט איבד את עצמו לדעת, ואיבד צלם אנוש לאחר שווינטרפל נכבשת, וזה מעבר לאצבעות שהוא נאלץ לכרות עצמו.

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

ריקון לא לגמרי שפוי, אתה צודק, והתלבטתי אם לכתוב את זה. אבל אני לא בטוח...זה נגרם בגלל שהוא נשאר לבד בווינטרפל (ואכ"כ כשהיא נחרבה) קו העלילה שלו גם מאוד קצר, ואם להודות על האמת אני בקושי זוכר אותו :) והאצבעות- אני לא זוכר את הקטע הזה בכלל...מתי ולמה?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

נדמה לי שזה בריקוד עם דרקונים...

בריקוד של דרקונים הוא בכלל הוזכר? אני חושב שהתייחסו אליו רק בעקיפין שם, לא?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

די ברור שאופטיקאי מתבלבל בין תיאון לריקון....

בכול מקרה, ללאניסטרים אפשר גם להוסיף את קוואן לאניסטר, אח של טיווין, שנרצח בידי ואריז בסוף הספר החמישי.

Hear Me Roar

די ברור שאופטיקאי מתבלבל בין תיאון לריקון....

בכול מקרה, ללאניסטרים אפשר גם להוסיף את קוואן לאניסטר, אח של טיווין, שנרצח בידי ואריז בסוף הספר החמישי.

צודק טעות טועים טעינו... כעת השאלה היא האם תיאון נחשב כחלק ממשפחת סטארק, שהרי היה בן חסות של הסטארקים., ומצבו הורע לאחר כיבוש ווינטרפל...

תיאון לא נחשב

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

לגמרי לא. הבוגד הסרחן? הוא לא סטארק לא בדם ולא באופי.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

תיאון לא נחשב סטארק. לא רק בגלל זה שהוא בכלל לא סטארק. הוא בגד בהם, איך הוא יכול להיחשב כאחד מהם?

בכול מקרה, לנושא, אם כול הכבוד לסבל של הלאניסטרים, אני חושב שאין מה להשוות לסבל של הסטארקים, ולא רק באבידות שלהם, בזה שהם מפסידים במלחמה שלהם מההתחלה, העובדה שכשקייטלין מתה היא עדיין מאמינה שהבן החופשי החי האחרון שלה הרגע מת... השיגעון שלה רגע לפני שהיא מתה... ההחזרה שלה לחיים אחר כך... זה לא ממש משתווה לשום דבר.

אגב, אפשר גם להטיל ספק בשיוך של קייטלין לסטארקים, היא רק נשואה לסטארק, אף אחד מההורים שלה לא היה סטארק.

Hear Me Roar

לאניס, בשבילי היא סטארק.

מצד אחד נכון שנראה כאילו הסטארקים אכלו יותר קש. מצד שני בסוף הספר החמישי נראה שהדמויות של סטארק ממוקמות טוב יותר על לוח המשחק מאשר אלו של לאניסטר. אמנם נכון שסטארק מפוזרים בכל העולם בלי מרכז כוח ובלי השפעה עכשווית, אבל:

סאנסה נמצאת בעמדה מעולה לזכות בבקעה ולאחר מכן אולי גם להחזיר לעצמה את הצפון. אבירי הבקעה הם היחידים שלא ספגו אבידות במהלך הסדרה (אולי חוץ ממארטל) והם בין הכוחות החזקים ביותר בווסטרוז כרגע.

אריה הופכת למתנקשת קטלנית. אם היא תבחר לנקום את מות משפחתה היא יכולה לזרוע הרס ואימה. (השאלה העיקרית היא אילו מגבלות יוטלו עליה על ידי חסרי הפנים)

ריקון כנראה מוגן בביצות או וואטאבר.

בראן צובר ידע מגי נרחב. עדיין לא ברור איזו השפעה תהיה לו, אבל סיכוי גדול שהיא תהיה נרחבת.

מצד שני...

לאניסטר שולטים במעלה מלך ובצוק קאסטרלי, אבל זה שלטון רעוע במיוחד כאשר טיירל וואריז חותרים תחתיהם בכל הזדמנות. ברגע שתתרחש פלישה לשטחים שלהם הסיכויים שלהם לשרוד קלושים. ופלישה תגיע. טיריון כבר לא יעזור להם, להפך. סארסיי סורסה מכל מקורות הכוח שלה. טומן ומירסלה הם ילדים חסרי השפעה, כלי משחק ביד כוחות גדולים מהם. וג'יים לא ממש נראה בקטע של לעזור לאחותו. המצב שלהם גרוע. ממש גרוע.

אז כן, סטארק הפסידו ברוב המלחמה- אבל מצאו את עצמם בעמדות לא רעות בכלל. לאניסטר...להיפך.

מצד שני, אני סבור שלמרות ההישגים של סטארק, בדרך הם סבלו יותר, במיוחד מבחינה רגשית. השאלה היא אם הם העמדות העדיפות שלהם כעת מפצות על זה.

(ועדיין לא ברור לגבי ג'ון...קונספירטורים מנבאים שמליסנדרה מצליחה להציל אותו. לא ברור איפה זה יציב אותו.)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

נראה כאילו מרטין נטע בנו שנאה ללאניסטרים (כמובן, מה שעבד לא טוב במיוחד במקר של טיריון) ואז מתחיל לכסח אותם אחד אחרי השני

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אני דווקא מאוד שנאתי את טיריון בהתחלה.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

לאניס, בשבילי היא סטארק.

מצד אחד נכון שנראה כאילו הסטארקים אכלו יותר קש. מצד שני בסוף הספר החמישי נראה שהדמויות של סטארק ממוקמות טוב יותר על לוח המשחק מאשר אלו של לאניסטר. אמנם נכון שסטארק מפוזרים בכל העולם בלי מרכז כוח ובלי השפעה עכשווית, אבל:

סאנסה נמצאת בעמדה מעולה לזכות בבקעה ולאחר מכן אולי גם להחזיר לעצמה את הצפון. אבירי הבקעה הם היחידים שלא ספגו אבידות במהלך הסדרה (אולי חוץ ממארטל) והם בין הכוחות החזקים ביותר בווסטרוז כרגע.

אריה הופכת למתנקשת קטלנית. אם היא תבחר לנקום את מות משפחתה היא יכולה לזרוע הרס ואימה. (השאלה העיקרית היא אילו מגבלות יוטלו עליה על ידי חסרי הפנים)

ריקון כנראה מוגן בביצות או וואטאבר.

בראן צובר ידע מגי נרחב. עדיין לא ברור איזו השפעה תהיה לו, אבל סיכוי גדול שהיא תהיה נרחבת.

מצד שני...

לאניסטר שולטים במעלה מלך ובצוק קאסטרלי, אבל זה שלטון רעוע במיוחד כאשר טיירל וואריז חותרים תחתיהם בכל הזדמנות. ברגע שתתרחש פלישה לשטחים שלהם הסיכויים שלהם לשרוד קלושים. ופלישה תגיע. טיריון כבר לא יעזור להם, להפך. סארסיי סורסה מכל מקורות הכוח שלה. טומן ומירסלה הם ילדים חסרי השפעה, כלי משחק ביד כוחות גדולים מהם. וג'יים לא ממש נראה בקטע של לעזור לאחותו. המצב שלהם גרוע. ממש גרוע.

אז כן, סטארק הפסידו ברוב המלחמה- אבל מצאו את עצמם בעמדות לא רעות בכלל. לאניסטר...להיפך.

מצד שני, אני סבור שלמרות ההישגים של סטארק, בדרך הם סבלו יותר, במיוחד מבחינה רגשית. השאלה היא אם הם העמדות העדיפות שלהם כעת מפצות על זה.

(ועדיין לא ברור לגבי ג'ון...קונספירטורים מנבאים שמליסנדרה מצליחה להציל אותו. לא ברור איפה זה יציב אותו.)

יש בזה משהו... חוץ מהנקודה על סאנסה... אין לה כוח בכלל, היא סך הכול כלי משחק בידיים של אצבעון.

Hear Me Roar

ללאניסטרים מגיע. זה הכול.

emo_25.png

הסטארקים הם כל כך מסכנים...שזה מגעיל...

מצד שני אני יותר וותר שמח עם הזמן שרוב (ואדארד?) מת...

למישהו יצא לראות את התגובה של הצופים המוכים לחתונה האדוומה (הפרק האחרון שיצא..)

emo_24.png

איזה אושר..

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר