יש בשביל מה לחכות.

בשלושת הספרים האלו קורים יותר ממה שקרה בעשרה ספרים של רוברט ג'ורדן.

תגידו,אני היחיד שפרין הוא הדמות האהובה עליו?

כן. 

סתם... אני לא יודע מה עם השאר, אבל הוא לא אחד מהדמויות האהובות עליי, הוא לא רע, אבל אני גם לא כל כך מת עליו.

Hear Me Roar

לא, אני הכרתי עוד כמה שגם אהבו מאוד את פרין וגם אותם אף פעם לא הבנתי. אני לא סובל אותו :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אגב שאלה כללית,לואס לא היה הראשון שנלחם נגד 'אדון האופל' [אם אני זוכר נכון אמרו שישמעאל עשה חישוב והגיע למסקנה שעכשיו אדון האופל ינצח = משתמע שהוא הפסיד כמה פעמים לפני]

אז למה לאורך כל הסדרה מתייחסים אליו כאילו הוא הראשון? בכלל מתייחסים לרנד כיורש שלו = מס' 2 ברשימה הדרקון שנולד שוב..

וגם למה אין התייחסות ל'דרקונים'[לא בטוח שהשתמשו במילה לפני] לפני לואס בסדרה?

עוד משהו,מישהו שם לב שהחודשים שמה חלקם דומים מאוד לחודשים העיבריים? סבן/סוואן = סיוון,ניסן =ניסן לא זוכר עוד אבל היה עוד כמה שדומים לתמוז ואדר

לחודשים לא שמתי לב כי השמות שלהם לא ממש מוזכרם בסדרה (ראית את זה בנספחים, לא? )

בנוגע לדרקונים הקודמים- לא רק לואס, רוב גיבורי קרן ואלר הם אנשים ונשים שנשזרים בתבנית שוב ושוב, לא?

הסיבה שלא מוזכרים דרקונים מתקופה קדומה עוד יותר היא די ברורה: "כישור הזמן סובב לו, עידנים באים ועידנים חולפים ומשאירים אחריהם זיכרונות שנעשים לאגדה. האגדה נמוגה ונעשית מיתוס, ואף המיתוס נשכח בסופו של דבר"

מאורעות כ"כ עתיקים כבר נמוגו מהזיכרון. וגם:

http://wot.wikia.com/wiki/Age

The length of time from one variation of an Age to its next variation is long enough to completely erase all memory and records of the previous Age

לכן, הזיכרונות מהעידן שקדם לעידן האגדות נמוגו זה מכבר. הגיוני מאוד.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

לחודשים לא שמתי לב כי השמות שלהם לא ממש מוזכרם בסדרה (ראית את זה בנספחים, לא? )

בנוגע לדרקונים הקודמים- לא רק לואס, רוב גיבורי קרן ואלר הם אנשים ונשים שנשזרים בתבנית שוב ושוב, לא?

הסיבה שלא מוזכרים דרקונים מתקופה קדומה עוד יותר היא די ברורה: "כישור הזמן סובב לו, עידנים באים ועידנים חולפים ומשאירים אחריהם זיכרונות שנעשים לאגדה. האגדה נמוגה ונעשית מיתוס, ואף המיתוס נשכח בסופו של דבר"

מאורעות כ"כ עתיקים כבר נמוגו מהזיכרון. וגם:

http://wot.wikia.com/wiki/Age

The length of time from one variation of an Age to its next variation is long enough to completely erase all memory and records of the previous Age

לכן, הזיכרונות מהעידן שקדם לעידן האגדות נמוגו זה מכבר. הגיוני מאוד.

אז איך לואס כן מוזכר? לא עברו 3000 שנה מאז? האם בעידן של לואס לא היה ידוע על מי שקדם לו? בכלל יש תחושה כזאת כאילו לואס היה הראשון והבא אחריו היה רנד ו..זהו

לדעתי בכל זמן יודעים על הדרקון האחרון שחי + ככלומר שכמה עשרות או מאות שנים אחרי רנד לואס טרין ישכח

בלי קשר , לכישור הזמן יש 7 חישורים שאלה הם העידנים שחוזרים על עצמם. העידן העכשווי הוא העידן השלישי ויש עוד שני עידנים שיודעים עליהם עידן האגדות ועידן השגעון . עידן האגדות היה לפני העידן של לואס שאמור להיות גם העידן השלישי מה שאומר שהיה אמור להיות עוד עידן אגדות ועוד עידן שיגעון וגם היו 7 עידנים בין לואס לרנד . למה יודעים רק על 3 ? מה קרה בשאר הזמן ?

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

לדעתי בכל זמן יודעים על הדרקון האחרון שחי + ככלומר שכמה עשרות או מאות שנים אחרי רנד לואס טרין ישכח

בלי קשר , לכישור הזמן יש 7 חישורים שאלה הם העידנים שחוזרים על עצמם. העידן העכשווי הוא העידן השלישי ויש עוד שני עידנים שיודעים עליהם עידן האגדות ועידן השגעון . עידן האגדות היה לפני העידן של לואס שאמור להיות גם העידן השלישי מה שאומר שהיה אמור להיות עוד עידן אגדות ועוד עידן שיגעון וגם היו 7 עידנים בין לואס לרנד . למה יודעים רק על 3 ? מה קרה בשאר הזמן ?

נכון חלקית. עידן האגדות הוא העידן השני, והוא העידן של לואס ת'רין- כלומר, לואס סימן את הסוף שלו. מה שאתה קורא לו עידן השיגעון הוא העידן השלישי, שהתחיל בשבירת העולם ויסתיים בקרב האחרון של רנד מול שאיי'טן. זאת אומרת שאנחנו יודעים רק על שני עידנים.

ישנן שרידים בודדים מהעידן הראשון (אבני המעבר) וכמה אגדות שכמובן עוותו מאוד. ספוילר כללי לסדרה:

emo_25.pngיש כמה רמזים שהעידן האשון הוא עידן טכנולוגי, ולמעשה העידן שלנוemo_25.png

העידן הרביעי יתחיל אחרי הקרב האחרון, וגם עליו ידוע רק מעט- ספוילר ל-13:

emo_25.pngאביינדה חוזה מעט ממהעידן הרביעיemo_25.png

ולמה 7 עידנים בין לואס לרנד? להיפך, רנד מגיע בעידן העוקב לזה של לואס.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

נכון חלקית. עידן האגדות הוא העידן השני, והוא העידן של לואס ת'רין- כלומר, לואס סימן את הסוף שלו. מה שאתה קורא לו עידן השיגעון הוא העידן השלישי, שהתחיל בשבירת העולם ויסתיים בקרב האחרון של רנד מול שאיי'טן. זאת אומרת שאנחנו יודעים רק על שני עידנים.

ישנן שרידים בודדים מהעידן הראשון (אבני המעבר) וכמה אגדות שכמובן עוותו מאוד. ספוילר כללי לסדרה:

emo_25.pngיש כמה רמזים שהעידן האשון הוא עידן טכנולוגי, ולמעשה העידן שלנוemo_25.png

העידן הרביעי יתחיל אחרי הקרב האחרון, וגם עליו ידוע רק מעט- ספוילר ל-13:

emo_25.pngאביינדה חוזה מעט ממהעידן הרביעיemo_25.png

ולמה 7 עידנים בין לואס לרנד? להיפך, רנד מגיע בעידן העוקב לזה של לואס.

א.יש מצב אתה נותן לי חלק מהנבואות?

ב.יש מצב לספוילר של איך נגמר[לא שרנד ניצח זה מן הסתם אלא התהליך]  הקרב האחרון?

אבל העידנים לא חוזרים על עצמם עד שנשלם סיבוב הכישור לא ?

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

אררר.... התבלבלתי, היה זכור לי שהספר החדש הוא השלוש עשרה... טוב, ספויילר בקטנה.

הספויילר האחר הוא לא ממש ספויילר, אני זוכר שמהנקודת מבט של סמירהאג מוזכרות נורות חשמל, ויש עוד ארורה (מוגהדין לדעתי) שמזכירה מעליות...

Hear Me Roar

אם זה משהו שהארורים ראו אז זה מהעידן השני, לא הראשון...אולי הכוונה למעליות שמופעלות ע"י תיעול?

ודאמבל, נכון, העידנים חוזרים על עצמם רק עם סיבוב הכישור. אני לא מבין איפה הסתירה...העידן של רנד שונה מהעידן של לואס מהותית.

אסטל, אין לי ספוילר לסוף של הסדרה כי עדיין לא קראתי את 14

אם התכוונת לחזיונות של אביינדה- אלו לא בדיוק נבואות, אלא חזיונות של מה שיקרה:

emo_25.pngemo_25.pngemo_25.png

Upon reaching Rhuidean, Aviendha walked through the Glass Pillars, but felt little different afterwards, as Rand had already revealed what the Pillars held. Sitting beneath Avendesora, Aviendha decided to study the Glass Pillar "ter'angreal", but backed off after realizing it was beyond her Talents, and incomprehensible to a single person. Deciding to leave Rhuidean, her first step led to a disturbing vision from the Glass Pillars of the Aiel's future, showing the destruction of the Aiel people. Shocked and afraid of what she would find, Aviendha nevertheless decided to walk through the Pillars again. The pillars began to show the future instead of the past, and Aviendha experiences the eventual decline of the Aiel.

The First vision is seen through the eyes of Malidra who is a scavenger. She is murdered by a Lightbearer with a Lightstick for feeding off of their garbage.The Second vision is seen through the eyes of Norlash. Norlash and the rest of her family go to those of the Raven Empire and offer them rocks they are seeking. They are turned down as they are required not to trade with Aiel or risk losing their charter allowing them to mine in the area.The Third vision is seen through the eyes of Tava. She is part of a group of Aiel being attacked in a hold, by Raken with Seanchan using Lightsticks (Assumed to be a sort of musket). The Aiel are mostly destroyed and abandon the hold.The Fourth vision is seen through the eyes of Ladalin who is an Aiel Wise One descended from the dragon. During a meeting with the other Wise Ones and Clan Chiefs they learn the White Tower has fallen. Jorshem states that the war with the Ravens has been lost. Ladalin tells the others that to surrender would be the end of the Aiel as they would be made gai'shain. They decide to retreat back to the Three-Fold Land.The Fifth vision is seen through the eyes of Oncala who is Avienha's granddaughter. Oncala and Hehyal meet with Queen Talana who is Elayne Trakand's granddaughter. The Aiel show plans for an attack on Andor which they stole from the Ebou Dari palace. They didn't tell her that it was only going to be used if Andor entered the war. (This leads to the Seanchan gaining the dragons and thus Lightsticks.)The Final vision is of Aviendha's daughter Padra who attacks a group of Seanchan who wondered into their borders after the peace has been signed between wetlander nations and the Seanchan, (but not the Aiel). They decide that because the Seanchan hadn't released their Wise Ones and the Aiel aren't part of the Dragon's Peace the Aiel are going to march to war against the Seanchan. [8].

emo_25.pngemo_25.pngemo_25.png

מקור:http://wot.wikia.com/wiki/Aviendha

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אני לא חושב שמדובר על מעליות של תיעול, אתה משוכנע שהעולם הטכנולוגי לא היה קיים בעידן של הארורים?

כשסמירהאג שבויה אצל רנד (ממש לפני שהיא משתחררת) כשהיא כלואה בתא חשוך, היא חושבת על החסרון של ה"נורות" בעידן הזה, אני לא חושב שאפשר לפרש את זה בדרך אחרת... תמיד היה זכור לי שהארורים חיו בעידן הטכנולוגי.

Hear Me Roar

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר