עם בוא הסער- דיון (ספוילרים)

כעת, כשהספר יצא בעברית- אין תירוצים, אז חובבי מכ"ה כאן- תשפכו הכול על השולחן: מה אהבתם? את מי שנאתם? ממה נגעלתם? תהיות, ניחושים, שאלות, קושיות...

אני אישית מאוד נהניתי מהספר, הדבר הטוב בו הוא שאין מריחות מיותרות כמו בספרים האחרונים בסדרה שלפניו. גם חלק גדול ממנו התמקד בקו העלילה השני האהוב עלי- זה של אגווין, שבהחלט הגיע בספר הזה לשיא מפואר.

היה גם קצת מקו העלילה האהוב עלי- זה של מאט, שכלל את אחד הקטעים היותר מבחילים/ביזאריים/מצמררים בסדרה- אני מדבר כמובן על הקרב הנואש שלו ושל מלויו בכפר המקולל. 

מי הכי עצבנה אותי? טואון כמובן. הו, כל כך עצבנה אותי. היא הרסה הכול! פעם ופעמיים הרסה, וזה שהיא אשתו של מאט (חחח איזה משפט הזוי XD) לא מכפר על כלום. פעם ראשונה היא השיבה ריקם את פניו של רנד, וזיעזעה הכול. פאק, הייתי בטוח שרנד ישפיע עליה. הוא הטא'וורן החזק ביותר שקיים, זה מה שהם אמורים לעשות לא? זו פעם ראשונה, ופעם שנייה כמובן הייתה ההתקפה הנלוזה על המגדל הלבן. התקפה נלוזה, אם כי התוצאות היו די משמחות לאיד emo_25.png

עוד קטע מאוד נחמד היה כשקדסואן החליטה להפליק לארורה מה שמהemo_25.png

חוץ מזה...קראתי כבר את 13 אז אין לי נבואות לנבא וניחושים לנחש.

ומה אתם אומרים? (ואני מאוד מקווה שלא נותרתי החובב מכ"ה היחיד כאן...)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

לא , לא נותרת אבל אני לא קראתי כי הזמנתי את הספרים לפני איזה שבועיים והם לא הגיעו

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

דמבל, לי הגיעו  ביום רביעי או שלישי השבוע... אספתי את זה ביום בשישי מהדואר. מה שהוזמן לאחר תאריך מסויים מהאתר של אופוס  עוכב בעקבות חופש פסח.

דווקא על קדסואן ריחמתי.. היא היחידה שיכולה להבין איך לשבור או להוציא מידע מהארורים... אני מקווה שהיא תישאר באזור... אולי שתחזור למגדל המורדות...

אייל צפריר, נתקלתי בעותק שאצלי בשגיאת הקלדה...
בעמוד 390 ב" עם בוא הסער" כרך א הערך באמצע ישנה טעות הקלדה, במקום רנד...כתוב  אנד ( בערך באמצע העמוד) .

איביינדה, ופרין שניהם בינתיים תקועים במצב דומה: יש להם עוד הרבה ללמוד על מנת למצות את הפוטנציאל שלהם, ולא מצליחים להשיג את המידע ממי שיכול ללמדם.

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

שלג... דווקא טואון הצליחה לעשות את הדבר שיחליש אותה הכי הרבה:
emo_79.pngלאחד את המגדל הלבן בסופו של דבר. הרי לולא ההתקפה הזו,יתכן ושני המגדלים הלבנים היו ממשיכים לנגח זה את זה ונחלשים.emo_79.png

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

אולי, מצד שני אל תשכח שכעת היא השיגה את הידע על הנדידה, שהוא פשוט יתרון עצום בשבילה.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

היום או מחר אני מסיים את הספר, בינתיים לא קורא כלום באשכול הזה, בקרוב אני אגיב כאן שוב.

Hear Me Roar

אז זהו, סיימתי. ואני לא מאמין שאני אצטרך לחכות עכשיו שנה פלוס כדי לעבור לספר הבא (מתחיל לשקול ברצינות לעבור לאנגלית)

באמת שנהניתי מכול רגע, ספר באמת מצוין, ההקדמה של צפריר ואייל בהתחלה מאוד עזרה :)

אהבתי את זה שבמקום אירוע משמעותי אחד או שניים שיש ברוב הספרים הקודמים, כאן יש המון אירועים חשובים והתקדמות משמעותית (לא לפי הסדר כי אני לא ממש זוכר):

אגווין שחושפת את האג'ה השחורה ומוציאה 50 אחיות להורג.

התקיפה של הסינצ'נים על המגדל.

הכרת האחיות שבמגדל באגווין כאמירלין.

רנד שמגרש את קדסואן ונהיה... לא ברור מה הוא נהיה (מושפע מאדון האופל? ענארף).

רנד שמעביר את אילוטרד לארצות הגבול כדי להגן שם.

רנד שנכשל בכריתת הסכם שלום עם הסינצ'נים.

רנד שמדבר עם טאם, משתגע, והולך להרוג את הסינצ'נים (בסוף סתם משמיד את הפסל האדיר שלו :()

רנד שמשמיד את גריינדל. (אולי, אני עדיין לא מאמין שזה נכון. זה לא תואר כמו אירוע חשוב כל כך, כמו שהשמדה של ארור אמורה להיות)

רנד שהורג את סמירהאג ומתעל את הכוח האמיתי.

וורין שמגיעה למאט ומציעה להעביר אותו עם הצבא לקאמלין (מסופר אחר כך שרנד רואה אותו בקאמלין עם אליין, ככה שכנראה שהעסקה בוצעה)

אני בטוח שהיו עוד כמה אירועים חשובים שלא עלו לי כרגע, אבל זה מה שיכולתי להיזכר בו ב 10 דקות :)

אגב, חשבתי שיהיו כאן תגובות הרבה יותר מפורטות, הספויילרים פה אפילו לא כל כך נוראיים.

אייל וצפריר, אני גם כן הבחנתי בכמה טעויות, (אנד במקום רנד, כשפונים למישהי בתור "הוא", [לא זוכר איפה ומי] ועוד כמה שראיתי שלא עולים לי כרגע) ברור שלא בא להתלונן, ברוב הספרים שאני קורא יש הרבה יותר טעויות. עשיתם מצויינת סך הכול :)

ובקיצור, לא יכול לחכות לספר הבא :)

Hear Me Roar

לאנשים אין כוח להגיב כאן O-O

אבל כן, קרה המון בספר הזה.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

האירוע אולי הכי חשוב הוא שינוי האישיות ה "מתכתי " שרנד עובר

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

סתם בשביל הסקרנות- עוד מישהו נהנה מהשיר/מזמור/נבואה בסוף הספר?

מנהל הפורום
250+

היה קשה להינות ממנו ברגע שאתה קורא את הרמיזה המאוד חזקה, ביחד עם מה שטואון חשבה כשהיא ראתה את רנד, ("הוא עוד לא התעוור, כנראה שחלק מהנבואות עדיין לא התקיימו" - משהו כזה...) רנד עיוור זה נשמע רע.

Hear Me Roar

זה יכו להיות גם מטפורי .....

יש פה מישהו שקרא את הספרים באנגלית?

*החוכמה האמיתית והיחידה היא לדעת שאתה לא יודע כלום*

*הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד, היא להמציא אותו*

*יותר טוב לשתוק ולהיחשב לטיפש, מאשר לפתוח את הפה ולהוכיח שזה נכון*

כן.

אני אישית קראתי את 12 באנגלית לפני שקראתי אותו שוב בעברית, וקראתי כבר גם את 13. את האחרון עוד לא יצא לי :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

יש בשביל מה לחכות? הספר הבא יהיה טוב?

*החוכמה האמיתית והיחידה היא לדעת שאתה לא יודע כלום*

*הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד, היא להמציא אותו*

*יותר טוב לשתוק ולהיחשב לטיפש, מאשר לפתוח את הפה ולהוכיח שזה נכון*

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: